نصب کیوسک‌های جست‌وجوی قبور در آرامستان بهشت معصومه

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: به‌زودی کیوسک‌های جست‌وجوی قبور در آرامستان بهشت معصومه(س) نصب و راه‌اندازی خواهد شد.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
نصب کیوسک‌های جست‌وجوی قبور در آرامستان بهشت معصومه
شناسه : 86527 | انتشار : ۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۱   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، مهدی اصفهانیان‌مقدم در جلسه شورای سازمان آرامستان‌های شهرداری قم در خصوص فرایند همسطح‌سازی قبور در آرامستان بهشت معصومه(س) اظهار کرد: در راستای افزایش ضریب ایمنی تردد شهروندان و مطالبات مردمی از هرگونه موافقت و صدور مجوز در مورد ارتفاع و ابعاد غیراستاندارد قبور جلوگیری می‌شود.

وی افزود: ساخت المان‌ها در آرامستان‌ها مطابق اصول معماری و اسلامی است و باید طرحی با محوریت رویکرد و الگوهای اسلامی برای آرامگاه‌های خانوادگی تنظیم شود.

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم از حل مشکل آب در آرامستان بهشت معصومه (س) خبر داد و خاطرنشان کرد: آرامستان بهشت معصومه (س) دو حلقه چاه آب دارد که آن‌ها را به شرکت آب منطقه‌ای واگذار کرده است و این سازمان نیز منابع آبی فضای سبز آرامستان را تأمین می‌کند.

اصفهانیان‌مقدم کاهش الگوی مصرف آب از مهم‌ترین مسائل دانست و تأکید کرد: فضای سبز آرامستان بهشت معصومه (س) یکی از بوستان‌های شهری است و باید آبیاری آن همچون سایر قسمت‌های شهری به‌صورت مکانیزه انجام شود.

وی با بیان اینکه ارتقای تصفیه‌خانه پساب بهشت معصومه (س) در دستور کار قرار گرفته است، ادامه داد: با ارتقای تصفیه‌خانه پساب بهشت معصومه (س) و انتقال خط پساب به شهرک شکوهیه می‌توان از ظرفیت پساب آن استفاده کرد.

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم طرح جامع حفظ فضای سبز و طرح جامع آب‌رسانی را از اولویت‌های معاونت خدمات شهری شهرداری قم دانست و تصریح کرد: در راستای حفظ و توسعه هفت هکتار مساحت فضای سبز آرامستان بهشت معصومه (س) در سال گذشته، ۷۲۰ میلیون تومان صرف شده است.

اصفهانیان‌مقدم اضافه کرد: به‌زودی کیوسک‌های جست‌وجوی قبور در آرامستان بهشت معصومه (س) نصب و راه‌اندازی خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه تعرفه‌های پیش‌بینی‌شده سازمان آرامستان‌های شهرداری قم در سال جاری و سال گذشته با حداقل تعرفه تصویب‌شده است، گفت: ۱۰۷ درصد از درآمد سازمان آرامستان‌ها شهرداری قم محقق شده و اقبال عمومی و اجرای طرح‌های خدمات‌رسانی جاذب دو عامل مهم و تأثیرگذار در اجرای اقدامات زیرساخت عمرانی در آرامستان بهشت معصومه (س) است.

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به ممنوعیت دفن اموات در آرامستان‌های سطح شهر قم افزود: در این جلسه مقرر شد تا با توجه به توسعه و استانداردسازی آرامستان بهشت معصومه (س) مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم نسبت به پیگیری ممنوعیت دفن اموات در آرامستان‌های سطح شهر قم با حمایت شهرداری مرکز، اقدامات لازم را به عمل بیاورد.

نوشته های مشابه
ضرورت شست‌وشوی درختان قم
ارائه مشوق‌های نوسازی شهرداری قم برای بازآفرینی محلات
پرونده پروژه شهید کاظمی به استان واگذار شود
پروژه شهید کاظمی تعیین تکلیف شود
تلاش شهرداری قم برای تأمین سرویس بهداشتی و حمام در پیرامون حرم مطهر
۴۸ پلاک برای احداث خیابان ۱۶ متری در پروژه چهل اختران تملک می‌شود
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.