طرح آزاد راه سردار سلیمانی در قم کلنگ‌زنی می‌شود

شهر بیست/ مدیر کل راه و شهرسازی قم گفت: روز پنجم خردادماه جاری با دستور رئیس جمهوری و توسط مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و استاندار قم، عملیات اجرایی کلنگ زنی آزاد راه کنار گذر غربی قم، قم - سلفچگان - اراک که به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مزین شده است، آغاز خواهد شد.
طرح آزاد راه سردار سلیمانی در قم کلنگ‌زنی می‌شود
شناسه : 22527 | انتشار : 04 خرداد 1399   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی قم، حسن صبوری افزود: این آزادراه از قبل از قم شروع شده و بعد از عبور از شمال این استان و سلفچگان به راهجرد خواهد رسید و از آنجا به سمت اراک ادامه می‌یابد.

مدیرکل راه و شهرسازی قم بیان داشت: طول این مسیر ۱۱۰ کیلومتر است که به صورت شش خطه آزادراهی احداث خواهد شد.

وی افزود: برآورد اولیه برای احداث این آزاد راه بالغ بر ۲۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است که با توجه به مشارکت بخش خصوصی، سهم آورده دولت هفت هزار میلیارد ریال است.

صبوری اضافه کرد: مرحله نخست این طرح به طول تقریبی ۴۰ کیلومتر، با احداث تقاطع غیر هسمطح با آزاد راه قم- تهران و جاده قدیم تهران و عبور از محورهای جعفریه، سلفچگان به محور نیزار متصل می شود، که این مرحله از این طرح امیدواریم تا پایان دولت تدبیر و امید به پایان برسد.

وی تاکید کرد: طول مدت برآورده شده برای احداث کل پروژه چهار سال خواهد بود و به صورت مشارکتی بخش خصوصی و بخش دولتی انجام می شود.

صبوری یادآور شد: این مسیر یکی از مهم‌ترین مسیرهای ترددی کشور به شمار می آید و با ساخت آن شاهد کوتاه‌ترین مسیر دسترسی خواهیم بود، که مرکز کشور را به خلیج فارس متصل می‌کند و به لحاظ اقتصادی اهمیت بسزایی خواهد داشت، و اولین آزادراهی است که در مسیر تهران به خلیج فارس طراحی شده‌است.

مدیرکل راه و شهرسازی قم در پایان تکمیل شبکه آزاد راهی کشور را از اهداف احداث این آزاد راه دانست و افزود: تسهیل ترانزیت جاده ای، اشتغال زایی،کاهش آمار تصادفات، بهبود مشخصات و ایمنی، کاهش آلودگی زیست محیطی، کاهش مصرف سوخت و همچنین ۳۰ دقیقه کاهش زمان سفر نیز از سایر اهداف احداث آزاد راه کنار گذر غربی قم – سلفچگان – اراک است.

نوشته های مشابه
ترخیص بیمار کرونایی ۱۰۴ ساله در قم
جدیدترین آمار بیماران کرونایی قم
دستگیری خیّر قلابی در قم
کشف ۳۵ دستگاه ماینر از یک مرغداری در قم
اعضای بدن فرد ۵۰ ساله قمی اهدا شد
«شیر دارخوین» مهمان «نقد روایت» شد
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.