معاون توسعه و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد:

مشکلات مالی مانع تکمیل بیمارستان خیریه امیرالمؤمنین قم

معاون توسعه و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به پیشرفت حدود 97 درصدی بیمارستان خیریه امیرالمؤمنین قم، گفت: به دلیل مشکلات مالی که خَیّر بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) با آن مواجه شده، این بیمارستان هنوز تکمیل نشده است.
مشکلات مالی مانع تکمیل بیمارستان خیریه امیرالمؤمنین قم
شناسه : 683 | انتشار : 13 آذر 1397   پرینت

به گزارش پایگاه خبری شهر۲۰ به نقل از ایرنای قم، علی اصغر اکرمی معاون توسعه و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار کرد: بخش های ابتدایی این بیمارستان از جمله تکمیل تأسیسات، تجهیزات برق و استقرار سیستم ژنراتور تأمین برق باید تکمیل شود تا بیمارستان به مرحله استقرار تجهیزات پزشکی برسد و به دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده شود.
وی با اشاره به پیشرفت حدود ۹۷ درصدی بیمارستان، اضافه کرد: به دلیل مشکلات مالی که خَیّر بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) با آن مواجه شده، این بیمارستان هنوز تکمیل نشده و باید زیرساخت شبکه بیمارستان و یو پی اس های تأمین کننده برق اضطراری توسط وی تأمین شود.
وی خاطرنشان کرد: تأمین تجهیزات پزشکی بیمارستان برعهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، بخشی از تجهیزات خریداری شده و در انبارهای دانشگاه علوم پزشکی نگهداری می شود و بخشی دیگر نیز به مرور زمان تأمین خواهد شد.
اکرمی با اشاره به اینکه تا بخش های ابتدایی بیمارستان تکمیل نشود امکان تجهیز و بهره برداری از بیمارستان وجود ندارد، گفت: جلسه های متعددی با نماینده خیر داشتیم تا این بخش از هزینه ها زودتر تأمین و بیمارستان تکمیل شود، حتی بهره برداری از بیمارستان در دهه فجر امسال نیز پیشنهاد شد، ولی این مرکز درمانی هنوز به مرحله استقرار تجهیزات نرسیده است.
وی ادامه داد: آزمون استخدام نیروی انسانی مورد نیاز بیمارستان سال گذشته برگزار شد و این نیروها پس از طی مرحله مصاحبه جذب می شوند.
وی گفت: بیمارستان خیریه امیرالمؤمنین(ع) که در محوطه بیمارستان شهید بهشتی قم احداث شده است، دارای ۲۳۱ تخت بیمارستانی است و برای احداث آن حدود ۷۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
به گفته معاون دانشگاه علوم پزشکی، این بیمارستان با ۲۱ هزار مترمربع زیربنا، در هفت طبقه احداث شده است و دارای پد هلی کوپتر روی بام برای انتقال مصدومان، بخش زنان، اعصاب و روان، جراحی، اطفال، ارتوپد، گوش و حلق و بینی، چشم و واحدهای پاراکلینیکی از جمله تصویربرداری، سی تی اسکن، آزمایشگاه و داروخانه است.

نوشته های مشابه
جدیدترین آمار بیماران کرونایی قم
افزایش مراجعات سرپایی با علائم کرونا در قم
نگرانی ستاد ملی مبارزه با کرونا از برگزاری برخی مجالس و تجمع‌ها در قم
اجباری برای حضور دانش آموزان قمی در مدارس وجود ندارد
با جوان امروز نمی‌توان با نسخه چهل سال قبل رفتار کرد/ نباید از تحولات روز عقب بمانیم/ با آسیب‌های فرهنگی برخورد امنیتی نکنیم
پخش ۴ ویژه برنامه شهادت حضرت زهرا(س) از بقاع متبرکه قم
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.