تفاهم‌نامه همکاری کانون پرورش فکری و محیط زیست قم امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری مشترک فرهنگی و هنری، ادبی و آموزشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم با اداره کل محیط زیست قم به امضا رسید.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
تفاهم‌نامه همکاری کانون پرورش فکری و محیط زیست قم امضا شد
شناسه : 37360 | انتشار : 24 خرداد 1400 - 20:02   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم، تفاهم‌نامه همکاری مشترک فرهنگی و هنری، ادبی و آموزشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم با اداره کل محیط زیست قم به امضا رسید.

 تفاهم‌نامه همکاری کانون پرورش فکری و محیط زیست قم

حامد حجتی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در این جلسه با اشاره به اهمیت آموزش مسائل زیست محیطی در میان کودکان، خاطرنشان کرد: اصلاح سبک زندگی در جهت حفاظت از محیط زیست می‌تواند با فعالیت‌های خوب آموزشی و فرهنگی برای سنین پایین تر تحقق یابد.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری کانون با اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، بر ضرورت استفاده و بهره مندی از ظرفیت های هر دو دستگاه برای رسیدن به اهداف ارزشمند زیست محیطی تأکید کرد و گفت: باید در این زمینه برنامه ریزی های کوتاه و بلندمدت داشته باشیم و در کنار یکدیگر برای نجات طبیعت و محیط زیست نقش آفرینی کنیم.

 تفاهم‌نامه همکاری کانون پرورش فکری و محیط زیست قم

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در جلسه امضای این تفاهم‌نامه، محیط زیست را اولویت مهم امروز همه کشورها دانست و گفت: با بروز و ظهور چالش ها و بحران های متعدد زیست محیطی در سطح جهان، انسان ها نتیجه غفلت و فعالیت های مخرب خود در برابر طبیعت را مشاهده کرده اند.

سید رضا موسوی مشکینی بر ضرورت حفاظت و پاسداری از طبیعت و محیط زیست از سوی همه مردم و مسئولان تأکید کرد و گفت: امروزه حفظ و حراست از محیط زیست به یک مطالبه عمومی تبدیل شده و دولت‌ها و مردم باید وظایف خود در برابر طبیعت و محیط زیست را به خوبی بدانند و به آن عمل کنند.

وی با بیان اینکه محیط زیست یک علم میان رشته‌ای است و حفاظت از آن مستلزم فعالیت های گوناگون علمی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است، گفت: بدون تردید آموزش و فرهنگسازی در سنین کودکی و نوجوانی از ماندگاری و تأثیرگذاری مضاعفی برخوردار بوده و برای بهره مندی از این ظرفیت عظیم باید برنامه ریزی جدی داشته باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به قدمت، مقبولیت و جایگاه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اهمیت فعالیت های زیست محیطی در این مجموعه را مورد توجه قرار داد و گفت: امیدواریم با برنامه ریزی مناسب و اقدامات مؤثر آموزشی و فرهنگی زیست محیطی در میان کودکان، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مناسبی در سطح جامعه داشته باشیم.

نوشته های مشابه
جذب ۲۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در قم
فقدان مدیریت یکپارچه مانع توسعه پروژه‌های شهری
برگزاری طرح میثاق ولایت در قم
رشد بیش از ۹۰۰ هزار مترمربع فضای سبز در منطقه یک قم
آغاز واکسیناسیون رانندگان حمل‌ونقل عمومی در قم
جدیدترین آمار بیماران کرونایی در قم
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.