ایرانی خواه عنوان کرد:

سالانه ۲۲۵۰ میلیارد تومان هزینه درمان بیماران تصادفی قم می شود/ تحصیل دو هزار دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی قم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: سالانه تقریباً 2 هزار و 250 میلیارد تومان هزینه درمان بیماران تصادفی در سطح استان قم می شود.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
سالانه ۲۲۵۰ میلیارد تومان هزینه درمان بیماران تصادفی قم می شود/ تحصیل دو هزار دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی قم
شناسه : 798 | انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰   پرینت

به گزارش پایگاه خبری شهر۲۰ به نقل از دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر ابوالفضل ایرانی خواه امروز در دیدار با سردار آقاخانی فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به جایگاه بهداشت و درمان گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، اقدامات مؤثری در راستای کاهش هزینه های کمرشکن درمانی مردم، ارتقای جایگاه بیماران، هتلینگ بیمارستانی، ساماندهی متخصصان و… انجام شد و استان قم نیز از این امر مستثنی نبود.
وی بیان داشت: در حوزه بهداشت نیز، استان قم به عنوان استان پایلوت در اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت بود و یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت استان قم زیر پوشش این طرح قرار گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به خدمات صورت گرفته در حوزه آموزش پزشکی گفت: در این راستا نیز در حال حاضر دو هزار دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی قم مشغول به تحصیل هستند و با راه اندازی رشته های جدید و همچنین بهره برداری از پردیس دانشگاه، در توجه به امر آموزش نیز اهتمام داشته ایم.

دکتر ایرانی خواه به تشکیل مجمع سلامت در استان ها اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه های وزارت بهداشت اجتماعی کردن مقوله سلامت است که در این راستا با راه اندازی مجامع سلامت استانی که به ریاست استانداران برگزار می شود، تلاش خواهیم کرد به این امر مهم پرداخته و در راستای اجتماعی کردن سلامت اهتمام داشته و نقش هر دستگاه در این راستا مشخص شود.

وی تصریح کرد: سالانه تقریباً ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه درمان بیماران تصادفی در سطح استان قم می شود که این رقم بسیار سنگینی است که بار آن بر دوش درمان استان بوده و معتقدیم که با توجه به مقوله اجتماعی کردن سلامت و معرفی نقش هر دستگاه، در کاهش این هزینه ها و تصادفات بکوشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تأکید کرد: معتقدیم که همکاری نزدیک میان نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی قم می تواند در رفع مشکلات و کاهش تصادفات مؤثر باشد و امیدواریم همانند گذشته تعامل و همکاری میان این دو دستگاه وجود داشته باشد.

سردار آقاخانی فرمانده انتظامی استان قم نیز ضمن خیر مقدم و قدردانی از دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم و هیئت همراه گفت: معتقدیم که ارتباط و تعامل میان دو دستگاه پلیس و دانشگاه علوم پزشکی قم باید همانند گذشته ادامه داشته باشد چرا که این تعامل در راستای خدمات رسانی به مردم خواهد بود.

وی بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی قم در راستای خدمات رسانی به مردم تلاش های گسترده ای را انجام می دهد که از تلاش همه آنها قدردانی می کنیم.

 

 

نوشته های مشابه
راه‌اندازی گالری هنری «بساط» در مجتمع گردشگری مارال قم
اکران ۳۰۰۰ مترمربع تبلیغات محیطی ویژه ایام محرم در قم
حضور شهردار قم در عزاداری هیئات مذهبی
سامانه جدید جامع نظارت بر فضای شهر قم تا پایان سال رونمایی می‌شود
پیش‌بینی ۵۰ پروژه عمرانی در منطقه ۲ قم
برگزاری پویش عکاسی «من یار حسینم» در قم
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.