معاون توسعه و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد:

مشکلات مالی مانع تکمیل بیمارستان خیریه امیرالمؤمنین قم

معاون توسعه و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به پیشرفت حدود 97 درصدی بیمارستان خیریه امیرالمؤمنین قم، گفت: به دلیل مشکلات مالی که خَیّر بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) با آن مواجه شده، این بیمارستان هنوز تکمیل نشده است.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
مشکلات مالی مانع تکمیل بیمارستان خیریه امیرالمؤمنین قم
شناسه : 683 | انتشار : ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۴   پرینت

به گزارش پایگاه خبری شهر۲۰ به نقل از ایرنای قم، علی اصغر اکرمی معاون توسعه و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار کرد: بخش های ابتدایی این بیمارستان از جمله تکمیل تأسیسات، تجهیزات برق و استقرار سیستم ژنراتور تأمین برق باید تکمیل شود تا بیمارستان به مرحله استقرار تجهیزات پزشکی برسد و به دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده شود.
وی با اشاره به پیشرفت حدود ۹۷ درصدی بیمارستان، اضافه کرد: به دلیل مشکلات مالی که خَیّر بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) با آن مواجه شده، این بیمارستان هنوز تکمیل نشده و باید زیرساخت شبکه بیمارستان و یو پی اس های تأمین کننده برق اضطراری توسط وی تأمین شود.
وی خاطرنشان کرد: تأمین تجهیزات پزشکی بیمارستان برعهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، بخشی از تجهیزات خریداری شده و در انبارهای دانشگاه علوم پزشکی نگهداری می شود و بخشی دیگر نیز به مرور زمان تأمین خواهد شد.
اکرمی با اشاره به اینکه تا بخش های ابتدایی بیمارستان تکمیل نشود امکان تجهیز و بهره برداری از بیمارستان وجود ندارد، گفت: جلسه های متعددی با نماینده خیر داشتیم تا این بخش از هزینه ها زودتر تأمین و بیمارستان تکمیل شود، حتی بهره برداری از بیمارستان در دهه فجر امسال نیز پیشنهاد شد، ولی این مرکز درمانی هنوز به مرحله استقرار تجهیزات نرسیده است.
وی ادامه داد: آزمون استخدام نیروی انسانی مورد نیاز بیمارستان سال گذشته برگزار شد و این نیروها پس از طی مرحله مصاحبه جذب می شوند.
وی گفت: بیمارستان خیریه امیرالمؤمنین(ع) که در محوطه بیمارستان شهید بهشتی قم احداث شده است، دارای ۲۳۱ تخت بیمارستانی است و برای احداث آن حدود ۷۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
به گفته معاون دانشگاه علوم پزشکی، این بیمارستان با ۲۱ هزار مترمربع زیربنا، در هفت طبقه احداث شده است و دارای پد هلی کوپتر روی بام برای انتقال مصدومان، بخش زنان، اعصاب و روان، جراحی، اطفال، ارتوپد، گوش و حلق و بینی، چشم و واحدهای پاراکلینیکی از جمله تصویربرداری، سی تی اسکن، آزمایشگاه و داروخانه است.

نوشته های مشابه
راه‌اندازی گالری هنری «بساط» در مجتمع گردشگری مارال قم
اکران ۳۰۰۰ مترمربع تبلیغات محیطی ویژه ایام محرم در قم
حضور شهردار قم در عزاداری هیئات مذهبی
سامانه جدید جامع نظارت بر فضای شهر قم تا پایان سال رونمایی می‌شود
پیش‌بینی ۵۰ پروژه عمرانی در منطقه ۲ قم
برگزاری پویش عکاسی «من یار حسینم» در قم
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.