رئیس انجمن موبدان زرتشتیان ایران در قم:

امام حسین(ع) متعلق به همه جهانیان است/ ما زرتشتیان مفتخریم که پای ثابت شرکت در مراسم عزاداری هستیم/ با بهره‌گیری از شعور حسینی با یزیدیان زمان مبارزه کنیم

شهر بیست/ رئیس انجمن موبدان زرتشتیان ایران گفت: ما زرتشتیان سعی می‌كنیم ضمن شركت در مجالس عزاداری سیدالشهدا(س)، روح بلند و معنویت ایشان را در جان و دل خود جا دهیم تا حق خواهی و حق گویی ایشان، به عنوان سرمشق تمام مراحل زندگی‌مان باشد.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
امام حسین(ع) متعلق به همه جهانیان است/ ما زرتشتیان مفتخریم که پای ثابت شرکت در مراسم عزاداری هستیم/ با بهره‌گیری از شعور حسینی با یزیدیان زمان مبارزه کنیم
شناسه : 12062 | انتشار : 16 شهریور 1398   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله علوی بروجردی، موبد دكتر اردشیر خورشیدیان، در مراسم عزاداری روز ششم ماه محرم در بیت مرحوم آیت الله العظمی بروجردی، اظهار داشت: ماه محرم روزهای عزیزی است كه انقلاب بزرگ و شكوهمند معنوی امام حسین(ع) گرامی داشته می شود و ما زرتشتیان مفتخریم كه پای ثابت شركت در این مجالس هستیم.

وی با بیان این كه امام حسین(ع) متعلق به همه جهان و جهانیان است و فقط ویژه مسلمین نیست، گفت: ما غیرمسلمانان و پیروان دین زرتشت هم از انقلاب و قیام امام حسین(ع) در روز عاشورا، درس های زیادی گرفتیم.

رئیس انجمن موبدان زرتشتیان ایران، خاطرنشان كرد: زرتشتیان از ابتدایی كه متوجه شدند امام حسین(ع) و یاران با وفای ایشان، توسط یزید و یزدیان به شهادت رسیدند، همه متأثر شدند و از كهن‌ترین زمان ها، سعی كردیم در این مجالس شركت كنیم و بازهم شركت خواهیم كرد و امروز هم سپاسگزاریم كه به این مجلس دعوت شدیم.

وی با بیان اینكه ما زرتشتیان هم در غم شما شیعیان برای عزاداری امام حسین(ع) شریك هستیم، گفت: ما گرچه غیرمسلمان هستیم، اما پیام امام حسین(ع) را شنیده ایم و بازهم سعی می كنیم بشنویم و در عین حال این پیام های والا را برای دیگران هم بازگو كنیم.

موبد دكتر خورشیدیان افزود: ما زرتشتیان سعی می كنیم ضمن شركت در مجالس عزاداری سیدالشهدا(س)، روح بلند و معنویت ایشان را در جان و دل خود جا دهیم تا حق خواهی و حق گویی ایشان، بعنوان سرمشق تمام مراحل زندگی مان باشد.

وی تأكید كرد:‌ شعور امام حسین(ع) چیزی است كه همه ما انسان‌ها باید درك كنیم، چرا كه عملكرد ایشان، كارهای بزرگ و از خودگذشتگی هایی كه ایشان كردند، در تاریخ بشریت بی نظیر است.

رئیس انجمن موبدان زرتشتیان ایران افزود: ما باید با بهره گیری از شعور حسینی و اندیشه امام حسین(ع)، بتوانیم با یزید و یزیدیان زمانه، در هر كجای دنیا كه هستند، مقابله كنیم.

وی با بیان اینكه اندیشه و تفكر حسینی، مانند نوری است كه تاریكی ها را از بین خواهد برد و تمام جهان را سراسر روشنی و پر از وحدت و دوستی خواهد كرد، خاطرنشان كرد: اگرچه زرتشت می گوید ما خواهان آن هستیم تا در زمره كسانی باشیم كه مردم را به سمت راستی و نیكی سوق می دهند، شما مسلمانان هم به رفتن در صراط مستقیم و حی علی خیرالعمل تأكید دارید، و همین دو وا‍ژه بزرگ می تواند انسجام ملی را بیشتر كرده و روز به روز وحدت را افزایش دهد تا اگر دشمنان این اتحاد ما را ببینند، بترسند و اگر دوستان می بینند خوشحال شده و آنها هم به ما ملحق شوند. 

موبد دكتر خورشیدیان با بیان این كه امام حسین(ع) از بهترین محورهای وحدت میان كل انسان‌هاست و دوام و ماندگاری ایشان نیز، به دلیل اندیشه های والای شان، در جریده كل عالم ثبت و ضبط است، گفت: ما زرتشتیان از همان دوران كودكی در مجالس ماه محرم و عزاداری امام حسین(ع) بعنوان یک شخصیت والا شركت می كردیم و خودمان را با شما شیعیان و محبان اباعبدالله(ع) همدرد می دانیم.

وی با بیان این كه از خدا می خواهیم این انسجام ملی را بیش از پیش افزایش داده و دلها را به هم نزدیك كند، گفت: یكتاپرستی جز ایجاد فضای همدلی و یكدلی میان انسان‌ها توسط اندیشه و گفتار نیك یا همان راه راست و صراط مستقیم و خیرالعمل، چیز دیگری نیست و باید این راه را طی كنیم تا ایرانی آبادتر و پیشرفته تر از گذشته بسازیم.

 

نوشته های مشابه
جدیدترین آمار مبتلایان کرونا در قم
آغاز واکسیناسیون گروه سنی بالای ۶۰ سال در روستاهای قم
اهدای اعضای بدن یک شهروند قمی به بیماران
غبار محرومیت از «باغ‌نو» می‌رود
قیمت جدید نان تا نیمه خرداد اعلام می‌شود
هنرمند پیشکسوت تئاتر درگذشت
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.