مدیرعامل آبفای استان قم تأکید کرد:

لزوم نهادینه کردن فرهنگ صحیح مصرف آب از کودکی/ با همکاری شهروندان مصرف آب کاهش یافت

شهر بیست/ مدیرعامل آبفای استان قم با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی شرکت آب و فاضلاب در سطح استان قم گفت: با کمک شهروندان امسال برای نخستین بار مصرف آب در قم کاهش یافت و سرانه روزانه مصرف هر نفر از 156 در سال گذشته به 154 لیتر رسید.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
لزوم نهادینه کردن فرهنگ صحیح مصرف آب از کودکی/ با همکاری شهروندان مصرف آب کاهش یافت
شناسه : 1012 | انتشار : ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۹   پرینت

به گزارش پایگاه خبری شهر بیست به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، علی جان صادق پور در «کارگاه آموزشی مدیریت مصرف آب ویژه آموزگاران پایه اول و مدیران مسیر مدارس ابتدایی استان قم» در سخنانی، شعور اجتماعی، همبستگی، رعایت حقوق شهروندی، پایبندی به سازوکارهای قانونی و تعهدات اجتماعی را باعث پیشرفت جوامع دانست و گفت: باید این خصوصیات در نهاد افراد جامعه رسوخ پیدا کند و این مهم باید از سنین پایین آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه باورها و رفتارهای افراد از سنین کودکی و نوجوانی شکل می‌گیرد، اظهار کرد: مصرف‌گرایی از معایب بزرگ جامعه ما در بخش‌های مختلف به شمار می‌رود که با ارائه آموزش‌های لازم به دانش آموزان، می توان نسلی صرفه‌جو تربیت کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به نقش مهم و تأثیرگذار معلمان بر روی دانش آموزان تأکید کرد: معلمان با استفاده از رسالت پیامبرگونه خود می‌توانند فرهنگ صرفه‌جویی را در جامعه نهادینه کنند و با آموزش‌های کاربردی به دانش آموزان، کشور را از مصرف‌زدگی نجات داده و به سمت پیشرفت، آبادانی و سعادت سوق دهند.

وی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی، ترویجی و آموزشی شرکت آب و فاضلاب استان قم در مدارس، ضمن قدردانی از همکاری صمیمانه آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم با استمرار این برنامه‌ها، فرهنگ استفاده صحیح از آب را در ابتدا در بین دانش آموزان و به دنبال آن در جامعه نهادینه کنیم.

صادق پور در بخش دیگری از سخنان خود میزان بارندگی در ایران را یک‌سوم جهان دانست و با اشاره به اینکه این میزان بارندگی نیز رو به کاهش است، ابراز داشت: با این وجود، میزان مصرف آب در کشور ما روز به روز در حال افزایش است.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی شرکت آب و فاضلاب در سطح استان قم گفت: با کمک شهروندان امسال برای نخستین بار مصرف آب در قم کاهش یافت و سرانه روزانه مصرف هر نفر از ۱۵۶ در سال گذشته به ۱۵۴ لیتر رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در عین حال، ۱۵۴ لیتر سرانه مصرف برای هر نفر را بالاتر از استانداردهای جهانی دانست و تاکید کرد: با توجه به خشکسالی‌های مستمر و کاهش نزولات آسمانی سرانه مصرف آب در قم باید به کمتر از ۸۰ لیتر در روز برسد که با تغییر نگرش نسبت به استفاده از آب و استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف می‌توان به این هدف دست یافت.

وی با تاکید بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب اظهار داشت: با کاهش مصرف می‌توان بسیاری از هزینه‌هایی که برای تأمین آب از جمله احداث سد و خط انتقال و… به کشور تحمیل می‌شود جلوگیری کرد.

نوشته های مشابه
خرده شیشه در داروی لاغری!
کسب رتبه نخست منطقه یک قم در ارزیابی شاخصه‌های مدیریت بحران
لزوم افزایش تاب‌آوری شهری در قم
پایگاه چندمنظوره مدیریت بحران در منطقه یک قم احداث می‌شود
بهسازی نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی منطقه ۳ قم
اجرای پرچالش پروژه‌های عمرانی در بافت شهری قم
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.