فعالیت ۲۵ اکیپ رفع معضلات اجتماعی در مسجد مقدس جمکران

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم گفت: در حال حاضر ۲۵ اکیپ رفع معضلات اجتماعی در مسجد مقدس جمکران و حرم مطهر مشغول به کار هستند.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
فعالیت ۲۵ اکیپ رفع معضلات اجتماعی در مسجد مقدس جمکران
شناسه : 82043 | انتشار : ۰۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۳   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، احمدرضا شفیعی در ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر شهرداری قم که در مسجد مقدس جمکران برپا شده در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: بحث نظم و انضباط شهری از مسائل مهمی است که در مناسبت‌های خاص باید به آن توجه شود.

وی با اشاره به اینکه خدمت‌رسانی در چند جبهه دنبال می‌شود، مطرح کرد: در حال حاضر ۲۵ اکیپ در مسجد مقدس جمکران و حرم مطهر مشغول به کار هستند.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم اضافه کرد: برخی در این ایام از احساسات معنوی مردم سو استفاده کرده و اقدام به تکدی‌گری می‌کنند که در صورت مشاهده به مراکز غربالگری منتقل خواهند شد.

شفیعی با بیان اینکه جلوگیری از نصب چادر در مکان‌های غیر مجاز نیز انجام می‌شود، عنوان کرد: نصب چادر در مکان‌های غیرمجاز می‌تواند تبعات امنیتی برای زائرین داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه برخی اکیپ‌ها نیز در ورودی‌های شهر، زائرین را به سمت مراکز مجاز استقرار چادر هدایت می‌کنند، خاطرنشان کرد: جلوگیری از تخلفات در حوزه ساخت و ساز شهری از دیگر اقداماتی است که در روزهای تعطیل دنبال می‌شود.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم با بیان اینکه نیروهای لازم برای جلوگیری از ساخت و ساز خلاف تأمین شده است، تصریح کرد: در هر منطقه حدود ۵ اکیپ پیش بینی شده و ۲۵ اکیپ موتورسوار نیز به عنوان پشتیبانی در نظر گرفته شده است.

شفیعی با اشاره به اینکه ۱۵۰ نفر در سه شیفت به صورت ۲۴ ساعته خدمت‌رسانی دارند، یادآور شد: در یک دوره‌ای دست‌فروشی در شهر قم متداول شده بود و از شهرهای اطراف نیز به این منظور به قم می‌آمدند.

وی با بیان اینکه دست‌فروشان زیبندگی شهر را بهم می‌ریختند، ابراز کرد: با توجه به تعاملات با دستگاه قضائی توانستیم این نیروها را ساماندهی و شناسنامه‌دار کنیم.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم با اشاره به اینکه افرادی که از سایر شهرها بودند را به شهر خود بازگرداندیم، بیان کرد: افراد بومی را نیز ساماندهی کرده و بدون اینکه مشکلی برای شهروندان ایجاد کنند در حال تأمین معاش خود هستند.

نوشته های مشابه
کسب رتبه نخست منطقه یک قم در ارزیابی شاخصه‌های مدیریت بحران
لزوم افزایش تاب‌آوری شهری در قم
پایگاه چندمنظوره مدیریت بحران در منطقه یک قم احداث می‌شود
بهسازی نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی منطقه ۳ قم
اجرای پرچالش پروژه‌های عمرانی در بافت شهری قم
اجرای ۹۰ پروژه عمرانی در منطقه ۲ قم
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.