پیشرفت ۳۳ درصدی تقاطع میدان نماز

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به پیشرفت ۳۳ درصدی پروژه تقاطع غیرهمسطح نماز، گفت: پیمانکار در تمامی جبهه‌های کاری مشغول به کار است و ما به دنبال بهره‌برداری روگذر در فاز نخست هستیم.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
پیشرفت ۳۳ درصدی تقاطع میدان نماز
شناسه : 46206 | انتشار : ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۶   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، عباس حلوایی‌زاده با اشاره به آخرین وضعیت احداث تقاطع غیرهمسطح میدان نماز، اظهار کرد: این پروژه با هدف تکمیل رینگ میانی شهر، بهبود عملکرد عبور و مرور شهری، بهبود وضعیت توریسم و بهبود امنیت محیطی و نظم اجتماعی اجرا می‌شود.

وی با تأکید بر آغاز رسمی این پروژه در انتهای سال گذشته تصریح کرد: مبلغ کل پیمان این تقاطع غیرهمسطح بیش از ۷۰ میلیارد تومان و مدت‌زمان اجرای این پروژه را ۱۸ ماهه است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم، مشخصات فنی تقاطع میدان نماز را مورد توجه قرار داد و افزود: بیش از ۱۸ هزار مترمکعب حجم کل بتن‌ریزی، دو هزار تن آرماتوربندی، ۱۰۰ هزار مترمکعب حجم خاک‌برداری و ۴۲ هزار مترمکعب خاک‌ریزی در این پروژه صورت خواهد گرفت.

وی، تعداد پل‌ها در بخش زیرگذر را ۴ عدد دانست و ادامه داد: ۱۵۰۰ مترمربع مساحت عرشه، تعداد ۵۴ شمع پل، تعداد ۱۸۳ شمع دیواری و ۸۰۰ متر طول کل دیوارهای زیرگذر است.

حلوایی‌زاده با اشاره به ویژگی‌های پل روگذر این تقاطع غیرهمسطح نیز عنوان کرد: تعداد ۷ دهانه ۳۲ و ۲۵ متری، تعداد ۱۶ ستون، ۲۱۵ متر طول عرشه، بیش از ۲۰ متر عرض عرشه، ۴۲۰ متر طول دیوارهای وزنی و در نهایت کل مساحت عرشه ۴۴۰۰ مترمربع خواهد بود.

وی، پیشرفت فعلی پروژه را بیش از ۳۳ درصد دانست و یادآور شد: پیمانکار در تمامی جبهه‌های کاری مشغول به کار است و ما به دنبال بهره‌برداری روگذر در فاز نخست هستیم.

نوشته های مشابه
جدیدترین آمار مبتلایان کرونا در قم
واکسیناسیون کودکان قمی از نهم بهمن‌ماه آغاز می‌شود
پلمب مرکز غیر مجاز پوست و مو در قم
نشست نقد و بررسی مستند «فانوسی روی آب» در قم برگزار شد
انتخابات هیئت مدیره انجمن هنرهای تجسمی قم برگزار شد
دانش‌آموزان از دکتر حسابی الگوگیری کنند
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.