همایش ملی روز بیمه در قم برگزار شد

همایش روز ملی بیمه که با هدف گسترش فرهنگ بیمه و افزایش تعاملات مؤثر میان فعالین این صنعت به میزبانی بیمه سینا برگزار شد، با معرفی نمایندگان برتر این صنعت در استان قم به کار خود پایان داد.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
همایش ملی روز بیمه در قم برگزار شد
شناسه : 78453 | انتشار : ۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۶   پرینت

به گزارش «شهر بیست»، همایش روز ملی بیمه با حضور رئیس‌کل بیمه مرکزی، دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران، مدیرعامل بیمه سینا و جمعی از فعالان صنعت بیمه استان قم در تالار شیخ مفید دانشگاه قم برگزار شد.

سامانه کروکی برخط  ایجاد می‌شود/ افزوده شدن بیمه تکافل به سبد بیمه‌ای کشور

علی استاد هاشمی رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در این همایش با عنوان اینکه صنعت بیمه هیچ مبلغی را از دولت و بودجه کشور دریافت نمی‌کند، گفت: حضور ۳۰۰ هزار نفر فعال در این صنعت به خصوص در بخش شبکه فروش نقش بسیار مهمی در ایجاد اشتغال کشور دارد.

رئیس‌کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، همچنین از ایجاد سامانه «کروکی برخط» خبر داد و گفت: صنعت بیمه کارهای بزرگی را با همکاری نیروی انتظامی به انجام رسانده که «کروکی بر خط» یکی از همین اقدامات است و تلاش داریم تا روز ۱۳ آذر امسال این سامانه با حضور مقام ریاست جمهوری رونمایی شود.

وی با تأکید بر اینکه اجرای این سامانه مشکلات بسیاری را از جامعه صنعت بیمه و نیروی انتظامی را حل خواهد کرد، گفت: پیاده‌سازی مقدمات لازم جهت صدور بیمه شخص ثالث بر اساس «راننده محوری» است همچنین بحث صدور بیمه‌نامه بر اساس میزان ریسک راننده و «راننده محوری» نیز از دیگر بحث‌های رایج در دنیا است که در ایران نیز مقدمات پیاده سازی آن انجام شده و به زودی اجرایی خواهد شد.

استاد هاشمی همچنین با اشاره به عوارض وضع شده بر حق بیمه شخص ثالث در سال‌های گذشته گفت: در سال‌های گذشته حدود ۶ دستگاه دولتی جهت بهبود نقاط حادثه خیز جاده‌ای از حق بیمه شخص ثالث عوارض دریافت می‌کردند، با این وجود در شش سال گذشته هیچ‌کدام از این نهادها، گزارشی مبنی بر نتایج اقدامات و هزینه های انجام شده ارائه نداده‌اند.

وی با اشاره به اصلاح این قانون ادامه داد: امسال خوشبختانه در لایحه بودجه مقرر شده است که ۴ همت به شکل اوراق، برای رفع نقاط حادثه‌خیز توسط بیمه مرکزی و صندوق تأمین خسارات بدنی لحاظ شود و ما امیدواریم نتایج آن به رفع چالش‌های این حوزه منجر شود.

رئیس‌کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران همچنین به ضرورت بازنگری در بیمه‌نامه شخص ثالث اشاره و تصریح کرد: بیمه شخص ثالث فعلی نیازمند دو بازنگری در بخش افت قیمت و مبحث خودروی متعارف است که مردم را دچار مشکل ساخته و نقش مجلس شورای اسلامی در رفع این امر بسیار مهم است.

وی همچنین از افزودن بیمه تکافل به سبد بیمه‌ای کشور در آینده نزدیک خبر داد و گفت: خدمات بیمه‌ای با این نوع بیمه گسترش می‌یابد تا مردم رضایت بیشتری از این صنعت داشته باشند.

توجه به فرصت و تهدید تحول دیجیتال در صنعت بیمه

محسن پورکیانی دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران نیز در بخش دیگری از این همایش با بیان اینکه مهمترین فرصت برای صنعت بیمه در کشور انباشت تجربه نیروی انسانی نخبه، تحصیل‌کرده و با تجربه در بخش‌ها و سطوح مختلف این صنعت است که نباید از آن غفلت کرد، گفت: تشکیل بانک اطلاعاتی نخبگان صنعت بیمه و جمع‌آوری تجارب آنان طی چند دهه اخیر در کشور یک ضرورت است و باید  از شبکه فروش و نمایندگان تا کارکنان و مدیران تمرکز تجارب و اطلاعاتی ایجاد شود و از این بانک اطلاعاتی می‌توانیم به عنوان سرمایه ای ارزشمند در برنامه ریزی و پیشبرد صحیح امور جاری و آینده نهایت بهره را ببریم.

وی با تأکید بر اینکه باید تلاش کرد انواع محصولات و خدمات بیمه‌ای با قیمت مناسب به دست مردم برسد، گفت: در صورت تحقق یافتن این مسئله هم برای مردم به صرفه و مناسب است و هم برای شرکت‌های بیمه‌گر رغبت و انگیزه برای فروش محصولات و خدمات بیمه‌ای ایجاد می‌شود.

دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران وضع عوارض مختلف بر صنعت بیمه را مانعی برای توسعه فرهنگ بیمه برشمرد و همراهی مجلس و دولت برای رفع این مشکل را راهگشا و مؤثر دانست.

دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران، تحول دیجیتال را  از مسائل جدیدی دانست که از یک سو فرصت و از سوی دیگر در صنعت بیمه تهدید به شمار می‌آید و صنعت بیمه باید به سرعت آمادگی لازم برای تغییر و رشد تکنولوژیک خود و بهره‌مند شدن از مزیت‌های دیجیتالی‌شدن را  ایجاد کند.

پورکیانی ادامه داد: فراهم کردن شرایط ذهنی و تجهیز برای مقابله با مشکلات این حوزه نکته بسیار مهمی است که در سرنوشت این صنعت تأثیر بالایی دارد و در مسیر تحول دیجیتال در صنعت بیمه باید به منافع تمام ذینفعان به ویژه شبکه فروش توجه شود.

پوشش ریسک ۲۰۰ هزارهزارمیلیارد تومانی بیمه سینا در ۸ ماه سال جاری

عبدالله سلطانی ثانی مدیرعامل بیمه سینا نیز در بخش دیگری از این همایش گفت: بیمه سینا در راستای ارتقای فرهنگ بیمه در سطح کشور گام بلند و ارزشمندی را برداشته است.

وی با بیان اینکه همه مردم به نوعی با شرکت بیمه‌ها ارتباط دارند و انتظار دارند سرویسی دریافت کنند، گفت: از یک تکمیل درمان ساده تا بیمه‌نامه‌های کلان کارخانه‌ها، دستگاه‌ها، زیرساخت‌های کشور، برق و آب و… پوششی است که صنعتگران بیمه در شبانه روز تلاش می‌کنند به نوعی بهترین خدمت را در کشور فراهم کنند.

مدیرعامل شرکت سهامی بیمه سینا ضمن تقدیر از برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای تدارک اجتماع صنعت‌گران بیمه در طول یک هفته و حضور مدیران‌عامل شرکت‌های بیمه به همراه دبیرکل سندیکای بیمه گران و بیمه مرکزی در استان های مختلف و در بین فعالان بیمه گفت: این حضور گسترده یادآور این است که صنعت بیمه در درجه اول برای خودمان صنعت ارزشمندی است.

رسانه‌ها بازوی توانمندی در گسترش فرهنگ بیمه هستند

محسن عابدی رئیس شورای هماهنگی شرکت بیمه‌های استان قم نیز در بخش دیگری از این همایش بیان کرد: به دنبال تعامل سازنده‌ای بین این شورا با نمایندگان شرکت‌های بیمه هستیم و ایجاد فرهنگ‌سازی در بستر فرهنگ ایمنی از مهمترین برنامه‌هایی به شمار می‌رود که در دستور کار قرار گرفته است.

وی از تشکیل کارگروه‌هایی در ذیل این شورا خبر داد و بیان کرد: این کارگروه‌ها وظایف خاصی را دنبال می‌کنند و همچنین در راستای ارتقای فرهنگ بیمه‌ای با تدبیر و درایت آقای صابری مدیر بیمه ایران اتفاقات بسیار مطلوبی رقم زده شد تا بتوانیم از بازوی توانمند رسانه‌ها در این راستا بهره ببریم.

وی با تأکید بر اینکه رسانه‌ها به یاری شورای هماهنگی آمدند تا بتوانیم فرهنگ بیمه را در سطح جامعه گسترش بدهیم، افزود: این شورا با بیش از ۱۵ رسانه در استان قم ارتباط مؤثری برقرار کرده و قرارداد همکاری منعقد کرده است.

عابدی همچنین از انعقاد قراردادهایی جهت استفاده کارمندان و نمایندگان شرکت‌های بیمه خبر داد وگفت: این قراردادها شامل استفاده از مراکز فرهنگی، رفاهی و ورزشی است تا عوامل شرکت‌های بیمه بتوانند با تخفیف‌های ویژه و ارزنده از آنها بهره‌مند شوند.

در پایان این همایش از پیشکسوتان و ۲۰ برتر صنعت بیمه در قم تقدیر شد.

نوشته های مشابه
آغاز اکران آنلاین «آرام‌گاه» در فیلم‌نت
تشریح ویژه‌برنامه‌های مسجد جمکران در ایام نیمه‌شعبان
تلاوت قاریان بین‌المللی به مناسبت نیمه شعبان در مسجد جمکران
بسیج تمامی امکانات و تجهیزات شهرداری قم برای نیمه شعبان
شهرداری قم محور فعالیت‌ها در نیمه شعبان است
یکی از مسیرهای دسترسی تقاطع آیت‌الله حکیم به سمت بلوار فردوسی به‌زودی افتتاح می‌شود
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.