استقبال از خواهرخواندگی قم با یکی از شهرهای رومانی

سفیر رومانی در ایران با استقبال از خواهرخواندگی شهر قم با یکی از شهرهای کشور رومانی، گفت: ما دنبال خواهرخواندگی یکی از شهرهای رومانی با قم هستیم و شهر «یاش» پایتخت فرهنگ رومانی از شهرهای مناسب این موضوع است.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
استقبال از خواهرخواندگی قم با یکی از شهرهای رومانی
شناسه : 51983 | انتشار : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۸   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، خانم میرلا کارمن گرکو در دیدار با سید مرتضی سقائیان‌نژاد با ابراز خرسندی از دیدار با شهردار قم، اظهار داشت: روابط دوستانه بین ایران و رومانی قدمت زیادی داشته و ارتباط فرهنگی بیشترین تأثیر را در دوستی بین ملت‌ها دارد.

وی نقش سفرا در کشورها را برقراری ارتباط فرهنگی دانست و افزود: با توجه به قدمت ۷ هزارساله شهر قم، کشور رومانی علاوه بر ارتباطات فرهنگی می‌تواند در زمینه باستان‌شناسی نیز با این شهر ارتباط داشته و امیدواریم با توجه به سابقه علمی و دانشگاهی شهردار قم، این ارتباط در حوزه علمی و دانشگاه نیز برقرار شود.

سفیر رومانی در ایران ادامه داد: کشور رومانی جزو معدود کشورهایی اروپایی است که ارتباط چند فرهنگی را دنبال کرده و تنوع فرهنگی و مذهبی در کشور ایران می‌تواند در تحکیم این ارتباط بین دو کشور مؤثر باشد.

وی با استقبال از خواهرخواندگی شهر قم با یکی از شهرهای کشور رومانی تصریح کرد: استقبال شما از برقراری ارتباط فرهنگی دو کشور بسیار جای خرسندی داشته و امیدواریم نتیجه‌های خوبی داشته باشد، ما دنبال خواهرخواندگی یکی از شهرهای رومانی با قم هستیم و شهر «یاش» کشور رومانی در دوران شهرداری شما با شهر اصفهان قرارداد خواهرخواندگی امضا کرد.

خانم میرلا کارمن گرکو، توجه کشور رومانی به حوزه زیست‌محیطی و انرژی پاک را نیز مطرح کرد و گفت: موفقیت شهر قم در حوزه فضای سبز و فعالیت‌های کشور رومانی در  مسائل زیست‌محیطی و انرژی پاک می‌تواند زمینه ارتباط قوی و تعامل بیشتر باشد.

وی با ابراز امیدواری بر استمرار ارتباط سفارت رومانی در ایران و شهرداری خاطرنشان کرد: امیدواریم از این فرصت بتوانیم بهترین استفاده کرده و ارتباطات قوی بین شهر قم و کشور رومانی برقرار شود و ما در تهران میزبان شما و تیم همراهتان باشیم.

نوشته های مشابه
مراکز آموزشی و اداری قم تعطیل شدند
جدیدترین آمار مبتلایان کرونایی قم
مرکز شماره ۹ کانون پرورش فکری قم به نام شهید ابوالفضل بدخشان نام‌گذاری شد
اعطای تسهیلات به دامداران و مرغداران در قم
خرید و فروش امتیاز واحدهای مسکن ملی غیرقانونی است
«عموزاده» مدیرکل ارشاد قم شد
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.