برگزاری نشست هم‌اندیشی هنرمندان تئاتر قم

نشست هم‌اندیشی جمعی از هنرمندان تئاتر به منظور برگزاری بیست‌وچهارمین جشنواره استانی تئاتر قم برگزار شد.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
برگزاری نشست هم‌اندیشی هنرمندان تئاتر قم
شناسه : 74750 | انتشار : ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۰:۳۸   پرینت

به گزارش «شهر بیست»، جمعی از هنرمندان تئاتر استان به دعوت صدیقه مشایخی دبیر بیست‌وچهارمین جشنواره استانی تئاتر قم به منظور هم‌اندیشی و بیان نظرات و پیشنهادات خود برای برگزاری مطلوب این جشنواره در سالن چهارسو تالار فرهنگ و هنر گردهم آمدند.

احمد سلیمانی، مرتضی عقیقی، محمدرضا شاه‌مردی، سید صدرا میرئی، مهدی حبیبی‌تبار، ابوالفضل بلغندر، سید محمد حسینی، مرتضی جلالی، مهدی ملاک، اکرم دلداده، جواد زرنوش، مرتضی مرتضوی‌راد و … از جمله هنرمندانی بودند که در این نشست حضور داشتند.

دبیر جشنواره استانی تئاتر قم در ابتدا پس از قدردانی از حضور هنرمندان به بیان شیوه‌نامه جشنواره پرداخت تا ابهامات احتمالی هنرمندان برطرف شود. 

در ادامه هنرمندان حاضر در این نشست ضمن تبریک انتصاب صدیقه مشایخی به عنوان دبیر جشنواره، به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پیرامون برگزاری جشنواره پرداختند و بر لزوم تلاش دبیرخانه برای رفع نقاط ضعف دوره‌های پیشین جشنواره و بهره‌گیری از ظرفیت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در حمایت از گروه‌های نمایشی تأکید کردند.

لزوم تلاش برای جابه‌جایی زمان برگزاری جشنواره، حفظ شأن و منزلت هنرمندان در ایام برگزاری جشنواره، پرهیز از نگاه‌های سلیقه‌ای در مراحل بازبینی و اجرای آثار نمایشی، افزایش کمک هزینه دبیرخانه جشنواره برای اجراهای عمومی، عدم دریافت هزینه سالن اجرا در زمان اجرای عمومی، اکران تبلیغات جشنواره در بیلبوردهای شهری، اطلاع‌رسانی اخبار جشنواره در رسانه‌ها و پخش تیزر گروه‌های نمایشی در صداوسیمای قم از جمله نکاتی بود که از سوی هنرمندان در این نشست مطرح شد.

در ادامه دبیر بیست‌وچهارمین جشنواره استانی تئاتر قم از حُسن اعتماد دکتر عموزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برای انتصاب وی به عنوان دبیر این جشنواره قدردانی کرد و گفت: خوشبخانه آقای رضوانی معاون هنری سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم نیز بیشترین همراهی را برای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره دارند.    

وی همچنین با قدردانی از تلاش‌های دبیران پیشین این جشنواره و بهره‌گیری از تجارب هنرمندان پیشکسوت و با سابقه استان، بر لزوم همراهی اهالی تئاتر استان برای برگزاری این جشنواره تأکید کرد.

مشایخی با بیان اینکه دبیرخانه جشنواره از پیشنهادات و انتقادات هنرمندان تئاتر استقبال می‌کند، گفت: هنر تئاتر قم با حضور همه هنرمندان این عرصه پویا و فعال خواهد ماند و این مستلزم حمایت و همراهی هنرمندان استان است.              

وی با تأکید بر اینکه دبیرخانه جشنواره حداکثر تعامل و همکاری را با گروه‌های نمایشی خواهد داشت، گفت: با توجه به اینکه در سال گذشته انتقاداتی نسبت به فشردگی اجراهای عمومی وجود داشت، در این دوره تمهیداتی برای اجراهای عموم در نظر گرفته شده است که مشکلی جهت کیفیت اجرا پیش نیاید.

دبیر بیست‌وچهارمین جشنواره استانی تئاتر قم اضافه کرد: البته گروه‌ها برای دریافت کمک هزینه اجرای عمومی موظف هستند تا پایان سال ۱۰ اجرای عمومی داشته باشند.

مشایخی با بیان اینکه به شدت با کمبود زمان برای برگزاری جشنواره مواجه هستیم، گفت: تلاش خود را برای جابه‌جایی زمان برگزاری جشنواره خواهیم کرد اما در حال حاضر گاه‌شمار فعلی جشنواره مبنا خواهد بود.

وی بر لزوم تلاش برای حفظ وجهه هنری جشنواره تأکید کرد و گفت: در عین حال باید چارچوب‌ها و اقتضائات مذهبی شهر قم حفظ شود و گروه‌ها برای تولید آثار ارزشی نیز اهتمام داشته باشند.

دبیر بیست‌وچهارمین جشنواره استانی تئاتر قم در خصوص پیش‌بینی کمک هزینه ۲۵ میلیون تومانی برای اجرای عمومی گروه‌های نمایشی، گفت: دبیرخانه با محدودیت مالی روبه‌روست با این حال از هیچ تلاشی برای افزایش کمک هزینه مضایقه نخواهیم کرد.

مشایخی همچنین به تعامل دبیرخانه جشنواره با سازمان فرهنگی شهرداری قم اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم امسال شاهد فضای پویاتری در اکران تبلیغات محیطی جشنواره باشیم.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه هنرمندان تئاتر برای روشن ماندن چراغ این هنر مسئولیت سنگینی دارند، گفت: دبیرخانه جشنواره، خانه هنرمندان تئاتر است و از همه هنرمندان دعوت می‌کنیم تا در برگزاری جشنواره همدل و منسجم باشند.

دبیر بیست‌وچهارمین جشنواره استانی تئاتر قم تصریح کرد: امسال تلاش می‌کنیم جشنواره، منحصر به فرایند «بازبینی تا اجرای عمومی» نباشد و کارگاه‌های آموزشی متعددی پیش‌بینی شده و از هنرمندان و هنرجویان تئاتر برای حضور در این کارگاه‌ها دعوت می‌کنیم.  

مشایخی در پایان سخنان خود از همه هنرمندان تئاتر استان برای حضور و مشارکت پرشور در جشنواره و تولید آثار با کیفیت دعوت کرد و گفت: امسال در تمام مراحل جشنواره ناظر کیفی حضور خواهد داشت و چنانچه آثار جشنواره کیفیت لازم را برای حضور در جشنواره منطقه‌ای و بین‌المللی فجر را نداشته باشند، استان قم از داشتن نماینده در این دو رویداد مهم نمایشی محروم خواهد ماند.

برگزاری نشست هم‌اندیشی هنرمندان تئاتر قم

برگزاری نشست هم‌اندیشی هنرمندان تئاتر قم

برگزاری نشست هم‌اندیشی هنرمندان تئاتر قم

برگزاری نشست هم‌اندیشی هنرمندان تئاتر قم

برگزاری نشست هم‌اندیشی هنرمندان تئاتر قم

برگزاری نشست هم‌اندیشی هنرمندان تئاتر قم

برگزاری نشست هم‌اندیشی هنرمندان تئاتر قم

برگزاری نشست هم‌اندیشی هنرمندان تئاتر قم

برگزاری نشست هم‌اندیشی هنرمندان تئاتر قم

نوشته های مشابه
چالش رهاسازی فاضلاب در منطقه شش قم
اجرای طرح‌های بازآفرینی مانع از حاشیه‌نشینی در اطراف جمکران می‌شود
مهار آتش‌سوزی کارگاه نجاری خیابان کاسه‌گران قم
انتصاب سرپرست اداره‌کل بازرسی و رسیدگی به شکایات شهرداری قم
عرضه مستقیم گوجه در بازارچه‌های ریحان قم
وسایل تندرستی ویژه معلولین در بوستان‌ها نصب می‌شود
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.