بیمارستان امام رضا(ع) در مسیر سیلاب است

شهر بیست/ معاون خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه کاربری‌هایی مانند بیمارستان امام رضا(ع) در مسیر حرکت سیلاب قرار دارند، گفت: همچنین وقتی هزار هکتار برای شهرک دانشگاهی اختصاص داده شده، مشاور این طرح حتماً باید مسیری را برای جمع‌آوری آب‌های سطحی پیش بینی می‌کرد.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
بیمارستان امام رضا(ع) در مسیر سیلاب است
شناسه : 31794 | انتشار : 04 بهمن 1399   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید امیر سامع با اشاره به کاربری‌هایی که در معرض تهدید سیلاب هستند، اظهار داشت: کاربری‌هایی مانند بیمارستان امام رضا(ع) ازجمله اماکنی هستند که از نظر مسیر حرکت سیلاب دچار تهدید هستند.

معاون خدمات شهری شهرداری قم افزود: سیلابی که از کوه یزدان راه می‌افتد، از جاده اراک عبور کرده و از کنار بیمارستان وارد رودخانه می‌شود.

سامع تصریح کرد: یک زمانی این جانمایی انجام و این بیمارستان ساخته شد اما در طراحی‌ها باید پیوست ایمنی و مدیریت بحران و پدافند غیرعامل داشته باشد.

وی با اشاره به احداث شهرک دانشگاهی در پردیسان نیز تأکید کرد: وقتی هزار هکتار برای شهرک دانشگاهی اختصاص داده شده، مشاور این طرح حتماً باید مسیری را برای جمع‌آوری آب‌های سطحی پیش بینی می‌کرد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با تأکید بر اهمیت توجه دستگاه‌ها به مطالعات جمع‌آوری آب‌های سطحی در ساخت‌وسازهای خود، تصریح کرد: طرح جمع‌آوری آب‌های سطحی پروژه شهرک‌های دانشگاهی باید در اختیار شهرداری منطقه قرار بگیرد تا صدور هر پروانه ساخت‌وسازی در آنجا ملزم به اجرای آن طرح شود.

سامع با اشاره به برخی نقاط آسیب خیز شهر هنگام بارندگی و احتمال وقوع سیلاب، اظهار داشت: در میدان آل یاسین(ع) واقع در منطقه پنج مشکلات زیادی داشتیم که به همین خاطر کانالی در این محدوده ایجاد شد.

وی با اشاره به اینکه یک کانال سطحی دور میدان ایجاد شده است، افزود: در رینگ دوم جمکران که در حال حاضر نیمی از آن اجرایی شده، این کانال‌ها دیده شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به بلاتکلیفی‌ها در رابطه با عرض خیابان ظهور، تصریح کرد: در ما‌ه‌های گذشته محدوده خیابان نهایتاً مصوب شد و دیگر منطقه می‌تواند در یک سمت خیابان کانال طولی ایجاد کند.

نوشته های مشابه
آخرین آمار بیماران کرونایی قم/ تشخیص دو مورد کرونا انگلیسی جدید
فوت جوان قمی در اثر برخورد با قطار
شهرداری منطقه چهار در صدر رضایت شهروندان قم
محفل ادبی «شعر سبز شاخه‌ها» برگزار شد+ تصاویر
مشارکت خوب شهروندان در تفکیک پسماند
پایان ترافیک هسته مرکزی با تکمیل بلوار فردوسی
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.