پروژه تونل جمهوری تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد

شهر بیست/ مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم به پروژه‌های در دستور کار این سازمان اشاره کرد و گفت: ادامه تونل جمهوری از میدان امام حسین(ع) تا یادگار امام و پروژه جعفریه و رمپ D پل ۹دی نیز از جمله پروژه‌هایی است که تا پایان سال همگی به بهره‌برداری خواهند رسید.
پروژه تونل جمهوری تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد
شناسه : 29605 | انتشار : 10 آذر 1399   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید ابوالفضل میریک امامی در جلسه شورای سازمان توسعه و عمران شهرداری قم که در استانداری قم برگزار شد با اشاره به تفریغ بودجه سازمان توسعه و عمرانی شهرداری در سال ۹۸ اظهار داشت: بودجه سازمان بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۸ بود که در اصلاحیه به ۱۴۰ میلیارد تومان رسید که بر اساس درآمدی ۸۱ درصد و هزینه‌ای ۸۳ درصد محقق شد.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم به تفریغ بودجه سال ۹۹ نیز اشاره کرد و گفت: بودجه مصوب سال جاری ۱۵۰ میلیارد و در ۶ ماه ۷۵ میلیارد تومان است که نسبت به‌کل سال ازنظر درآمدی ۳۶ درصد و ازنظر هزینه‌ای ۵۴ درصد محقق شده است.

وی با اشاره به تسریع حرکت سازمان و تحقق یافتن ۹۰ درصد بودجه شش ماهه در دو ماه گذشته تصریح کرد:  با توجه به شرایط خاصی که از اواخر سال گذشته تا امروز گریبان گیر آن هستیم و گرانی‌های پیش‌آمده یک مقداری در بحث کارکرد در ابتدا دچار مشکلاتی شدیم اما با تدابیری که صورت گرفت و حمایت‌های شهردار پروژه‌ها پیشرفت داشتند و زمین نماند.

میریک امامی افزود: تدابیر ویژه‌ای در سال گذشته صورت گرفت ازجمله خرید قیر و میلگرد به‌طوری‌که ۴ هزار تن میلگرد با مبلغ ۴ هزار تومان خریداری شد که امسال به ۱۴ هزار تومان رسید که اگر این خرید و نقدینگی در مصالح نبود پروژه‌ها با مشکل مواجه می‌شد.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با بیان اینکه دپوی عظیم در ذخیره قیر و مصالح روند اجرای پروژه‌ها را دچار وقفه نکرد تأکید کرد: از جمله پروژه‌هایی که از ابتدای سال شاهد بهره‌برداری آن‌ها بودیم تابلیه کارگر و محوطه‌سازی شهربازی بود که به اتمام رسید.

وی با اشاره به تقاطع غیرهمسطح ولی‌عصر(عج) به‌عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی سازمان توسعه و عمران افزود: پروژه ولی‌عصر با قرارداد ۴۶ میلیاردی محقق شد و به اتمام رسید و به‌زودی در سه سطح به بهره‌برداری می‌رسد.

امامی به دیگر پروژه‌های در دستور کار سازمان توسعه و عمران شهرداری قم هم اشاره کرد و گفت: ادامه تونل جمهوری از میدان امام حسین(ع) تا یادگار امام و پروژه جعفریه و رمپ D پل ۹دی نیز ازجمله پروژه‌هایی است که تا پایان سال همگی به بهره‌برداری خواهند رسید.

نوشته های مشابه
جدیدترین آمار بیماران کرونایی قم
استمرار محدودیت‌های تردد شبانه در قم
آغاز عملیات اجرایی احداث محور قم نیزار
کشف انبار احتکار روغن موتور و ضد يخ خودرو در قم
مسابقه طراحی و ساخت انگشتر در قم برگزار می‌شود
فوتسالیست‌های قم در تیم ملی
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.