کانون پرورش فکری قم پایگاه عرضه ادبیات فاخر فارسی می‌شود

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم با اشاره به آغاز برگزاری نشست‌های ادبی حافظ‌خوانی در کانون، گفت: مرکز تخصصی خوانش متون کهن در کانون به محفلی برای گردهمایی علاقه‌مندان حافظ و پایگاهی برای عرضه ادبیات فاخر فارسی تبدیل می‌شود.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
کانون پرورش فکری قم پایگاه عرضه ادبیات فاخر فارسی می‌شود
شناسه : 42324 | انتشار : 20 مهر 1400 - 23:19   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم، حامد حجتی امروز در نشست ادبی «شهد و شکر» ویژه‌برنامه روز ملی بزرگداشت حافظ که در مرکز شماره ۱۰ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم برگزار شد، با ابراز خرسندی از شکل‌گیری مرکز تخصصی خوانش متون کهن فارسی در استان قم، گفت: این مرکز هم در حوزه شاهنامه‌خوانی و هم خوانش سایر متون ادبی اهتمام ویژه‌ای دارد.

وی تصریح کرد: جلسات حافظ خوانی مرکز تخصصی متون کهن از امروز آغاز شد و امیدوارم به محفلی برای گردهمایی علاقه‌مندان حافظ و پایگاهی برای عرضه ادبیات فاخر فارسی تبدیل شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم با اشاره به علاقه شخصی خود به اشعار «حافظ» و «بیدل دهلوی»، گفت: حافظ را از این جهت دوست دارم که یک شاعر رند است، البته نه به معنای مصطلحی که این روزها از آن برداشت‌های منفی می‌شود.

حجتی افزود: تجلی مفاهیم انسان کامل که ریشه در دریافت‌های عمیق عرفانی ما دارد، در اشعار حافظ موج می‌زند.

وی تصریح کرد: حافظ علاوه بر اینکه شاعر عرفانی و عاشق و رند است و عشق را به صراحت در شعرش جریان می‌دهد، یک شاعر عاشورایی است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم در پایان از حضور جمعی از اعضای نوجوان مراکز کانون در این نشست ادبی قدردانی کرد و افزود: امروز باید توجه ویژه‌ای به سوادآموزی در عرصه ادبیات نگارشی و گفتاری کرد و مهارت شعرخوانی را در میان مردم گسترش داد.

نوشته های مشابه
نگاهی به پنجاه‌ویکمین محفل طنز قمپز/ از شوخی با شهردار اصفهانی تا کنایه به نماینده سابق قم!
جدیدترین آمار مبتلایان کرونا در قم
ثبت‌نام متقاضیان امریه سربازی در کهک و جعفرآباد قم آغاز شد
۵۰ رشته تله هوبره در قم تخریب شد
روزبازارهای قم نیازمند مکان ثبات هستند
توسعه بوستان‌های تخصصی بانوان در شهر قم
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.