لزوم افزایش اختیارات مدیریت شهری در برنامه هفتم کشور

شهردار قم با تأکید برافزایش اختیارات مدیریت شهری در برنامه هفتم کشور، گفت: اگر اختیارات مدیریت شهری به‌خوبی و در جایگاه درست آن دیده شود، مشخص می‌شود وظیفه مدیریت شهری کجا بوده و باید جوابگو باشد.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
لزوم افزایش اختیارات مدیریت شهری در برنامه هفتم کشور
شناسه : 60558 | انتشار : ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۵   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید مرتضی سقائیان‌نژاد در حاشیه نشست مشترک شهرداران و روئسای شوراهای اسلامی کلان‌شهرها و مراکز استان‌های کشور در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: مهم‌ترین هدف از برگزاری این نشست تعیین بودجه ۱۴۰۲ کشور بوده و تلاش شده مطالبات شهرها به‌عنوان مجریان اصلی برنامه‌ها در شهرها مطرح و پیگیری شود.

وی با تأکید بر شناخت چالش‌های برنامه‌های قبلی افزود: تا امروز ۶ برنامه در کشور اجراشده که اگر بخواهیم با دید مثبت آن را ارزیابی کنیم، تنها ۳۰ درصد آن اجرای شده است، درحالی‌که در شهرهایی مانند قم و اصفهان بیش از ۹۰ درصد برنامه‌ها اجرایی شده است.

شهردار قم با تأکید بر دیده شدن برنامه‌های بودجه سال ۱۴۰۲ در برنامه اول بیان کرد: در برنامه هفتم نباید چیزی از بودجه شهرها کم شود و این رویه که در هر برنامه سهم شهرها کم می‌شود باید متوقف‌شده و سهم و جایگاه شهرها به‌درستی مشخص شود.

وی با بررسی دوباره ۶ برنامه گذشته در کشور و تحقق ۳۰ درصدی آن تصریح کرد: متأسفانه در هر برنامه مسئولیت و انتظارت از مدیریت شهری بیشتر شده، درحالی‌که اختیارات مدیریت شهری و بودجه به شهرها داده نمی‌شود و اگر قرار است جایی از بودجه کسر شود، باید در جای دیگر جبران شده و تعادل برقرار شود.

سقائیان‌نژاد اذعان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی و بررسی‌ها، ۲۰ مورد از اقداماتی که در برنامه ششم باید انجام شود و ۲۰ مورد نیز برای بودجه ۱۴۰۲ مشخص و لیست و ارائه‌شده تا در کارگروه‌ها بررسی و تا هفته آینده نتیجه آن اعلام خواهد شد.

وی با تأکید بر لحاظ شدن ۴۰ مورد پیشنهادی خاطرنشان کرد: آنچه در برنامه ششم جامانده و باید در برنامه هفتم لحاظ شود در این ۴۰ مورد پیشنهاد دیده‌شده و باید در سرفصل‌های سیاست‌های برنامه هفتم جایگاه مدیریت شهری به‌خوبی و درستی مشخص شود.

شهردار قم در پایان با تأکید برافزایش اختیارات مدیریت شهری گفت: اگر اختیارات مدیریت شهری به‌خوبی و در جایگاه درست آن دیده شود، مشقوقات مختلف از آن در بحث‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و خدماتی بازخواهد شد و مشخص می‌شود وظیفه مدیریت شهری کجا بوده و باید جوابگو باشد.

نوشته های مشابه
چهل‌وپنجمین دوره مسابقات معارف قرآن کریم در قم آغاز شد
اُلفت: «برزخی‌ها» بیانیه سیاسی مستندساز است نه یک اثر هنری/ حجت‌الاسلام قنبریان: مستند به‌دنبال تطهیر «فردین» است
حضور شهرداری قم در نخستین نمایشگاه بین‌المللی شهر پایدار
پردازش کامل ۷۰۰ تن زباله در قم
اجرای تمهیدات ویژه جهت افزایش امنیت خانواده‌ها در بوستان غدیر
دومین جشن خانوادگی «شهر من» در منطقه ۴ قم برگزار می‌شود
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.