فعالان رسانه‌ای قم اهانت به ساحت مقدس پیامبر(ص) را محکوم کردند

شهر بیست/ ۲۱۰ نفر از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای قم طی بیانیه‌ای که به همت سازمان بسیج رسانه قم تهیه شد، اهانت نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) را محکوم کردند.
فعالان رسانه‌ای قم اهانت به ساحت مقدس پیامبر(ص) را محکوم کردند
شناسه : 26546 | انتشار : 24 شهریور 1399   پرینت

به گزارش «شهر بیست»، ۲۱۰ نفر از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای قم طی بیانیه‌ای که به همت سازمان بسیج رسانه قم تهیه شد، اهانت نشریه فرانسوی شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله و سلم) را محکوم کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

به نام خدا

یریدون لیطفئوا نور الله بافواههم و الله متم نوره و لو کره الکافرون

می‌خواهند نور خدا را با دهان‌های خویش خاموش کنند و خدا کامل کننده نور خویش است اگرچه کافران را ناخوش آید.

سوره مبارکه صف، آیه شریفه ۸

سال‌هاست که از سوی دشمنان اسلام، اقدامات ضداسلامی و افراطی‌گری به اسم اسلام با حمایت مالی و معنوی صهیونیست‌ها و دولت‌های غربی صورت می‌گیرد و شاهد توهین به مقدسات مسلمانان و ارزش‌های اسلامی در فعالیت رسانه‌های وابسته به صهیونیست‌ها هستیم که هر از گاهی در برهه‌های مختلف برای اهداف از پیش طراحی شده صورت می‌گیرد.

یک روز با ساخت فیلم ضد اسلامی به جنگ رسانه‌ای با مسلمانان می آیند و روز دیگر با انتشار مطالب ضد اسلامی و روز دیگر با انتشار کاریکاتور از پیامبر اکرم (ص) و روز دیگر با توهینی دیگر به اعتقادات مسلمانان که همه اینها محکوم است.

این اقدام نشریه فرانسوی در اهانت به ساحت مقدس پیامبر اعظم (صلوات الله علیه و آله وسلم) نمی‌تواند یک جسارت خودسرانه باشد بلکه طرح شیطانی صهیونیستی -آمریکایی است.

توهین به پیام آور وحی و اهانت به رسول خاتم جهان اسلام از مصادیق و نمونه‌های بارز راهبردهای شوم و نابخشودنی رژیم صهیونیستی و دولت‌های استکباری است که این اهانت‌ها با ابزارهای گوناگونی چون کتاب، روزنامه و نشریات، فیلم، سخنرانی و کاریکاتور زنجیره وار انجام می‌گیرد و با توجه به رسانه‌های وسیع و فراگیری که صهیونیست و ایادی استکبار در اختیار دارند آرایش خبری سازمان یافته و همه جانبه را بر ضد اسلام و مسلمانان انجام می‌دهند.

رسانه‌های غربی با استراتژی‌های مختلفی از جمله اهانت به شخصیت پیامبر اسلام و تقدس زدایی از اسلام، گسترش اسلام هراسی و پیوند زدن اسلام، مسلمانان و خشونت اقدام به گزینش و برجسته سازی خبرهایی می‌کند که اهداف آمریکایی – صهیونیستی را تأمین کند.

این استراتژی، تنها یک استراتژی فرهنگی و معطوف به رسانه‌ها نیست، بلکه قلمرو سیاست نیز در این مسیر با رسانه‌ها هم پیمان شده و از رسانه‌های گروهی حمایت می‌کند.

غرب در این برنامه‌ها می‌کوشد اسلام را دین تروریستی و تروریست پرور، خشونت طلب، مخالف آزادی، استبداد خواه و بی منطق معرفی کند تا در سایه این اتهامات ناحق به اهداف شوم خود دست یابد، در حالی که همین توهین‌ها و اهانت‌های بی شرمانه و غیر انسانی دلیل بر بی منطقی گویندگان آن و خشونت طلبی‌های آنان است.

اسلام هراسی و اسلام ستیزی پیوسته و دیرینه فرانسوی‌ها که بازیچه دست صهیونیست نامشروع و آمریکای جنایتکارند در نشریه شارلی ابدو در دورانی صورت گرفته که صدای خرد شدن استخوان‌های دولت‌های استکباری به گوش می‌رسد و این حرکت تروریستی به تیتر یک رسانه‌های نظام سلطه تبدیل شد تا بار دیگر بر طبل اسلام هراسی بکوبند.

بی شک اهانت به مقدسات اسلام در هر شکل از آن مذموم و نکوهیده است و این توطئه شوم آمریکایی- صهیونیستی به مانند راهبردهای پیشین آنان راه به جایی نخواهد برد و صدای خروشان بیداری اسلامی به زودی طومار استعمارگران و نوکران دیکتاتور آنان را در هم خواهد پیچید و با شکل گیری تمدن نوین اسلامی شاهد نجات بشریت از سلطه مستکبران خواهیم بود.

فعالان عرصه رسانه قم ضمن محکومیت چاپ کاریکاتور موهن در نشریه شارلی ابدو از مجموعه‌های رسانه‌ای درخواست می‌کند تا با واکنش‌های رسانه‌ای و پوشش اعتراضات انزجار آمیز ملت‌های اسلامی، نسبت به این اقدام موهون نشان دهند که این توطئه شوم امریکایی-اسرائیلی را به شدت محکوم می‌کنند.

نوشته های مشابه
جدیدترین آمار بستری بیماران کرونایی در قم
اجرای دادرسی الکترونیک در محاکم قضایی قم
توصیه‌های پلیس برای پیشگیری از سرقت خودرو و موتورسیکلت
قاتل متواری بلوار یادگار امام قم دستگیر شد
دبیر ششمین جشنواره ابوذر قم معرفی شد
معرفی برترین‌های بادی‌کلاسیک و بادی‌بیلدینگ در قم
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.