وسایل تندرستی ویژه معلولین در بوستان‌ها نصب می‌شود

مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم با اشاره به اینکه ۷ کیلومتر از مسیر پیاده‌روی در مناطق مختلف شهری قم در دست مناسب‌سازی است، گفت: نصب وسایل تندرستی ویژه معلولین نیز در برخی از بوستان‌های شهر قم در دستور کار است.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
وسایل تندرستی ویژه معلولین در بوستان‌ها نصب می‌شود
شناسه : 78803 | انتشار : ۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۳   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، لیلی نیک خلق احمدی در گفت‌وگویی اظهار داشت: هر سال در هر منطقه شهری قم، پروژه‌هایی در زمینه مناسب‌سازی معابر تعریف می‌شود که امسال نیز طرح‌های مختلفی در مناطق مختلف شهری تعریف و ابلاغ‌شده است.

مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم گفت: طرح‌های تعریف شده در هر سال اجرا می‌شود و یا بودجه‌ای جهت اجرای آن برای سال آینده تخصیص می‌یابد.

وی با بیان اینکه مناسب‌سازی ورودی بوستان‌ها و سرویس‌های بهداشتی و بهسازی معابر از جمله طرح‌های تعریف شده است، افزود: از سویی دیگر پروژه‌هایی که در حال احداث است نیز باید ضوابط مناسب‌سازی در آن‌ها اجرایی شود.

نیک خلق احمدی با اشاره به اینکه ۷ کیلومتر از مسیر پیاده‌روی در مناطق مختلف شهری قم در دست مناسب‌سازی است، اضافه کرد: امسال کار شاخصی که شده ۱۵۰ نقطه شهری قم شناسایی شد که برای مناسب‌سازی ۳۲ گذرگاه در مرحله انتخاب پیمانکار برای اجرا است.

وی خاطرنشان کرد: در موضوع نصب وسایل تندرستی ویژه معلولین نیز در برخی از بوستان‌های شهر قم در دستور کار است.

مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم با تأکید بر اینکه نظارت مدیریت شهری بر امر مناسب‌سازی معابر قوی‌تر شده است افزود: در زمان تحویل پروژه‌ها نیز رعایت ضوابط مناسب‌سازی از سوی پیمانکار مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه مناسب‌سازی معابر در هسته مرکزی شهر قم در اولویت قرار دارد گفت: اکثر پیاده‌روهای معابر هسته مرکزی شهر قم انجام پذیرفته که معابر منطقه ۳۰ متری کیوانفر، خیابان ۱۹ دی‌، سه راه بازار تا چهار راه بازار نیز در اولویت ساماندهی است.

نیک خلق احمدی اظهار داشت: از شورای اسلامی شهر قم بودجه‌ای برای سال آینده در حال پیگیری هستیم تا برای هر منطقه بودجه‌ای جداگانه برای مناسب‌سازی معابر تخصیص یابد.

وی گفت: معاونت شهرسازی شهرداری قم نیز ضوابط مناسب‌سازی را ابلاغ کرده که همه دستگاه‌ها و ساختمان‌ها باید مناسب‌سازی را مورد توجه قرار دهند و رعایت این ضوابط نیز توسط شهرداری کنترل می‌شود.

نوشته های مشابه
آغاز اکران آنلاین «آرام‌گاه» در فیلم‌نت
تشریح ویژه‌برنامه‌های مسجد جمکران در ایام نیمه‌شعبان
تلاوت قاریان بین‌المللی به مناسبت نیمه شعبان در مسجد جمکران
بسیج تمامی امکانات و تجهیزات شهرداری قم برای نیمه شعبان
شهرداری قم محور فعالیت‌ها در نیمه شعبان است
یکی از مسیرهای دسترسی تقاطع آیت‌الله حکیم به سمت بلوار فردوسی به‌زودی افتتاح می‌شود
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.