۵۵ هزار قمی به صورت رایگان بیمه سلامت شدند

مدیرکل بیمه سلامت استان قم از بیمه شدن ۵۵ هزار قمی در هفته گذشته در قالب طرح بیمه سلامت خبر داد.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
۵۵ هزار قمی به صورت رایگان بیمه سلامت شدند
شناسه : 52104 | انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۲   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از ایرنای قم، محمدرضا فخاریان قمی با تشریح تسهیلات فراهم آمده در زمینه بیمه سلامت، گفت: در دولت سیزدهم تاکنون تعداد افراد بیمه شده در بیمه سلامت در سه دهک اول به ۵۵ هزار نفر بالغ شده است. 

به گفته وی، کسانی که تازه بیمه شده‌اند تا پایان سال جاری بیمه هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم افزود: کسانی که جزو سه دهک اول هستند و بیمه نشده اند نیز می تواتند به دفاتر پیشخوان طرف قرارد داد با بیمه سلامت مراجعه کند و درخواست بدهند و کلیه شهروندان برای طرح مشکلات و یا پرسش در زمینه بیمه سلامت می توانند با شماره ۱۶۶۶ بدون کد تماس بگیرند. 

فخاریان با اشاره به ویژگی های این طرح خاطرنشان کرد: سه دهک اول به طور کامل بیمه هستند و افراد از طریق کد دستوری #۱۶۶۶* می توانند از وضعیت بیمه خود مطلع شوند، و با تعیین پزشک خانواده به بخش خصوصی نیز می توانند مراجعه کنند.

وی گفت: کسانی که پزشک خانواده داشته باشند می‌توانند از طریق این کد دستوری و با وارد کردن شماره یک تاریخ اعتبار بیمه، شماره دو تاریخ بستری و شماره سه پزشک خانواده را انتخاب و اطلاعات لازم را دریافت کنند. 

مدیرکل بیمه سلامت استان قم اضافه کرد: کسانی که تازه بیمه شده اند و پزشک خانواده ندارند؛ باید مراجعه کنند و پزشک خانواده برایشان در نظر گرفته شود.

فخاریان ادامه داد: کسانی که پزشک خانواده ندارند، فقط می توانند از امکانات مراکز درمانی بخش های دولتی (بیمارستان، درمانگاه و مراکز پاراکیلینک دولتی) استفاده کنند، اما کسی که پزشک خانواده دارد، به شرط تشخیص پزشک خانواده، از طریق نظام ارجاع می تواند به همه مراکز خصوصی نیز مراجعه کند.   

وی درباره خدمات بیمه سلامت اظهار داشت: بیمه سلامت رایگان است و دهک های اول رایگان بیمه شده اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم اعلام کرد: مراکز درمانی دولتی که شامل بیمه سلامت می شوند؛ شامل مراکز درمانی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی، مراکز بهداشت، مراکز جامع سلامت، بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) و درمانگاه فرهنگیان است.

فخاریان در رابطه با دارو گفت: کسانی که برای درمان به مراکز درمانی دولتی مراجعه کنند، به همه داروخانه ها می توانند مراجعه کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم همچنین گفت که خدمات نازایی نیز از سال گذشته تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارد.

نوشته های مشابه
مراکز آموزشی و اداری قم تعطیل شدند
جدیدترین آمار مبتلایان کرونایی قم
مرکز شماره ۹ کانون پرورش فکری قم به نام شهید ابوالفضل بدخشان نام‌گذاری شد
اعطای تسهیلات به دامداران و مرغداران در قم
خرید و فروش امتیاز واحدهای مسکن ملی غیرقانونی است
«عموزاده» مدیرکل ارشاد قم شد
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.