مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم خبر داد:

فعالیت ۱۲۰ واحد صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم گفت: هم اکنون 120 واحد صنعتی و تجاری در این منطقه فعال است.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
فعالیت ۱۲۰ واحد صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان
شناسه : 363 | انتشار : ۰۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۱   پرینت

به گزارش پایگاه خبری شهر۲۰ به نقل از ایرنای قم، سید مهدی علیزاده طباطبایی اظهار کرد: ۸۷ درصد واحدهای این منطقه که پروانه بهره برداری دریافت کردند، همچنان فعال هستند.
وی با اشاره به شاخص ها و مزایای این منطقه افزود: منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان دارای مجوز عام است و همه نوع فعالیت اعم از تولیدی و تجاری در آن مجاز محسوب می شود، از این رو همه نوع فعالیت تولیدی، تجاری و خدماتی صورت می گیرد.
علیزاده طباطبایی همچنین با اشاره به مزایای متمایزکننده سرمایه گذاری در منطقه ویژه، گفت: بر اساس قانون ایجاد مناطق ویژه اقتصادی کشور، محدوده محصور مناطق ویژه خارج از مرزهای گمرکی تلقی می شود و به همین دلیل، ورود تجهیزات و امکانات تولید به این نقاط نیازی به تعرفه گمرکی ندارد.
وی یادآور شد: تمام کالاهایی که از طریق این مناطق وارد کشور شود، مشمول تعرفه گمرکی است ولی به مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز برای تولید محصول، تعرفه گمرک تعلق نمی گیرد.
علیزاده طباطبایی همچنین هفت سال معافیت مالیاتی را از امتیازهای سرمایه گذاری در مناطق ویژه ذکر کرد و گفت: به طور معمول متقاضیان سرمایه گذاری در این منطقه نخست طرح خود را ارایه داده و پس از تایید به دبیرخانه شورای عالی ارسال، و پس از بررسی به هر میران که ارزش افزوده ایجاد کند، از پرداخت تعرفه گمرکی نیز معاف می شود.
وی افزود: کالا در گمرک های عادی کشور باید در محدوده زمانی سه ماهه ترخیص شود، در غیر این صورت متروکه اعلام خواهد شد، اما در مناطق ویژه قانون به صراحت می گوید متروکه اعلام شدن از اختیارهای منطقه است و تا زمانی که کالا برای تامین مایحتاج تولید در منطقه قرار دارد، متروکه اعلام نمی شود.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم گفت: زمین مورد نیاز برای سرمایه گذاری در این منطقه به صورت نقد و اقساط واگذار می شود، و متقاضی اگر در باقی مانده سال مراجعه کند در حدود ۲۵ درصد دریافت نقدینگی خواهیم داشت و بقیه در قالب اقساط ۳۶ ماهه دریافت خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به مشکلات و محدودیت های منطقه ویژه افزود: برخی مواقع به جهت مسائل کشور مقرراتی وضع می شود و گاهی نیز نبود درک و فهم صحیح قوانین و مقررات موجود از سوی دستگاه های مختلف مشکلاتی را ایجاد می کند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه
فاز ۵ عمار یاسر قم افتتاح شد
قدردانی مدیر حوزه‌های علمیه از تحول چشمگیر در قم
دو مسیر دسترسی تونل غدیر احداث می‌شود
آمادگی شهرداری برای بهسازی قبرستان نو و وادی‌السلام/ اوقاف همکاری کند
پروژه زیرگذر شهید کبیری به‌زودی کلنگ‌زنی می‌شود
ساختمان شورای شهر قم افتتاح شد
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.