استفاده از ماشین‌آلات مکانیزه برای نظافت شهری قم

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم گفت: از سال گذشته استفاده از ماشین‌آلات مکانیزه به جای نیروی انسانی در بزرگراه‌ها و خیابان‌های اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا استفاده از کارگران در این اماکن به حداقل رسیده و بتوان سبب افزایش ایمنی کارگران شد.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
استفاده از ماشین‌آلات مکانیزه برای نظافت شهری قم
شناسه : 46799 | انتشار : ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۰   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید محسن میرهادی اظهار داشت: کمیته بهداشت شرکت‌های خدمات شهری در سال‌های گذشته اقدامات و فعالیت‌های گسترده‌ای در حوزه کارگران و پاکبانان خدمات شهری انجام داده است.

وی با بیان اینکه این کمیته از سال‌های ۹۸ به بعد به صورت متمرکز معاینات دوره‌ای و بسیاری از خدمات را به کارگران و پاکبانان ارائه می‌دهد، تصریح کرد: بسیاری از مشکلات کارگران ازجمله بینایی، شنوایی، مشاوره، خدمات درمانی و… توسط این کمیته پیگیری و اقدام می‌شود.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم یکی از اقدامات این کمیته را تغییر شغل کارگران در شب و جابجایی شیفت‌ها برای رسیدگی به خانواده خودشان دانست و عنوان کرد: طرح جمعه‌ها به پیشنهاد این کمیته برای در کنار خانواده بودن کارگران در سال ۹۹ اجرایی شد که به علت کسری کارگر این طرح فعلاً اجرایی نمی‌شود.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم ادامه داد: برای نخستین بار در کشور همایش شب‌کاری برای نیروهای خدمات شهری در قم برگزار شد که به دنبال برگزاری جشن‌های ویژه برای این اقشار در بازه زمانی میلاد امام محمدتقی(ع) تا میلاد امیرالمؤمنین(ع) هستیم.

وی با تأکید بر اینکه هرماه در مناطق از پاکبان‌های نمونه توسط مدیران مناطق تقدیر به عمل می‌آید، ابراز کرد: برای افزایش ایمنی کارگران، از سال گذشته استفاده از ماشین‌آلات مکانیزه به جای نیروی انسانی در بزرگراه‌ها و خیابان‌های اصلی مورد استفاده قرار گرفته است تا استفاده از کارگران در این اماکن به حداقل رسیده و بتوان سبب افزایش ایمنی کارگران شد.

نوشته های مشابه
مراکز آموزشی و اداری قم تعطیل شدند
جدیدترین آمار مبتلایان کرونایی قم
مرکز شماره ۹ کانون پرورش فکری قم به نام شهید ابوالفضل بدخشان نام‌گذاری شد
اعطای تسهیلات به دامداران و مرغداران در قم
خرید و فروش امتیاز واحدهای مسکن ملی غیرقانونی است
«عموزاده» مدیرکل ارشاد قم شد
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.