ساماندهی پروژه چهل اختران در گروی تعیین تکلیف اراضی ۴۸ هکتاری

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر با انتقاد از دولت برای مسکوت گذاشتن سرنوشت اراضی ۴۸ هکتاری پردیسان، گفت: پیش بینی نشدن منابع مالی که یکی از آنها اراضی ۴۸ هکتاری پردیسان بود، موجب تعویق در اجرای طرح ساماندهی محله چهل اختران شده است.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
ساماندهی پروژه چهل اختران در گروی تعیین تکلیف اراضی ۴۸ هکتاری
شناسه : 33578 | انتشار : 17 اسفند 1399   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، علیرضا خاکی در جلسه مردمی بررسی مسائل و مشکلات محله چهل اختران که با حضور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و مسئولین شهری و استانی برگزار شد، با انتقاد از دولت برای مسکوت گذاشتن سرنوشت اراضی ۴۸ هکتاری پردیسان، اظهار داشت: پیش بینی نشدن منابع مالی که یکی از آنها اراضی ۴۸ هکتاری پردیسان بود، موجب تعویق در اجرای طرح ساماندهی محله چهل اختران شده است.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر افزود: جایگاه امامزاده موسی مبرقع بعنوان یکی از امامزادگان جلیل القدر کشور و گاهاً به عنوان حرم چهارم کشور یاد می‌شود نیازمند برنامه‌ریزی و فضاسازی مناسبی است و این مکان زیارتی دارای جایگاه مهمی در شهر قم است که آنچنان باید این جایگاه شناسایی و بسترسازی نشده است.

به گفته وی، با رفع مشکلات ۴۸ هکتاری نه تنها پروژه چهل اختران بلکه بسیاری از پروژه‌های مهم پیرامون حرم مطهر رفع مشکل شده و قابلیت اجرا خواهند داشت و خدمات مناسبی به زائرین هم در پیرامون حرم مطهر و هم در محدوده چهل اختران خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر افزود: در برنامه‌ریزی سازمان، چهل اختران جایگاه مهمی داشته همچنان که طراحی و اجرای پروژه محور فرهنگی تاریخی با مبدأ حرم مطهر و مقصد چهل اختران طراحی شده است.

خاکی ادامه داد: همچنین احداث محور شهیدان برقعی به منظور دسترسی مناسب‌تر به چهل اختران و حل مشکلات ترافیکی خیابان آذر و چهارمردان و دسترسی به این مجموعه پیگیری شده است.

نوشته های مشابه
جدیدترین آمار مبتلایان کرونا در قم
پیکر مطهر شهید مدافع حرم در قم آرام گرفت
خانه تاریخی آیت‌الله فیض ثبت ملی می‌شود
توقیف بنز قاچاق در قم/ مالک بنز نقره‌داغ شد
دلال دلاری روانه زندان شد
قیمت زولبیا و بامیه در قم اعلام شد
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.