هوشمندسازی ۱۰ تقاطع همسطح در قم

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: مسئله هوشمندسازی تقاطع‌های چراغ‌دار و ثبت تخلف عبور از چراغ‌قرمز به‌صورت الکترونیکی در دستور کار قرار دارد و تاکنون ۱۰ تقاطع قم به‌طور کامل هوشمند شده است.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
هوشمندسازی ۱۰ تقاطع همسطح در قم
شناسه : 84901 | انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۰   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، رضا خانه‌زاد یزدی با اشاره به اهتمام شهرداری قم به هوشمندسازی نظارت بر ترافیک اظهار کرد: کنترل هوشمند طرح ترافیک از سنوات گذشته مانده بود که در سال ۱۴۰۲ سعی شد پیگیری و انجام بشود و طبق قانون پیش برود.

وی با بیان اینکه در موضوع هوشمندسازی تقاطع‌های همسطح نیز تا امروز ۱۰ تقاطع قم به‌طور کامل هوشمند شده است، افزود: در این ۱۰ تقاطع، زمان چراغ‌قرمز و سبز بر مبنای تقاضا در هر طرف یک تقاطع تنظیم می‌شود تا زمان معطلی در تقاطع به حداقل برسد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم خاطرنشان کرد: هدف ما از پیگیری این موضوع افزایش رضایت شهروندان در تردد از تقاطع‌های همسطح و کاهش تخلفات عبور از چراغ‌قرمز است.

وی با اشاره به اینکه نظارت هوشمند ترافیکی از رویکردهای مهم شهرداری قم است گفت: پلیس راهور برای اعمال قانون محدودیت‌هایی دارد اما با استفاده از سامانه‌های هوشمند می‌توان انضباط ترافیکی را در شهر ایجاد کرد.

خانه‌زاد یزدی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین مسائلی که سبب کاهش تصادفات و کاهش تلفات جانی می‌شود کاهش سرعت معابر است تأکید کرد: وجود ۲۸ سامانه ثبت تخلفات که در حال حاضر در شهر قم داریم کمک می‌کند که در سال ۱۴۰۳ این موضوع به‌خوبی پوشش داده شود.

وی با اشاره به پیگیری برای دریافت کد راهور در زمینه تخلف عبور از چراغ‌قرمز گفت: امیدواریم در سال جدید این مسئله محقق شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: با قراردادی که با پیمانکار داریم شاهد این موضوع خواهیم بود که تقاطع‌های چراغ‌دار به‌صورت هوشمند عمل کنند و عبور از چراغ‌قرمز جریمه خواهد داشت و به کاهش تصادفات هم بسیار کمک می‌کند.

وی مطرح کرد: در سال ۱۴۰۲ به مسئله گذر عرضی عابر پیاده توجه ویژه داشتیم و در ایام پایانی سال ۱۴۰۲ توانستیم در دو نقطه حادثه خیزمان یعنی منطقه بلوار جمهوری و فاز ۵ بلوار عمار یاسر پل عابر پیاده نصب کنیم.

نوشته های مشابه
تخفیف ۴۰ درصدی پرداخت بهای خدمات مدیریت پسماند قم
عوارض ترافیکی ساخت‌وسازهای شهری قم ارزیابی می‌شود
بازداشت دزد مادربزرگ‌ها در قم
پیش‌بینی ۶۵۰ میلیاردی بودجه عمرانی منطقه یک قم در سال ۱۴۰۳
روزانه ۵۰۰ میلیون تومان برای خدمات شهری منطقه ۲ شهرداری قم هزینه می‌شود
آغاز ثبت‌نام دریافت خدمات سرویس مدارس در قم
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.