جشنواره فیلم کودک و نوجوان باید اسطوره‌ساز باشد

شهر بیست/ مسئول انجمن نمایش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم بر لزوم اسطوره‌سازی در فیلم‌های جشنواره فیلم کودک و نوجوان تاکید کرد و گفت: می‌توان از این اسطوره‌ها در تولید محصولات فرهنگی استفاده کرد که مورد توجه و اقبال کودکان ایرانی قرار خواهند گرفت.
جشنواره فیلم کودک و نوجوان باید اسطوره‌ساز باشد
شناسه : 11429 | انتشار : 01 شهریور 1398   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از ستاد خبری سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان در قم، اکرم مهدی زاده در رابطه با برنامه و هدف برگزاری این جشنواره، اظهار کرد: امسال اولین سالی است که جشنواره بین المللی کودکان و نوجوان با هم افزایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود و این اتفاق بسیار خوب سبب می‌شود کودکان به سینما بیشتر جذب شوند.

مسئول انجمن نمایش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم افزود: این جشنواره باعث می‌شود کودکان فیلم هایی را ببینند که خودشان و سن‌شان را می‌شناسد و نه فیلمی در هر رده سنی که شاید مناسب سن آنها نباشد.

مربی نمایش خلاق و بازیگری کودکان و نوجوان با اشاره به دسته بندی فیلم هایی که در جشنواره فیلم کودک و نوجوان اکران می شود، تصریح کرد: فیلم های ایرانی و خارجی در این جشنواره اکران می‌شود. در انتخاب فیلم های خارجی هم دقت شده فیلم هایی اکران شود که با فرهنگ ما هماهنگی داشته باشد.

مهدی زاده با اشاره به انتخاب داورها از بین کودکان و نوجوانان، عنوان کرد: اتفاق خوبی که در این جشنواره می‌افتد، مشارکت کردن در تماشا و امر داوری کودکان است و این مسئولیت پذیری کودکان و نوجوانان را افزایش می دهد.

وی افزود: همچنین دیدن فیلم های مربوط به سنین کودکان و نوجوانان سبب می‌شود که کودکان به لحاظ فرهنگی و هنری بارور شوند.

مسئول انجمن نمایش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم تصریح کرد: تولید فیلم های کودک و نوجوان به حمایت از تولید ملی کمک می کند به این طریق که با استفاده از این فیلم ها می‌توانیم اسطوره سازی کنیم و از این اسطوره ها در تولید محصولات فرهنگی استفاده کنیم که مورد توجه و اقبال کودکان ایرانی قرار خواهند گرفت.

نوشته های مشابه
ترخیص بیمار کرونایی ۱۰۴ ساله در قم
جدیدترین آمار بیماران کرونایی قم
دستگیری خیّر قلابی در قم
کشف ۳۵ دستگاه ماینر از یک مرغداری در قم
اعضای بدن فرد ۵۰ ساله قمی اهدا شد
«شیر دارخوین» مهمان «نقد روایت» شد
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.