آغاز نصب نخستین کراس‌آور ایرانی در متروی قم

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری قم از شتاب‌گیری روسازی در متروی قم خبر داد و گفت: برای اولین بار کراس‌آورهای ساخت ایران در مترو قم نصب می‌شوند.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
آغاز نصب نخستین کراس‌آور ایرانی در متروی قم
شناسه : 40910 | انتشار : 27 شهریور 1400 - 19:32   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، داریوش زارع با اشاره به آخرین وضعیت پروژه متروی قم، گفت: سرعت روسازی متروی قم برای آماده شدن برای انجام تست گرم به‌شدت اوج گرفته و در حال حاضر نیز سه اکیپ در ایستگاه‌های مختلف مشغول فعالیت هستند.

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری قم ابراز کرد: یک اکیپ در ایستگاه ۹ به سمت ایستگاه ۸ ، اکیپ دوم از ایستگاه ۱۰ شروع کرده تا ایستگاه ۱۱ و اکیپ سوم نیز حدفاصل ایستگاه ۱۲ تا ۱۳ فعال هستند.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر موفق شدیم روسازی خط یک از ایستگاه ۹ تا ۱۴ و دپو را به‌صورت کامل اجرا کنیم، افزود: حدود یک هزار متر از فاز دوم نیز به‌صورت کامل  اجراشده است و مابقی نیز به‌سرعت در حال کار انجام است.

زارع با تأکید بر اینکه حدود ۱۰ روز است که نصب کراس‌آورها آغاز شده است، اذعان کرد: اوایل این هفته نخستین کراس‌آور داخل کشور که برای نخستین بار توسط نیروهای متخصص کشور ساخته‌شده در حدفاصل ایستگاه‌های ۹ و ۱۰ مترو قم به‌صورت کامل نصب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین این هفته نیز انجام مرحله جوشکاری آغاز و پیش‌بینی می‌شود که پس از یک هفته عملیات نصب ریل سوم نیز آغاز می‌گردد، با ورود ادوات نیز همزمان آماده نصب می‌شود.

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری قم گفت: در حال حاضر ادواتی که برای روسازی نیاز است به‌مرور داخل کارگاه واردشده و نصب آن با سرعت و دقت تمام انجام می‌شود.

نوشته های مشابه
نگاهی به پنجاه‌ویکمین محفل طنز قمپز/ از شوخی با شهردار اصفهانی تا کنایه به نماینده سابق قم!
جدیدترین آمار مبتلایان کرونا در قم
ثبت‌نام متقاضیان امریه سربازی در کهک و جعفرآباد قم آغاز شد
۵۰ رشته تله هوبره در قم تخریب شد
روزبازارهای قم نیازمند مکان ثبات هستند
توسعه بوستان‌های تخصصی بانوان در شهر قم
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.