شهرداری تنها متولی فرهنگ شهروندی است

شهردار قم، تنها متولی فرهنگی شهروندی را شهرداری و سازمان فرهنگی دانست و گفت: ارتقا فرهنگ شهروندی عامل کاهش هزینه‌های شهر می‌شود.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
شهرداری تنها متولی فرهنگ شهروندی است
شناسه : 46338 | انتشار : ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۳   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید مرتضی سقائیان‌نژاد در جلسه شورای سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم که یکی از دستورات جلسه آن تصویب بودجه ۱۴۰۱ بود، بر رعایت محور بودن این سازمان تأکید کرد و اظهار داشت: مهم‌ترین رسالت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، فعالیت در حوزه فرهنگ شهروندی بوده و نباید در اجرا و برنامه‌ریزی طرح‌ها از خط اصلی سازمان فاصله گرفته و به حواشی پرداخت، زیرا فرهنگ شهروندی هیچ متولی جز شهرداری و سازمان فرهنگی در شهر ندارد.

وی با بیان اینکه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی نیز مانند شهرداری باید برنامه ۵ ساله با برش‌های یک‌ساله داشته باشد تصریح کرد: در قالب بحث‌های بودجه‌ای اولویت‌های برنامه ۵ ساله دنبال شود و نباید به‌صورت موردی و بدون برنامه کلان حرکت کند.

شهردار قم به ظرفیت‌های فرهنگی شهر قم توجه کرد و گفت: باید از ظرفیت‌های موجود در قم استفاده کرده و نباید مانند مراکز فرهنگی که کارهای کوچک و مختلف انجام داده عمل کرد، بلکه با سیاست‌گذاری درست این مراکز فرهنگی کوچک را باید هم‌راستا باسیاست‌ها و برنامه‌های کلان همراه کرد و با چارت و اهداف مشخص به آن‌ها برنامه دهیم و مشارکت مردم در این برنامه‌ها، کلید طلایی حصول اهداف است.

وی، وظیفه این سازمان را نظارت و فعال کردن مراکز فرهنگی سطح شهر دانست و مطرح کرد: باید از ظرفیت‌های فرهنگی شهر استفاده کرده و همه آن‌ها را در یک مسیر قرار دهیم و شهرداری باید تنها آن‌ها را تقویت کرده و بسترسازی لازم را انجام دهد.

سقاییان‌نژاد ارتقاء فرهنگ شهروندی را عامل کاهش هزینه‌های شهر دانست و تأکید کرد: امروز شهر با هزینه بالایی اداره شده و هر تغییر کوچک در فرهنگ شهروندی مانند رعایت تفکیک زباله و جمع‌آوری زباله به‌صورت یک روز در میان می‌تواند در کاهش اداره شهر تأثیر بسیاری داشته باشد.

نوشته های مشابه
مراکز آموزشی و اداری قم تعطیل شدند
جدیدترین آمار مبتلایان کرونایی قم
مرکز شماره ۹ کانون پرورش فکری قم به نام شهید ابوالفضل بدخشان نام‌گذاری شد
اعطای تسهیلات به دامداران و مرغداران در قم
خرید و فروش امتیاز واحدهای مسکن ملی غیرقانونی است
«عموزاده» مدیرکل ارشاد قم شد
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.