وجود ۱۲۳ بوستان شهری و جنگلی در منطقه چهار قم

مدیر منطقه چهار شهرداری قم از وجود ۱۲۳ بوستان شهری و جنگلی در این منطقه خبر داد و گفت: سالانه ۲۱ میلیارد تومان هزینه نگهداری فضای سبز این منطقه شهری می‌شود.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
وجود ۱۲۳ بوستان شهری و جنگلی در منطقه چهار قم
شناسه : 36289 | انتشار : 25 اردیبهشت 1400   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، مهدی اصفهانیان‌مقدم با اشاره به سرانه فضای سبز منطقه، اظهار داشت: مساحت کل فضای سبز این منطقه در سال ۹۴ بالغ‌بر ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار مترمربع بود که این مساحت در سال ۹۹ به بیش از ۵ میلیون و ۱۵۰ هزار مترمربع رسیده است.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم با بیان اینکه هزینه نگهداری فضای سبز منطقه چهار در سال‌های گذشته افزایش قابل‌توجهی پیداکرده است، ابراز کرد: این هزینه از چهار میلیارد تومان در سال ۹۴ با توجه به توسعه فضای سبز منطقه به رقمی بالغ‌بر ۲۱ میلیارد تومان در سال ۹۹ رسید.

اصفهانیان مقدم با اشاره به برنامه‌ریزی برای افزایش و ارتقای سرانه‌های فضای سبز در سطح منطقه در سال‌های گذشته، تصریح کرد: برنامه‌ریزی جامع و کاملی در راستای افزایش تعداد بوستان‌ها و افزایش سرانه فضای سبز در قسمت‌های جنگلی و شهری صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط جغرافیای منطقه چهار، افزایش سرانه‌های فضای سبز نقش مؤثری در ارتقای کیفیت هوای کل مناطق هشتگانه و لطافت بخشی به محیط شهری دارد که با همین نگاه سعی شده برنامه جامع و کاملی برای ارتقاء سرانه‌های فضای سبز در محدوده منطقه صورت گیرد.

اصفهانیان مقدم با تأکید بر اینکه ۷۳ بوستان شهری و ۷ بوستان جنگلی در سطح منطقه در سال ۹۴ وجود داشت، عنوان کرد: با توجه به تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های کلان مدیریتی، در سال ۹۹ تعداد بوستان‌های شهری به ۱۰۵ و بوستان‌های جنگلی به ۱۸ بوستان رسید.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم خاطرنشان کرد: منطقه چهار از لحاظ سرانه فضای سبز در میان مناطق هشت‌گانه رتبه نخست سبز را به خود اختصاص داده است که امیدواریم در سال جاری نیز این طرح‌ها با شتاب بیشتری ادامه پیدا کند.

نوشته های مشابه
جدیدترین آمار بیماران کرونایی در قم
واکسن‌هراسی کنترل کرونا را سخت کرده است/ عوارض خفیف در قم داشتیم
کلاهبرداری از ۲۵ مشتاق سفر به کربلا در قم
شیوه‌نامه جدید فعالیت تالارهای پذیرایی قم اعلام شد
ثبت‌نام ۱۳ هزار قمی در طرح اقدام ملی مسکن
دختران ناجی قم تجلیل شدند
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.