رئیس انجمن رادیوتراپی انکولوژی در دیدار مراجع تقلید:

تعداد بیماران سرطانی در ده تا پانزده سال آینده دوبرابر می شود/ نیازمند مشارکت خیرین برای خرید دستگاه های رادیوتراپی هستیم

شهر بیست/ رئیس انجمن رادیوتراپی انکولوژی گفت: هزینه ای که بیماری سرطان به کشور تحمیل می‌کند، سالانه حدود سه هزار میلیارد تومان است.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
تعداد بیماران سرطانی در ده تا پانزده سال آینده دوبرابر می شود/ نیازمند مشارکت خیرین برای خرید دستگاه های رادیوتراپی هستیم
شناسه : 1770 | انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۱   پرینت

به گزارش پایگاه خبری شهر بیست به نقل از فارس قم، محمد رضا قوام نصیری در دیدار اعضای هیئت مدیره انجمن رادیوتراپی انکولوژی با مراجع تقلید، با اشاره به افزایش بیماران سرطانی در کشور اظهار کرد: در یک دهه اخیر تعداد بیماران سرطانی به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرد و تعداد بیماران در بخشی از سرطان‌ها رشد صعودی دارد.

وی ادامه داد: هزینه ای که بیماری سرطان به کشور تحمیل می‌کند، سالانه حدود سه هزار میلیارد تومان است و اکنون ۶۰۰ هزار بیمار سرطانی در ایران در حال درمان هستند و سالانه ۵۰ هزار بیمار سرطانی در کشور می‌میرند که امکان نصف کردن تعداد این مرگ‌ومیرها وجود دارد.

رئیس انجمن رادیوتراپی انکولوژی افزود: رنج بیماران سرطانی کافی است و باید تلاش کنیم که مشکلات اقتصادی رنج آن‌ها را افزایش ندهد، باید تمهیداتی اندیشیده شود تا به مسئله درمان سرطان در کشور به صورت جدی تر بپردازیم.

قوام نصیری با اشاره به مشکلات درمان سرطان در کشور اظهار کرد: جوانان متخصص زیادی برای درمان سرطان در کشور داریم اما با کمبود دستگاه‌های رادیوتواپی و مراکز شیمی درمانی در کشور مواجه هستیم.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود که تا ۱۰ تا ۱۵ سال آینده تعداد بیماران سرطانی در کشورمان دو برابر شود، تشخیص، درمان و اقدامات حمایتی مربوط به سرطان هزینه هنگفتی را به سیستم درمانی کشور تحمیل می‌کند چرا که سرطان بیماری گرانی است.

رئیس انجمن رادیوتراپی انکولوژی افزود: یکی از سنت‌های حسنه برای کمک به بیماران انجام سنت حسنه وقف در بخش درمان توسط خیرین است، همان طوری که خیرین در زمینه مدرسه سازی مشارکت کردند، انتظار می‌رود که مردم با هدایت‌های مراجع عظام تقلید در زمینه درمان بیماران سرطانی هم وقف داشته باشند.

قوام نصیری درمان‌های جدید سرطان را مبتنی بر رادیوتراپی دانست و خاطرنشان کرد: دستگاه‌های رادیوتراپی دستگاه‌های گرانی هستند و اگر خیرین در زمینه خرید این دستگاه‌ها و استقرار آن‌ها در مناطق محروم مشارکت کنند، انقلابی در زمینه درمان سرطان در کشور به وجود می‌آید.

نوشته های مشابه
پروژه روگذر حافظ به‌زودی احداث می‌شود
محله دروازه ری بازآفرینی می‌شود
تخفیف ۴۰ درصدی پرداخت بهای خدمات مدیریت پسماند قم
عوارض ترافیکی ساخت‌وسازهای شهری قم ارزیابی می‌شود
بازداشت دزد مادربزرگ‌ها در قم
پیش‌بینی ۶۵۰ میلیاردی بودجه عمرانی منطقه یک قم در سال ۱۴۰۳
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.