بلوار شهید کبیری زیرگذر می‌شود

مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم گفت: در بلوار شهید کبیری در محدوده شهر قائم، زیرگذری با ۲۵۰۰ متر طول احداث خواهد شد.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
بلوار شهید کبیری زیرگذر می‌شود
شناسه : 84088 | انتشار : ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۵۵   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، لیلی نیک خلق احمدی با اشاره به اجرای پروژه زیرگذر شهید کبیری اظهار کرد: با توجه به ترافیک زیاد محدوده بلوار شهید کبیری و از بین رفتن دسترسی‌های محلی در شهر قائم، مدیریت شهری قم تصمیم به احداث زیرگذر شهید کبیری تا محدوده زیرگذر کریمه گرفت.

وی خاطرنشان کرد: برای این پروژه توسط شرکت مشاور ۹ گزینه در نظر گرفته‌شده که جلسات متعددی برای بررسی این گزینه‌ها تشکیل شد و تأکید بر این بود که گزینه‌ای انتخاب شود که نیاز به تملک کمتر داشته باشد.

مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم با اشاره به وجود یک مدرسه و همچنین چند واحد تجاری در بدنه این طرح تصریح کرد: تمام گزینه‌ها برای به حداقل رسیدن میزان تملک، بررسی شد.

وی با بیان اینکه در نهایت تصمیم بر احداث زیرگذر در راستای بلوار شهید کبیری و یک تقاطع چراغ‌دار در سطح صفر در تقاطع خیابان قائم که دسترسی محلی را تأمین کند، گرفته شد، گفت: عرشه زیرگذر به متراژ ۲ هزار و ۵۰۰ متر و مقطع عرضی زیرگذر ۲۲ متر که دارای سه مسیر عبوری رفت و سه مسیر برگشت است.

نیک خلق احمدی عنوان کرد: هرکدام از مقاطع کنارگذر ۱۰ متر است که شامل دو مسیر عبوری و یک مسیر پارک حاشیه‌ای است که در فاز نخست قسمتی از دیوار مدرسه باید عقب برود تا امکان احداث وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: افرادی که به سمت اتوبان حرکت می‌کنند از زیرگذر استفاده خواهند کرد و ترافیک این محدوده سبک خواهد شد. در عین حال برای ساکنین نیز امکان دسترسی محلی وجود خواهد داشت.

نوشته های مشابه
تخفیف ۴۰ درصدی پرداخت بهای خدمات مدیریت پسماند قم
عوارض ترافیکی ساخت‌وسازهای شهری قم ارزیابی می‌شود
بازداشت دزد مادربزرگ‌ها در قم
پیش‌بینی ۶۵۰ میلیاردی بودجه عمرانی منطقه یک قم در سال ۱۴۰۳
روزانه ۵۰۰ میلیون تومان برای خدمات شهری منطقه ۲ شهرداری قم هزینه می‌شود
آغاز ثبت‌نام دریافت خدمات سرویس مدارس در قم
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.