نجفی قدسی خبر داد

آغاز ثبتنام دوازدهمین دوره مسابقات سراسری برادران دارالقرآن امام علی(ع)

شهر بیست/ دوازدهمین دوره از مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) در بخش برادران، طی روزهای پانزدهم تا بیست و یکم بهمن ماه در رشته‌های حفظ، قرائت و ترتیل قرآن کریم در مجتمع یاوران مهدی(عج) در جمکران قم برگزار می‌شود.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
آغاز ثبتنام دوازدهمین دوره مسابقات سراسری برادران دارالقرآن امام علی(ع)
شناسه : 1962 | انتشار : ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱   پرینت

به گزارش پایگاه خبری شهر بیست به نقل از دارالقرآن امام علی(ع)، مرتضی نجفی قدسی مسئول برگزاری مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) با اعلام این خبر، اظهار کرد: این مسابقات قرآنی در پنج رشته حفظ کل، حفظ بیست جزء، حفظ ده جزء، قرائت و ترتیل‌خوانی قرآن کریم در دو مقطع سنی زیر شانزده سال و بالای آن ویژه برادران برگزار خواهد شد.

*زمان و محل برگزاری مسابقات

وی با اشاره به زمان برگزاری این مسابقات بیان کرد : این مسابقات از تاریخ دوشنبه پانزدهم بهمن ماه آغاز و تا یکشنبه بیست و یکم بهمن ماه سال ۱۳۹۷ ویژه برادران در قم برگزار خواهد شد.

*نحوه ثبت نام

نجفی قدسی درباره نحوه ثبت نام این مسابفات گفت :ثبتنام این مسابقات در یک مرحله و به صورت اینترنتی است و زمان ثبت نام از روز پنجشنبه بیستم دی ماه آغاز شده و تا روز پنجشنبه ۲۷ دی ماه به مدت هفت روز ادامه خواهد داشت.

وی افزود: داوطلبان باید برای شرکت در این مسابقات، حتماً دارای شماره حساب در یکی از شعب بانک ملت یا بانک ملی باشند و سپس به سایت مسابقات دارالقرآن امام علی(ع)( https://qdqat.ir)  مراجعه کرده و فرم‌‌های مربوطه ثبت‌نام، انتخاب رشته آزمون و انتخاب زمان آزمون را تکمیل وکد رهگیری ثبت نام در رشته مورد نظر را دریافت کنند.

مسئول برگزاری مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) تصریح کرد: یادآوری این نکته ضروری است که اولویت تعیین زمان آزمون بر اساس زمان مراجعه به سایت است و لذا افرادی که تمایل دارند روز و ساعت خاصی را انتخاب کنند، زودتر به سایت مذکور جهت ثبت نام مراجعه کنند.

نجفی قدسی با تأکید بر اینکه ظرفیت ثبت نام در رشته های مختلف محدود است، گفت: همچنین امکان ویرایش رشته یا زمان انتخابی فقط برای یکبار وجود خواهد داشت. ضمناً داشتن حداکثر یک همراه در مسابقات فقط برای افراد معلول یا زیر شانزده سال بلامانع است. این افراد باید مشخصات فرد همراه خود را در بخش کاربری خود وارد نمایند.

*لزوم همراه داشتن کارت ملی یا گذرنامه برای حضور در مسابقات

وی یادآور شد: متسابقین جهت چاپ کارت شرکت در مسابقه می توانند پس از ثبت نام موفق و انتخاب زمان آزمون خود ، به سایت مراجعه کرده و اقدام به دیدن و چاپ کارت ثبت نام کرده و از روز و ساعت آزمون خود و همچنین آدرس دقیق محل مسابقات که در کارت قید شده مطلع گردند، همچنین در زمان حضور در مسابقات، داشتن کارت چاپ شده ثبت نام و همراه داشتن کارت ملی یا پاسپورت، الزامی است.

مسئول برگزاری مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) افزود: پس از پایان مهلت ثبت نام ، به هیچ عنوان زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد، لذا داوطلبان سعی کنند در زمان تعیین شده برای ثبت نام همت نمایند.

نجفی قدسی ادامه داد: با توجه به اینکه دارالقرآن امام علی(ع) در شعب مختلف خود در سطح کشور، حافظان پنج جزء را مورد تقدیر قرار می دهد، در مرحله سراسری رشته پنج جزء وجود ندارد و رشته های حفظ منحصر به ده جزء و بیست جزء و سی جزء است.

وی تأکید کرد: در این دوره از مسابقات هر داوطلب فقط در یک رشته می تواند شرکت کند و همچنین افرادی که در دوره های قبل حدنصاب رشته های حفظ ده جزء و بیست جزء را کسب کرده باشند در این دوره در همان رشته نمی توانند مجدداً شرکت نموده و بایستی در مقطع بالاتر به رقابت بپردازند.

مسئول برگزاری مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) افزود: نفرات اول مسابقات سال‌های قبل تا دو سال در همان رشته نمی‌توانند شرکت کنند، مگر اینکه در رشته دیگری ثبت‌نام نمایند، همچنین دراین دوره از مسابقات مرحله فینال برای همه رشته ها وجود ندارد و لذا داوطلبان سعی کنند در همان مقطع مسابقات تلاش لازم را داشته باشند.

*جوایز حد نصاب

مسئول دارالقرآن امام علی(ع) تصریح کرد: در این دوره از مسابقات، کلیه حافظان کل قرآن کریم که حدنصاب نود امتیاز را در صحت حفظ از یکصد امتیاز بیاورند، مبلغ هفتصد هزار تومان به عنوان هدیه دریافت خواهند کرد.

نجفی قدسی افزود: همچنین حافظان بیست جزء و ده جزء در صورت اخذ حدنصاب نود امتیاز از یکصد امتیاز در صحت حفظ، به ترتیب مبالغ پانصدهزار تومان و چهارصد هزار تومان دریافت خواهند کرد.

وی اضافه کرد: داوطلبان رشته‌های قرائت و ترتیل قرآن نیز در صورت اخذ حدنصاب هشتاد امتیاز از یکصد امتیاز به ترتیب مبالغ پانصد هزار تومان و چهارصد هزار تومان دریافت خواهند کرد.

مسئول برگزاری مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) تصریح کرد: تمام حافظان قرآن در همه رشته ها در صورتی که حد نصاب حسن حفظ آنها بین ۸۵ تا ۹۰ باشد نیز نصف جوایز اعلام شده فوق را دریافت می کنند . همچنین قاریان و مرتلان قرآن، که حد نصاب امتیاز آنها از ۷۵ تا ۸۰ باشد نیز نصف جوایز اعلام شده را دریافت می کنند.

وی تأکید کرد: مراسم اختتامیه روز یکشنبه ۲۱ بهمن ماه در محل مسابقات در جمکران، مجتمع یاوران مهدی(عج) برگزار خواهد شد و جوایز نفرات برتر در این مراسم تقدیم خواهد شد.

*جوایز نفرات برتر مسابقات

مرتضی نجفی قدسی مسئول برگزاری مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) در خصوص جوایز نفرات برتر این مسابقات اظهار داشت: نفر اول رشته حفظ کل مبلغ چهار میلیون تومان، نفر دوم مبلغ سه میلیون و پانصدهزار تومان و نفر سوم مبلغ سه میلیون تومان جایزه نقدی دریافت خواهندکرد.

وی افزود: در رشته حفظ بیست جزء قرآن نیز، نفر اول مبلغ سه میلیون تومان، نفر دوم دومیلیون و پانصد هزار تومان و نفر سوم دو میلیون تومان دریافت خواهند کرد.

مسئول برگزاری مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) تصریح کرد: در رشته حفظ ده جزء نیز، نفرات نخست تا سوم به ترتیب مبالغ دومیلیون ، یک میلیون و هفتصدوپنجاه و یک میلیون وپانصد هزار تومان دریافت خواهند کرد.

نجفی قدسی افزود: دررشته قرائت قرآن کریم نیز نفرات اول تا سوم به ترتیب مبالغ سه میلیون تومان ، دو میلیون و پانصدهزارتومان و دومیلیون تومان دریافت خواهند کرد.

وی تصریح کرد: همچنین در رشته ترتیل‌خوانی هم نفرات برگزیده اول تا سوم به ترتیب مبالغ دومیلیون تومان ، یک میلیون و هفتصدوپنجاه هزار تومان و یک میلیون و پانصد هزار تومان به عنوان جایزه دریافت می‌کنند.

مسئول برگزاری مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) در پایان خاطرنشان کرد: در مدت حضور داوطلبان در ایام مسابقات، پذیرایی کامل صبحانه ، ناهار و شام بعمل خواهد آمد و متسابقین فقط در روز تعیین شده برای مسابقات که در کارت ثبت نام درج شده است در مجتمع یاوران مهدی واقع در جمکران قم اسکان خواهند یافت.

انتهای پیام/

 

 

 

نوشته های مشابه
راه‌اندازی گالری هنری «بساط» در مجتمع گردشگری مارال قم
اکران ۳۰۰۰ مترمربع تبلیغات محیطی ویژه ایام محرم در قم
حضور شهردار قم در عزاداری هیئات مذهبی
سامانه جدید جامع نظارت بر فضای شهر قم تا پایان سال رونمایی می‌شود
پیش‌بینی ۵۰ پروژه عمرانی در منطقه ۲ قم
برگزاری پویش عکاسی «من یار حسینم» در قم
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.