مدیرعامل آبفای استان قم تأکید کرد:

لزوم نهادینه کردن فرهنگ صحیح مصرف آب از کودکی/ با همکاری شهروندان مصرف آب کاهش یافت

شهر بیست/ مدیرعامل آبفای استان قم با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی شرکت آب و فاضلاب در سطح استان قم گفت: با کمک شهروندان امسال برای نخستین بار مصرف آب در قم کاهش یافت و سرانه روزانه مصرف هر نفر از 156 در سال گذشته به 154 لیتر رسید.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
لزوم نهادینه کردن فرهنگ صحیح مصرف آب از کودکی/ با همکاری شهروندان مصرف آب کاهش یافت
شناسه : 1012 | انتشار : ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۹   پرینت

به گزارش پایگاه خبری شهر بیست به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، علی جان صادق پور در «کارگاه آموزشی مدیریت مصرف آب ویژه آموزگاران پایه اول و مدیران مسیر مدارس ابتدایی استان قم» در سخنانی، شعور اجتماعی، همبستگی، رعایت حقوق شهروندی، پایبندی به سازوکارهای قانونی و تعهدات اجتماعی را باعث پیشرفت جوامع دانست و گفت: باید این خصوصیات در نهاد افراد جامعه رسوخ پیدا کند و این مهم باید از سنین پایین آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه باورها و رفتارهای افراد از سنین کودکی و نوجوانی شکل می‌گیرد، اظهار کرد: مصرف‌گرایی از معایب بزرگ جامعه ما در بخش‌های مختلف به شمار می‌رود که با ارائه آموزش‌های لازم به دانش آموزان، می توان نسلی صرفه‌جو تربیت کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به نقش مهم و تأثیرگذار معلمان بر روی دانش آموزان تأکید کرد: معلمان با استفاده از رسالت پیامبرگونه خود می‌توانند فرهنگ صرفه‌جویی را در جامعه نهادینه کنند و با آموزش‌های کاربردی به دانش آموزان، کشور را از مصرف‌زدگی نجات داده و به سمت پیشرفت، آبادانی و سعادت سوق دهند.

وی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی، ترویجی و آموزشی شرکت آب و فاضلاب استان قم در مدارس، ضمن قدردانی از همکاری صمیمانه آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم با استمرار این برنامه‌ها، فرهنگ استفاده صحیح از آب را در ابتدا در بین دانش آموزان و به دنبال آن در جامعه نهادینه کنیم.

صادق پور در بخش دیگری از سخنان خود میزان بارندگی در ایران را یک‌سوم جهان دانست و با اشاره به اینکه این میزان بارندگی نیز رو به کاهش است، ابراز داشت: با این وجود، میزان مصرف آب در کشور ما روز به روز در حال افزایش است.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی شرکت آب و فاضلاب در سطح استان قم گفت: با کمک شهروندان امسال برای نخستین بار مصرف آب در قم کاهش یافت و سرانه روزانه مصرف هر نفر از ۱۵۶ در سال گذشته به ۱۵۴ لیتر رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در عین حال، ۱۵۴ لیتر سرانه مصرف برای هر نفر را بالاتر از استانداردهای جهانی دانست و تاکید کرد: با توجه به خشکسالی‌های مستمر و کاهش نزولات آسمانی سرانه مصرف آب در قم باید به کمتر از ۸۰ لیتر در روز برسد که با تغییر نگرش نسبت به استفاده از آب و استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف می‌توان به این هدف دست یافت.

وی با تاکید بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب اظهار داشت: با کاهش مصرف می‌توان بسیاری از هزینه‌هایی که برای تأمین آب از جمله احداث سد و خط انتقال و… به کشور تحمیل می‌شود جلوگیری کرد.

نوشته های مشابه
جدیدترین آمار مبتلایان کرونایی قم
روضه خانگی زنانه در قم با قدمتی صد ساله +تصاویر
مدیر جدید ستاد کانون‌های فرهنگی مساجد قم معرفی شد
آغاز به کار نمایشگاه عکس «جغرافیای عشق» در قم
بررسی رمان «نشان حسن» در نشست عصرانه داستان
نخستین نشست کتابخوان و رسانه در قم برگزار شد
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.