تقاطع غیرهمسطح ولی‌عصر(عج) قم در آستانه بهره‌برداری/ باغ پرندگان در ایستگاه پایانی افتتاح

شهر بیست/ معاون فنی و عمرانی شهرداری قم از اتمام مراحل پایانی تقاطع غیرهمسطح حضرت ولی‌عصر(عج) و بهره برداری از این پروژه در آینده نزدیک خبر داد و گفت: همچنین پیمانکار پروژه باغ پرندگان در حال تأمین گونه‌ها و جابه‌جایی پرندگان است تا به‌طور کامل بتوان این پروژه را راه‌اندازی کرد.
تقاطع غیرهمسطح ولی‌عصر(عج) قم در آستانه بهره‌برداری/ باغ پرندگان در ایستگاه پایانی افتتاح
شناسه : 26601 | انتشار : 26 شهریور 1399   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، عباس حلوایی‌زاده با بیان اینکه امسال ردیف بودجه مصوب شهرداری قم در بحث پروژه‌های عمرانی بالغ‌بر ۱۸۰۰ میلیارد تومان است، گفت: یکی از هزینه‌کردهای چشمگیر در اجرای پروژه‌های عمرانی، تملکات بوده که سبب دیرکرد در اجرای طرح‌ها می‌شود.

وی با اشاره به برخی از پروژه‌های عمرانی، تصریح کرد: یکی از پروژه‌های شاخص که در سال گذشته محور مستقیم آن تکمیل شد و امسال رمپ جهتی آن در تقاطع غیرهمسطح یا سه سطحه میدان ولی‌عصر(عج) در دست اجرا قرار گرفت ارتباط شریانی کمربندی امام علی(ع) به بلوار کبیری و کمربندی امام علی(ع) به خلیج فارس است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم عنوان کرد: محور مستقیم پروژه در سال گذشته به بهره برداری رسیده است، اما در ابتدای سال به دلیل شیوع کرونا با وقفه‌ای مواجه شدیم که بلافاصله عملیات را از سر گرفتیم و رفع معارضات انجام شد و در حال حاضر مشغول تکمیل این پروژه و بتن ریزی هسیتم که امیدواریم تا پایان شهریور ماه و یا اوایل مهرماه به اتمام برسد و عملیات تکمیل و روسازی و بهره برداری نیز در ماه آینده عملیاتی شود.

حلوایی زاده خاطرنشان کرد: هرچند شیوع کرونا تعدادی از پروژه‌ها را با وقفه و افزایش هزینه مواجه کرد اما هیچ‌یک از پروژه‌های عمرانی قم را تعطیل نکرده است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت باغ پرندگان نیز تصریح کرد: این پروژه در وسعتی بالغ‌بر ۱۲ هکتار در حال انجام است و اعتبار اولیه و عمرانی بیش از ۳۰ میلیارد تومان است، هم‌اکنون با تکمیل مراحل نهایی محوطه‌سازی و آب‌نما ساخته‌شده و بخش ورودی در حال انجام است و به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم عنوان کرد: پیمانکار در حال تأمین گونه‌ها و جابه‌جایی پرندگان است و طبق مباحث زیست‌محیطی باید پرندگان تا یک ماه و نیم با محیط و شرایط اقلیمی سازگار باشند تا به‌طور کامل بتوان پروژه باغ پرندگان را راه‌اندازی کرد و شهروندان بتوانند از این فضای فرح‌بخش استفاده کنند.

نوشته های مشابه
جدیدترین آمار بستری بیماران کرونایی در قم
اجرای دادرسی الکترونیک در محاکم قضایی قم
توصیه‌های پلیس برای پیشگیری از سرقت خودرو و موتورسیکلت
قاتل متواری بلوار یادگار امام قم دستگیر شد
دبیر ششمین جشنواره ابوذر قم معرفی شد
معرفی برترین‌های بادی‌کلاسیک و بادی‌بیلدینگ در قم
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.