نویسنده کتاب «شیر دارخوین»:

نوشتن «شیر دارخوین» یک رؤیای شیرین بود/ حسرت مصاحبه با یک نفر بر دلم ماند

شهر بیست/ نویسنده جوان کتاب «شیر دارخوین» از نگارش این کتاب به عنوان یک رؤیای شیرین یاد کرد و گفت: شهید دل آذر از کوچه های پایین شهر قم به فرماندهی عملیات لشکر 17 علی بن ابیطالب(ع) رسید؛ آقاجواد، «جواد فری» بود که «شیر دارخوین» شد.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
نوشتن «شیر دارخوین» یک رؤیای شیرین بود/ حسرت مصاحبه با یک نفر بر دلم ماند
شناسه : 3903 | انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶   پرینت

به گزارش «شهر بیست»، فاطمه دولتی در مراسم رونمایی از کتاب «شیر دارخوین» که در تالار مرکزی شهر قم برگزار شد، اظهار کرد: ۲۰ آذر۹۶، نوشتن از مردی را شروع کردم که امروز حکم برادرم را دارد، داشتن برادری مثل آقا جواد لذت بزرگی است.

وی تصریح کرد: اینکه بیش از یک سال از عمرت در تمام خوشی و ناخوشی به یاد شهیدی باشی که مردِ مردهاست، حس خیلی خوبی است.

نویسنده کتاب «شیر دارخوین»، افزود: من برای نوشتن از شهید دل آذر، سراغ خانواده محترم، رفقای نازنین و همرزمان دلاورش رفتم و هرکدام تکه ای از وجود آقا جواد را برای من به نمایش گذاشتند؛ یکی از مهربانیش گفت یکی از شیک پوشی او،  یکی از شجاعتش گفت یکی از شمّ نظامی بی نظیرش. من تکه تکه پازل را کنار هم گذاشتم تا توانستم آقا جواد را بشناسم.

دولتی تصریح کرد: وقتی مصاحبه های دوران انقلاب را می گرفتم، دوستان شهید گفتند آقا جواد سردمدار و رهبر تظاهرات خیابانی انقلاب در قم بوده است، باورش خیلی سخت بود، جوان ۱۹ ساله مگر می تواند رهبر تظاهرات مردم انقلاب باشد.

وی افزود: سر مزار شهید رفتم و گفتم به من نشانه‌ای بده، وقتی برگشتم دیدم برادر شهید عکسی فرستاده، عکس را باز کردم کوچه های چهارمردان قم بود، آقا جواد جلو ایستاده بود و یک لشکر پشت سرش، آنجا فهمیدم این ماجرا ها واقعیت دارد.

نویسنده کتاب شیر دارخوین، گفت: وقتی جلوتر رفتم و خواستم از دارخوین و مجنون و اروند و فاو بنویسم نشد؛ همین شد که راهی جنوب شدیم، وقتی بین نخل ها چرخ زدم، تازه فهمیدم دارخوین و مجنونی که آقا جواد در آنجا جانانه جنگیده، کجاست، بعد از آن سفر، نوشتن من بند نیامد.

دولتی با بیان اینکه صفحه های آخر نوشتن سخت شده بود، افزود: نمی خواستم کتاب تمام شود و تمام شدن کتاب پایان همراهی من با آقا جواد بود، نمی‌خواستم رؤیای شیرین تمام شود.

وی افزود: وقتی برای زیارت به مشهد رفتیم، از ساختمان که خارج شدیم، چشمم به اسم کوچه افتاد که اسم کوچه دارخوین بود؛ وقتی از سفر برگشتم، شروع کردم به نوشتن، چون مطمئن بودم خود آقا جواد می خواهد کار را تمام کند.

نویسنده کتاب «شیر دارخوین» تصریح کرد: من از لیست مصاحبه با تمام افرادی که می خواستم صحبت کردم اما حسرت صحبت کردن با یک نفر هنوز هم روی دلم من مانده است، حسرت صحبت با کسی که گفت من با این شیرمرد، زندگی‌ها کردم و با آقا جواد، خاطره ها دارم و او کسی نبود جز رهبر معظم انقلاب.

دولتی افزود: امروز من اینجا ایستادم تا بگویم در روزگاری که جوان ها الگو ندارند، آقا جواد می تواند الگو و قهرمان خوبی باشد؛ آقا جواد از کوچه های پایین شهر قم به فرماندهی عملیات لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب(ع) رسید؛ آقاجواد، «جواد فری» بود که «شیر دارخوین» شد.

 

نوشته های مشابه
مراسم سوگواری هیئت هنر و رسانه قم برگزار می‌شود
تشکیل ستاد مرکزی ساماندهی ایستگاه‌های صلواتی در قم
نقش مؤثر شهرداری در برگزاری مطلوب عزای سیدالشهدا(ع)
قدردانی استاندار قم از خدمات شهرداری به عزاداران حسینی
استفاده از مه‌پاش و سایه‌بان در عاشورای گرم شهر قم
افزایش ۱۰ درصدی صدور مجوز ایستگاه صلواتی در قم
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.