نظارت بر نماهای ساختمانی در محلات هویتی شهر قم

شهر بیست/ مدیر منطقه یک شهرداری قم با اشاره به‌ضرورت نظارت بر نماهای ساختمانی در محلات هویتی شهر، جلوگیری از احداث نماهای غربی را در گروی تدوین طرح‌های جایگزین دانست.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
نظارت بر نماهای ساختمانی در محلات هویتی شهر قم
شناسه : 30524 | انتشار : 03 دی 1399   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، احمد ترکمن با اشاره به‌ضرورت حفظ سیما و منظر شهری به‌ویژه در مناطقی که بافت قدیمی‌تر دارند، اظهار داشت: جلسات متعددی در این رابطه با حوزه خدمات شهری و معاونت شهرسازی داشته‌ایم و اخیراً هم نظارت بر سیما و منظر شهری و جلوگیری از نماهای غربی و رومی بیشتر صورت گرفته است.

مدیر منطقه یک شهرداری قم افزود: برای اینکه بخواهیم جلوی نمای موردنظر مردم را بگیریم باید پیشنهاد و برنامه جایگزین داشته باشیم درحالی‌که بدون اینکه طرح پیشنهادی مناسبی در زمینه سیما و منظر شهری داشته باشیم تنها می‌خواهیم از نماهای غربی پیشگیری کنیم که این برای برخی از مردم هم پذیرفته نیست.

ترکمن بابیان اینکه قبلاً نظارتی بر نمای ساختمانی نبوده است و بسیاری از ساختمان‌ها با همین شیوه ساخته‌شده است، بیان کرد: همین موضوع هم سبب شده است که امروز هم جلوگیری از احداث برخی از نماها سخت‌تر باشد چراکه مردم می‌بینند که نمونه‌هایی از نمایی که می‌خواهند احداث کنند در سطح شهر وجود دارد اما جلوی آنها گرفته‌شده است و این حس بی‌عدالتی به آنها می‌دهد.

وی به مصوبه جدیدی که می‌تواند تا حدی این نظارت را عملی‌تر کند هم اشاره کرد و گفت: در این مصوبه ساختمان‌های بلندمرتبه در حین احداث از نظر نما کنترل شوند.

مدیر منطقه یک شهرداری قم علاوه بر نما، مشرف بودن ساختمان‌های بلندمرتبه را مشکل دیگری در سیما و منظر شهری ارزیابی کرد.

نوشته های مشابه
آخرین آمار بیماران کرونایی قم/ تشخیص دو مورد کرونا انگلیسی جدید
فوت جوان قمی در اثر برخورد با قطار
شهرداری منطقه چهار در صدر رضایت شهروندان قم
محفل ادبی «شعر سبز شاخه‌ها» برگزار شد+ تصاویر
مشارکت خوب شهروندان در تفکیک پسماند
پایان ترافیک هسته مرکزی با تکمیل بلوار فردوسی
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.