گام‌به‌گام تا خودکفایی شهرداری قم در تولید بتن و جداول

سرپرست سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با اشاره به تولید کامل آسفالت موردنیاز شهر در مجتمع امیرکبیر گفت: با تلاش‌های انجام‌شده، نیازهای بتنی برای پروژه‌های عمرانی و تولید جداول در این مجتمع به سمت تکمیل شدن می‌رود.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
گام‌به‌گام تا خودکفایی شهرداری قم در تولید بتن و جداول
شناسه : 69506 | انتشار : ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۰   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، مسعود بخشی با اشاره به اقدامات انجام‌شده در سال ۱۴۰۱، اظهار کرد: در سال گذشته ۱۵۰ هزار تن آسفالت در مجموعه امیرکبیر تولید و در سطح شهر توزیع شد.

وی ادامه داد: تولید آسفالت در کارخانه امیرکبیر موجب شد تا علیرغم افزایش شدید قیمت قیر، شهر قم جزو کلان‌شهرهایی باشد که برای تأمین آسفالت و استفاده از آن برای خدمت‌رسانی به مردم مشکلی نداشته باشد.

سرپرست سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با بیان اینکه کارخانه بتن مجموعه امیرکبیر چندین سال بلااستفاده و به حالت متروکه درآمده بود، مطرح کرد: باتوجه به مشکلات تأمین بتن در شهرداری و پرداخت رقم‌های بالا برای تأمین آن، در سال ۱۴۰۱، بخش بتن مجموعه امیرکبیر نیز مجدداً راه‌اندازی شد.

وی خاطرنشان کرد: پس از فراهم کردن امکانات برای راه‌اندازی مجدد این کارخانه، رایزنی‌ها با بخش خصوصی انجام شد و در نهایت این کارخانه به بخش خصوصی واگذار شد.

بخشی با اشاره به اینکه در سال گذشته بخش خصوصی توانست حدود سه هزار و ۵۰۰ مترمکعب بتن تولید کند، عنوان کرد: این کارخانه می‌تواند بازوی قدرتمندی برای سازمان و پروژه‌های شهری باشد، چراکه دیگر نیازمند خرید بتن با قیمت‌های بالا نیستیم.

وی با تأکید بر اینکه کارخانه بتن یکی از نقاط عطف مجتمع امیرکبیر است، اذعان کرد: همچنین در حوزه آسفالت نیز باتوجه به اینکه ماسه ۰۶ یکی از متعلقات اصلی تهیه آسفالت است، توانستیم اگرچه در انتهای مردادماه موجودی این ماسه صفر بود، ولی در ادامه روزانه ۵۰۰ تن ماسه ۰۶ تولید کنیم.

سرپرست سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با اشاره به اینکه در این فرآیند سنگ لاشه خریداری‌شده و تبدیل به ماسه ۰۶ می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۴۰ هزار تن ماسه۰۶ در مجموعه امیرکبیر وجود دارد که می‌تواند به‌راحتی پاسخ‌گوی نیازهای شهری باشد.

وی با بیان اینکه در بخش دیگری از این مجموعه تولید جدول انجام می‌شود، یادآور شد: علیرغم برخی مشکلات، هم‌اکنون در این بخش از مجموعه امیرکبیر تقریباً روزی ۲۵۰ عدد جدول تولید می‌شود.

بخشی با تأکید بر اینکه در طول سال ۱۴۰۱، حدود ۳۰ هزار جدول تولیدشده است، ابراز کرد: در نظرداریم امسال علاوه بر افزایش خط ماسه ۰۶، دستگاه دیگری نیز برای تهیه جدول ایجاد کنیم.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم ادامه داد: همچنین چشم‌اندازی برای تولید جدول در ابعاد مختلف و نیوجرسی نیز داریم.

نوشته های مشابه
تشریح تمهيدات مدیریت شهری برای بازگشایی مدارس قم
تدوین دستورالعمل ساماندهی مقاطع عرضی معابر قم
ضرورت آسیب‌شناسی فرایند اجرایی رویدادهای مذهبی قم
رصد منظم تحقق بودجه شهرداری قم
آمادگی ناوگان اتوبوس‌رانی برای آغاز سال تحصیلی
تقدیر از فرزندان ممتاز رانندگان سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری قم
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.