تدوین طرح رتبه‌بندی محلات شهر قم

مدیرکل طرح‌های توسعه شهری شهرداری قم گفت: طرح رتبه‌بندی محلات شهر قم تدوین‌شده و به‌زودی به تصویب شورای شهر قم خواهد رسید.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
تدوین طرح رتبه‌بندی محلات شهر قم
شناسه : 86529 | انتشار : ۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۳   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، علیرضا بافرانی اظهار کرد: به‌منظور به‌روزرسانی اطلاعات شهرسازی و احصای نیازهای محلات، طرح رتبه‌بندی محلات شهر قم تدوین شد.

وی با اشاره به برگزاری جلساتی در کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر قم در این زمینه، افزود: با رایزنی‌های انجام شده تغییرات نهایی انجام و درخواست تصویب این طرح به شورای اسلامی شهر قم ارسال شد.

مدیرکل طرح‌های توسعه شهری شهرداری قم با بیان اینکه نیازهای محلات با یکدیگر متفاوت هستند، خاطرنشان کرد: نبود بانک اطلاعاتی از محلات شهری موجب می‌شود در تصمیم‌گیری، مقیاس بینش ما منطقه‌ای باشد درحالی‌که در سطح یک منطقه محلات مختلف با نیازهای مختلف وجود دارد.

بافرانی با بیان اینکه تصمیمات حوزه شهرسازی باید محله محور باشد، اضافه کرد: دیگر کلان‌شهرهای کشور نیز در این مسئله ورود کرده‌اند و در تصمیمات بالادستی، نیازهای محلات را به تفکیک مدنظر قرار می‌دهند.

وی با اشاره به مساحت ۱۳ هزار هکتاری شهر قم ابراز کرد: در این شهر نمی‌توانیم به‌صرف تصویب طرح تفصیلی، مسئله توزیع سرانه‌های خدماتی و عدالت شهری را محقق کنیم، بلکه باید بلافاصله پس از تدوین طرح تفصیلی به دنبال به‌روزرسانی و تدقیق کاربری‌ها و کیفیت فضایی شهر رفت تا در تصمیم‌گیری‌ها دچار اشتباه نشویم.

مدیرکل طرح‌های توسعه شهری شهرداری قم گفت: ایده آل این است که مشاوری که طرح تفصیلی را تدوین می‌کند، در همان زمان این مطالعه را انجام داده و توزیع سرانه‌ها و ضوابط را بر اساس نیازهای محلات انجام دهد.

بافرانی با تأکید بر اینکه بودجه‌ریزی محله‌محور ازجمله نقاط مطلوب حرکت مدیریت شهری است، افزود: طرح رتبه‌بندی محلات شهر قم پس از تصویب به مناطق شهرداری ابلاغ می‌شود و سازوکار دخالت این طرح در تصمیمات حوزه شهرسازی و دیگر حوزه‌ها تدوین می‌شود.

نوشته های مشابه
تلاش شهرداری قم برای تأمین سرویس بهداشتی و حمام در پیرامون حرم مطهر
۴۸ پلاک برای احداث خیابان ۱۶ متری در پروژه چهل اختران تملک می‌شود
اتمام عملیات روکش آسفالت بلوار شهروند در پردیسان قم
حضور مدیران شهری در مساجد منطقه ۲ قم
تأکید شهید رئیسی بر تأمین واگن متروی قم/ راهبرد تأمین واگن از داخل نتیجه‌بخش نبود
هدف‌گذاری اجرای ۳۰۰ کیلومتر خط‌کشی دو جزئی معابر شهر قم
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.