جمع‌آوری تصاویر متوفیان بی‌حجاب در قم

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم با بیان اینکه نصب تصاویر متوفیان بدون حجاب یا پوشش خارج از عرف از مصادیقی بوده که در موارد متعدد منجر به تذکر و جمع‌آوری شده است، گفت: در برخی مواقع، بازماندگان نسبت به نصب اعلامیه‌های ترحیم و یادبود یا چاپ تصاویر روی سنگ قبور اقدام می‌کنند که در بررسی‌های میدانی بازرسان و نگهبانان این سازمان، تذکر و جمع‌آوری آن در دستور کار قرار می‌گیرد.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
جمع‌آوری تصاویر متوفیان بی‌حجاب در قم
شناسه : 86525 | انتشار : ۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۴   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید سیف‌الدین موسوی نیارکی در جلسه شورای سازمان آرامستان‌های شهرداری قم با اشاره به بودجه سازمان در سال گذشته اظهار کرد: بودجه پیشنهادی سازمان آرامستان‌های شهرداری قم ۷۵ میلیارد تومان بوده که در اصلاحیه بدون تغییر مصوب شده است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم افزود: وصولی قطعی در سازمان آرامستان‌های شهرداری قم با ۱۰۴ درصد ،۷۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده است.

وی با بیان اینکه نصب تصاویر متوفیان بدون حجاب یا پوشش خارج از عرف از مصادیقی بوده که در موارد متعدد منجر به تذکر و جمع‌آوری آن شده است، خاطرنشان کرد: در برخی مواقع بازماندگان نسبت به نصب و اکران اعلامیه‌های ترحیم و یادبود یا چاپ تصاویر روی سنگ قبور اقدام می‌کنند که در بررسی‌های میدانی بازرسان و نگهبانان این سازمان تذکر و جمع‌آوری آن در دستور کار قرار می‌گیرد.

موسوی نیارکی با تاکید بر اینکه آراستگی مقابر مطابق رویکرد معماری و اسلامی است، اضافه کرد: با توجه به ضوابط ساخت قبور میزان ابعاد و ارتفاع سنگ قبر مطابق رویکرد معماری و اسلامی ساخته می‌شود.

وی با اشاره به پروژه‌های فنی و عمرانی سازمان آرامستان بهشت معصومه(س) عنوان کرد: خرید حق انشعاب و اصلاح شبکه آب‌رسانی در دو فاز و آسفالت نوار حفاری به طول ۷۱۰۰ متر با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان، اصلاح هندسی میدان امام علی با اعتبار ۱۸ میلیارد ریال، جدول‌گذاری و اصلاح جداول به طول ۷۵۰ متر با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال از جمله پروژه‌های اجرا شده در سال گذشته است.

موسوی نیارکی از تکمیل ۱۴ مجموعه مقابر خانوادگی ممتاز با اعتبار ۹۸ میلیارد ریال خبر داد و تاکید کرد: ۳۵۰۰ قبر در قطعه ممتاز با اعتبار ۸۷ میلیارد ریال و ۵۰۰۰ قبر در قطعه بحران با اعتبار ۷۴ میلیارد ریال احداث شده است.

وی اضافه کرد: سال گذشته تعداد متوفیان ۲۷ درصد به نسبت سال ۱۴۰۱ کاهش داشته است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم تعداد کل فوت‌شدگان در سال گذشته را ۷۱۶۵ نفر اعلام کرد و افزود: در قطعه گلزار شهدای مدافع حرم ۴۳۲ شهید از چندین کشور دفن شده‌اند.

موسوی نیارکی اضافه کرد: سال گذشته ۲۴۰ برنامه و اقدام فرهنگی به همت سازمان آرامستان‌های شهرداری قم برگزار شد.

نوشته های مشابه
ضرورت شست‌وشوی درختان قم
ارائه مشوق‌های نوسازی شهرداری قم برای بازآفرینی محلات
پرونده پروژه شهید کاظمی به استان واگذار شود
پروژه شهید کاظمی تعیین تکلیف شود
تلاش شهرداری قم برای تأمین سرویس بهداشتی و حمام در پیرامون حرم مطهر
۴۸ پلاک برای احداث خیابان ۱۶ متری در پروژه چهل اختران تملک می‌شود
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.