مصوبه میراث فرهنگی مانع توسعه شهری منطقه یک قم شده است

مدیر منطقه یک شهرداری قم گفت: مصوبه میراث فرهنگی و طرح تفصیلی، دست ما را در حوزه توسعه شهری در منطقه بسته است و عموماً شهروندان از این مسئله گلایه‌مند هستند و در مناطقی از بافت تاریخی شاهدیم که به دلیل همین محدودیت‌ها، تخلفات شکل می‌گیرد.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
مصوبه میراث فرهنگی مانع توسعه شهری منطقه یک قم شده است
شناسه : 41127 | انتشار : 01 مهر 1400 - 17:49   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، احمد ترکمن مدیر منطقه یک شهرداری قم با اشاره به اهمیت نوسازی و بهسازی بافت فرسوده به‌ویژه در مناطق پرتراکم، اظهار کرد: اجرای پروژه‌های عمرانی در بافت‌های قدیمی و بومی و فرسوده شهرها یکی از امور دشوار شهرداری‌هاست.

وی با بیان اینکه منطقه یک شهر قم نیز بخش زیادی از این بافت‌ها که هویت شهر را هم تشکیل می‌دهند در خود جای داده است،‌ ابراز کرد: همین مسئله، کار را برای توسعه و پیشرفت سخت‌تر کرده اما در وضعیت موجود، شهرداری اجرای طرح‌های مختلف را دنبال کرد.

مدیر منطقه یک شهرداری قم با تأکید بر اینکه طی سال‌های گذشته اقدامات قابل توجهی در این منطقه از شهر انجام‌شده است،‌ تصریح کرد: با وجود تمام مسائل و تراکم محلات و بافت فرسوده، طرح‌های عمرانی اجرایی شده و شهرداری رضایت عموم شهروندان را کسب کرده است.

وی، اجرای پروژه‌هایی مانند بلوار شهیدان روحانی، تقاطع غیرهمسطح رزمندگان اسلام، بلوار فردوسی، بلوار محتشم کاشانی، خیابان شهید فراشاهی، احداث مجتمع فرهنگی ورزشی و سایر پروژه‌ها را ازجمله این اقدامات دانست و افزود: این پروژه‌ها با تمام مشکلات در این منطقه از شهر قم انجام شده که گامی برای احیای بافت‌های قدیمی و جلوگیری از جابه‌جایی جمعیت و توسعه متوازن منطقه بوده است.

ترکمن، بهسازی بافت فرسوده را موردتوجه قرار داد و گفت:‌ بهسازی بافت فرسوده صرفاً در حیطه کاری شهرداری قابل حل نیست و باید عزمی ملی و استانی برای بهسازی این بافت‌ها شکل بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات اصلی منطقه بحث بافت تاریخی است که به تازگی مصوب شده و مشکلاتی برای شهروندان خصوصاً در بافت فرسوده ایجاد کرده است؛ مصوبه میراث فرهنگی و طرح تفصیلی دست ما را در حوزه توسعه شهری در منطقه بسته است و عموماً شهروندان از این مسئله گلایه‌مند هستند. در مناطقی بافت تاریخی شاهدیم که به دلیل همین محدودیت‌ها، تخلفات شکل می‌گیرد.

نوشته های مشابه
نگاهی به پنجاه‌ویکمین محفل طنز قمپز/ از شوخی با شهردار اصفهانی تا کنایه به نماینده سابق قم!
جدیدترین آمار مبتلایان کرونا در قم
ثبت‌نام متقاضیان امریه سربازی در کهک و جعفرآباد قم آغاز شد
۵۰ رشته تله هوبره در قم تخریب شد
روزبازارهای قم نیازمند مکان ثبات هستند
توسعه بوستان‌های تخصصی بانوان در شهر قم
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.