ادامه سکونت در قم به حفظ مزارع و باغات گره خورده/ با تمام توان باید از نابودی باغات جلوگیری کرد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم با بیان اینکه در حال حاضر سطح مزرعه‌ها و باغ‌های سبز قم افزون بر ۶۵ هزار هکتار است که باید با تمام توان از آن حفاظت کرد، گفت: در چنین شرایطی هر گونه لطمه زدن به سطح سبز استان در واقع کمک به افزایش مناطق بیابانی است و ادامه سکونت در قم را با چالش مواجه می‌سازد.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
ادامه سکونت در قم به حفظ مزارع و باغات گره خورده/ با تمام توان باید از نابودی باغات جلوگیری کرد
شناسه : 36405 | انتشار : 28 اردیبهشت 1400   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از ایرنای قم، عباس پورمیدانی بر ضرورت حفظ و تقویت سطح سبز موجود استان برای جلوگیری از آلودگی‌های محیطی همچون نفوذ گرد و غبار به داخل مناطق مسکونی و امکان ادامه زندگی مناسب و سکونت پایدار تأکید کرد. 

وی افزود: مزرعه‌ها و باغ‌ها در قم به دلیل کمبود منابع آبی و شرایط جغرافیایی خاص این استان با سختی بسیار ایجاد شده‌ و حفظ آن‌ها نیز با تلاش شبانه روزی و صرف هزینه‌های زیاد امکان پذیر شده است، در چنین شرایطی هر گونه لطمه زدن به سطح سبز استان در واقع کمک به افزایش مناطق بیابانی است و ادامه سکونت در قم را با چالش مواجه می‌سازد.

وی افزود: در حال حاضر سطح مزرعه‌ها و باغ‌های سبز قم افزون بر ۶۵ هزار هکتار است که باید با تمام توان از آن حفاظت کرد، چراکه کاهش این میزان به طور حتم در زندگی مردم تأثیر می‌گذارد و موجب مواجه شدن استان با آسیب‌های محیط زیستی می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم ادامه داد: فایده گیاهان و درختان تنها به باردهی و برداشت محصول خلاصه نمی‌شود و علاوه بر تأثیر مثبت مزرعه‌ها و باغ‌ها بر کیفیت شرایط محیطی زیستی استان، وجود آن‌ها تقویت نشاط اجتماعی را نیز در پی دارد.

پورمیدانی گفت: راهبرد سازمان جهاد کشاورزی قم برای حفظ و تقویت سطح سبز استان، استفاده از گیاهان مناسب شرایط آب و هوایی قم است که با استفاده از آب‌ کمتر، رشد می‌کنند و در برابر تنش‌های محیطی مقاوم هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم بیان کرد: همچنین به دنبال آن هستیم که با اجرای طرح تغییر الگوی کشت و هدایت کشاورزان به سمت کشت‌های جایگزین گیاهان آب‌بر در قم، میزان تولید محصول و سطح اشتغال را در این بخش مهم اقتصادی استان افزایش دهیم.

نوشته های مشابه
جدیدترین آمار بیماران کرونایی در قم
واکسن‌هراسی کنترل کرونا را سخت کرده است/ عوارض خفیف در قم داشتیم
کلاهبرداری از ۲۵ مشتاق سفر به کربلا در قم
شیوه‌نامه جدید فعالیت تالارهای پذیرایی قم اعلام شد
ثبت‌نام ۱۳ هزار قمی در طرح اقدام ملی مسکن
دختران ناجی قم تجلیل شدند
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.