بدهی شهرداری قم به ۷۰۰ میلیارد کاهش یافت/ انتقال «قاری قرآن» به وزارت راه کذب است

شهر بیست/ شهردار قم با بیان اینکه بدهی شهرداری قم از دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به ۷۰۰ میلیارد تومان کاهش یافته است، گفت: همچنین رشد درآمد محقق‌شده شهرداری قم به بالای ۲۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ رسیده که نسبت به سال ۹۴ بیش از ۳۰۰ درصد افزایش داشته است.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
بدهی شهرداری قم به ۷۰۰ میلیارد کاهش یافت/ انتقال «قاری قرآن» به وزارت راه کذب است
شناسه : 9012 | انتشار : 10 تیر 1398   پرینت

به گزارش «شهر بیست»، سید مرتضی سقائیان‌نژاد ظهر امروز در نشست خبری فصلی با اصحاب رسانه که در سالن جلسات رضوان شهرداری برگزار شد، ‌با اشاره به اینکه شهرداری ارتباط مستقیم با مردم دارد، اظهار کرد: ‌کار شهرداری‌ها بسیار فراگیر و پراکنده است و ۳۷۲ وظیفه بر عهده این مجموعه‌ها گذاشته شده است که این وظایف نشان می‌دهد شهرداری‌ها از تولد تا مرگ با مردم در ارتباط هستند به همین علت باید بگوییم که شهرداری‌ها با سرمایه اجتماعی جامعه ارتباط مستقیم دارند.

شهردار قم از تدوین برنامه پنج ساله و پیش‌بینی چشم‌انداز ۲۰ ساله قم یاد کرد و افزود:‌ ما باید دارای یک نقشه راه می‌شدیم که این هدف تحقق یافته است و اکنون همه برنامه‌ها بر اساس این نقشه راه دنبال می‌شود.

سقائیان‌نژاد با بیان اینکه رشد درآمد محقق‌شده شهرداری قم به بالای ۲۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ رسیده است، عنوان کرد: این مبلغ نسبت به سال ۹۴ بیش از ۳۰۰ درصد افزایش داشته است به این معنا که روزی ۶ میلیارد تومان باید از مردم گرفته و آن را برای شهر هزینه کنیم.

وی ادامه داد: در سال ۹۳ سهم بودجه جاری شهرداری قم نزدیک به ۳۰ درصد بوده است اما اکنون این آمار به ۱۶٫۹ درصد رسیده است این نشان می‌دهد که بودجه جاری ما نسبت به کل بودجه کمتر شده و این کیفیت برنامه بودجه‌ای یک سازمان را مشخص می‌کند.

شهردار قم با اشاره به اینکه بودجه عمرانی شهر قم به هزار و ۹۵۸ هزار میلیارد تومان رسیده است، اظهار کرد: این مبلغ نسبت به سال ۹۴ بیش از ۵۰۰ درصد رشد داشته است.

*شهرداری قم ۷۰۰میلیارد بدهکار است

سقائیان‌نژاد ادامه داد: نزدیک به دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بدهی شهرداری بوده است که این بدهی امروز به ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است اما یکی دیگر از بحث‌هایی که مطرح بود بدهی‌های سازمان‌ها و مجموعه‌های مختلف به شهرداری بود که امروز با ۶۵ نهاد و ارگان تسویه حساب شده و نزدیک به هزار میلیارد تومان شهر قم از این محل دریافت داشته است.

وی با بیان اینکه در حوزه فضای سبز با ۳۱۰ میلیارد تومان اعتبار طی چهار سال اخیر از ۱۴٫۵ متر مربع به ازای هر شهروند به ۱۹٫۷ متر مربع در سال گذشته رسیده‌ایم، تصریح کرد: این آمار باید به ۲۷ متر مربع به ازای هر شهروند برسد.

شهردار قم از تکمیل ۱۴ مورد تقاطع غیرهمسطح یاد کرد و گفت: نزدیک به ۹۰ دوربین نظارتی نصب شده و ۱۱۰ دوربین نظارتی نیز درحال راه‌اندازی است و همچنین نیز ۱۸۶ دوربین ثبت تخلفات نیز تا پایان سال جاری نصب می‌شود.

سقائیان‌نژاد با اشاره به اینکه ۱۵۴ دستگاه اتوبوس جدید و ۱۰۷ دستگاه اتوبوس بهسازی‌شده تا پایان سال جاری به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر قم اضافه می‌شود، مطرح کرد: برای شروع به‌کار هشت ایستگاه قطار شهری که در فاز نخست دیده شده است هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از منابع دولتی نیاز داریم که باید به پروژه تزریق شود.

وی از احداث هشت مجموعه فرهنگی ورزشی در هشت مجموعه شهری با اعتباری بالغ بر ۴۵۰ میلیارد ریال یاد کرد و ادامه داد: جذب ۱۲ هزار میلیارد ریال برای ۲۰ پروژه سرمایه‌گذاری از جمله دستاوردهای شهرداری قم است.

شهردار قم با اشاره به اینکه استفاده از سیستم‌های آبیاری نوین طی چهار سال اخیر از ۶۰ درصد به ۹۰ درصد رسیده است، تصریح کرد: شهر قم از نظر استانداردهای جهانی دارای سازمان آتش‌نشانی خوبی است.

سقائیان‌نژاد به راه‌اندازی مرکز انتقال پسماند موقت برای انتقال پسماند از سطح شهر اشاره کرد و گفت: برنامه‌ریزی‌های راه اندازی سه مرکز تحقیق و پردازش زباله خشک در قم درحال دنبال شدن است؛ ۴۵ غرفه بازیافت نیز در سطح شهر نصب و راه‌اندازی و بیش از ۲۰۰ خودروی ویژه تفکیک زباله از مبدا در قم فعال شده‌اند.

وی از اجرای بیش از ۹۰ کیلومتر فیبر نوری در قم یاد کرد و افزود: راه اندازی کارت شهروند الکترونیکی با عنوان قم کارت که تا پایان ماه جاری در اختیار مردم قرار داده می‌شود از دیگر دستاوردهای شهرداری قم در حوزه شهر الکترونیک است.

*احداث شهرک خودرو در سالروز ولادت امام رضا(ع)

شهردار قم احداث شهرک خودرویی در سالروز امام رضا(ع) با مساحت ۳۳ هکتار را از دیگر دستاوردهای شهرداری قم برشمرد و ادامه داد: هزار و ۵۰۰ واحد صنفی مرتبط با خودرو همانند نمایندگی‌ها و مشتقات خودرو در این شهرک ساماندهی می‌شوند، در شهرک صنوف نیز در مساحتی بیش از ۱۳۳ هکتار چهار هزار واحد صنفی مرتبط با صنعت ساختمان مستقر خواهند شد.

سقائیان‌نژاد، از ایمن‌سازی بوستان‌ها و‌ آب‌نماها با هزینه‌ای بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال در طول چهار سال اخیر یاد کرد و گفت: تقاطع مقداد با ۷۸۰ میلیارد ریال، بلوار ‌آیت‌الله بروجردی با هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال، تقاطع ۱۵ خرداد با ۴۲۰ میلیارد ریال، تقاطع شهدای مدافع حرم با ۳۲۰ میلیارد ریال، تقاطع میثم با ۱۰۰ میلیارد ریال، میدان بزرگ امام خمینی با ۳۸۰ میلیارد ریال، مجموعه پل‌های ۹دی با ۱۴۰ میلیارد تومان، بلوار شهید کریمی با ۴۰۰ میلیارد ریال و بلوار شهید کبیری با ۱۵۰ میلیارد ریال اهم دستاوردهای عمرانی شهرداری قم بوده است.

وی ادامه داد: بلوار زائر با ۹۰ میلیارد ریال، بوستان کمپینگ فدک با ۵۳ میلیارد ریال، بوستان غدیر با ۸۰ میلیارد ریال، تقاطع مرجعیت و شهرک قدس با ۳۰۰ میلیارد ریال، بلوار جمهوری تا میدان امام با هزینه‌ای بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال، پروه شهدای روحانیت با ۱۷۰ میلیارد ریال، خیابان صدوق تا جمهوری با ۲۷۰ میلیارد ریال، خیابان ارم با ۴۰ میلیون ریال و رمپ و لپ غدیر با ۳۸ میلیارد ریال نیز از دیگر پروژه‌های انجام شده در قم است.

شهردار قم تاکید کرد: شهرداری قم به موضوع تحریم‌ها هیچ توجهی نداشته و با تکیه بر نیروهای خود و برنامه‌های مدون و دقیق توانسته بودجه‌ها و عملکردهای خود را افزایش دهد این نشان می‌دهد که اگر همدلی و تعامل در شهر وجود داشته باشد می‌توانیم هیچ کاری به تحریم‌ها نداشته باشیم، هر چند تحریم بدون اثر نیست اما اینکه بخواهیم کار خود را در گروی تحریم بدانیم نادرست است؛ اکنون اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری مطرح می‌کنند در شهر قم به‌خوبی دیده می‌شود.

*۶۹درصد پیشرفت فیزیکی باغ پرندگان قم

سقائیان‌نژاد با اشاره به اینکه در سال جاری پروژه فردوسی با ۴۶۰ میلیارد ریال دنبال می‌شود، مطرح کرد: احداث بوستان غدیر در سه فاز با مبلغی بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال، احداث باغ پرندگان با ۱۱۰ میلیارد ریال که ۶۹ درصد پیشرفت داشته است، احداث تونل جمهوری از میدان امام حسین(ع) تا بلوار یادگار امام و شروع تقاطع کیوانفر و امام خمینی و احداث تقاطع غیرهمسطح میدان ولیعصر(عج) با مبلغی بالغ بر ۴۶۰ میلیارد ریال در سال جاری در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه حرکت به سمت و سوی شهر هوشمند با صدور پروانه الکترونیکی دنبال شده است، مطرح کرد: امیدواریم در شهر مقدس قم بتوانیم به اهداف مورد نظر با مشارکت مردم و دستگاه‌ها برسیم.

شهردار قم از حضور ۶۹ درصد مهاجر در شهر مقدس قم یاد کرد و گفت: این شهر از حساسیت‌های خاصی برخودار است به همین علت ما باید در کار خود به این حساسیت‌ها نیز توجه لازم را داشته باشیم تا روند کارها با مشکلی روبرو نشود.

سقائیان‌نژاد با بیان اینکه قاری‌قرآن به‌عنوان یکی از معاونان موفق شهرداری کار خود را در این مجموعه دنبال خواهد کرد، گفت: وزیر راه و شهرسازی تقاضامند حضور این شخصیت در مجموعه وزارتخانه خود بود اما با توجه به اهمیت کار معاونت عمرانی شهرداری با این درخواست موافقت نشد.

نوشته های مشابه
جدیدترین آمار بیماران کرونایی در قم
تکذیب شایعه کشته‌شدن راننده خودرو شوتی با شلیک پلیس قم
سرقت ۶۰۰ میلیون ریالی راننده خودرو دربستی
ویزیت رایگان بیماران در درمانگاه حضرت معصومه(س) +تصاویر
نذر عاشقی بانوان کرمانی در حرم حضرت معصومه(س) +تصاویر
صادرات قم به ۲۴ میلیون دلار رسید
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.