محله دروازه ری بازآفرینی می‌شود

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم گفت: در پروژه محله دروازه ری، شهرداری قم علاوه بر تعریض معبر و بهبود سیمای محله، به دنبال تسهیلگری برای احیای این محله است.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
محله دروازه ری بازآفرینی می‌شود
شناسه : 85515 | انتشار : ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۹   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، مجید متین‌فر با اشاره به پیشرفت پروژه بهسازی محله دروازه ری قم اظهار کرد: اقدامات خوبی در این زمینه انجام شد و در سال ۱۴۰۲ این پروژه به نتایج چشمگیری رسید.

وی با بیان اینکه در این محله ساختار اجتماعی در عین تعریض معبر حفظ خواهد شد، افزود: در طرح تفصیلی شهر قم محله دروازه ری با عرض ۱۸ متری پیش‌بینی‌شده که برای رسیدن به این هدف ۸۰ ملک این محله تملک شدند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با تأکید بر اینکه کار تعریض خیابان شهدای دروازه ری در دستور کار منطقه یک شهرداری قم قرار دارد، خاطرنشان کرد: در کنار این مسئله، به دنبال بازآفرینی شهری محله دروازه ری هستیم.

متین فر ادامه داد: بحث تأمین سرانه خدمات شهری و موضوعات بازآفرینی در محلات قدیمی و گسترش فضای سبز و فضاهای فرهنگی نیز در این منطقه لحاظ شد.

وی با اشاره به ایجاد یک دفتر تسهیل گری در محله دروازه ری قم گفت: این تجربه می‌تواند به اقدامات مشابه در محلات شهر قم کمک کند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم تصریح کرد: پروژه دروازه ری قدمت چند ده ساله دارد و توجه به آن از زمان سفر مقام معظم رهبری صورت گرفت و قسمتی از بازگشایی‌ها از آن زمان انجام شد.

متین‌فر با بیان اینکه پروژه بازآفرینی محلات فرسوده به‌ویژه بافت تاریخی ازجمله اقدامات در حال پیگیری است، گفت: نزدیک به ۲۰ درصد منابع حاصل از اراضی ۴۸ هکتاری پردیسان برای ارتقای کیفیت زندگی در محلات قدیمی شهر قم در نظر گرفته‌شده است.

وی با اشاره به اینکه بی‌توجهی به محلات شهری موجب جابه‌جایی جمعیت و گسترش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد، اضافه کرد: امیدواریم با این اقدامات گشایش خوبی در جهت ارتقا کیفیت زندگی برای مردم و ساکنان آن مناطق به وجود بیاید و تعلق‌خاطر ساکنان در این محلات ارتقا پیدا کند.

نوشته های مشابه
مرحله پایانی قرعه‌کشی خوش حسابان پرداخت عوارض شهرداری قم برگزار می‌شود
انجام طرح مطالعاتی محلات هدف بازآفرینی مناطق ۵ و ۷ قم
برگزاری جشن‌های دهه امامت و ولایت در ۸ بوستان قم
اجرای طرح مناسب‌سازی ایستگاه‌های اتوبوس در سطح پردیسان قم
نشاط اجتماعی و خانواده اولویت شورای شهر قم است
حمایت و تسهیلگری دیوان محاسبات در اجرای پروژه متروی قم
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.