قانون بسیج سازندگی به زودی تصویب می‌شود

رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه قرار است قانون بسیج سازندگی به تصویب مجلس برسد، گفت: هویت‌بخشی به گروه‌های جهادی برای فعالیت‌های قانونی، تعریف شهید و جانباز جهادی و ایجاد بستر برای واگذاری بخشی از فعالیت‌های فرهنگی ارگان‌ها به جهادگران، بخشی از عناوین قانون بسیج سازندگی است.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
قانون بسیج سازندگی به زودی تصویب می‌شود
شناسه : 33041 | انتشار : 02 اسفند 1399   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی قم، محمد زهرایی در اجلاسیه مجمع جهادگران که در سالن مدرسه امام خمینی(ره)برگزار شد یاد و خاطره ۴۰ شهید جهادی کشور را گرامی داشت و اظهار کرد: امروز جبهه حق و باطل در دو موضوع اتفاق نظر دارند، استکبار به این رسیده که عمود خیمه انقلاب، ولی امر مسلمین و ولایت است.

وی با بیان اینکه استکبار تمام تلاش خود را برای تضعیف خیمه ولایت به کارمی‌برد افزود: جنگ ما با استکبار جنگ تمدنی است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی در ادامه به دومین وجه مشترک جبهه استکبار و حق اشاره کرد و گفت: مردم عزیز پایه این خیمه هستند.

زهرایی تصریح کرد: ما از اردوهای جهادی درسال ۷۹ و از گروه‌های جهادی در سال ۸۹ به الگوهای جهادی مانند راهیان نور و اربعین رسیده‌ایم و جریان جهادی کشور خود را به عنوان فناوری فرهنگی انقلاب معرفی می‌کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: خیلی‌ها از روزهای نخست درباره جبهه مقاومت ابهام داشتند که چرا در دوردست‌ها می‌جنگیم ولی در تشییع حاج قاسم دیدند، این جبهه و حاج قاسم تبدیل به مسیر شده و هر قطره خون حاج قاسم تبدیل به یک گروه جهادی شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی در ادامه به ویژگی‌های گروه‌های جهادی اشاره و تصریح کرد: گروه‌های جهادی چند ویژگی دارند؛ وفادار به ولایت و ولی فقیه هستند، کارهای جهادی آن‌ها با عنصر معنویت آمیخته است، زبان و حنجره گویای مردم هستند و خط شکن و بن بست شکن هستند.

وی با بیان اینکه در سیل‌های سال‌های اخیر ۶۲۰۰ گروه جهادی و ۱۲۰ هزار جهادگر در مناطق سیل زده حضور پیدا کرده‌اند، افزود: هرجایی که ما رفتیم جهادی‌ها قبل از ما آنجا بودند.

زهرایی درادامه به بیان خاطره‌ای از سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخته و ابراز کرد: حاج قاسم در جلسه قرارگاه سیل خوزستان شرکت کرد و فرمود: روح مقاومت را از مردم نگیرید.

وی با بیان نقش آفرینی‌های گروه‌های جهادی در مهار بیماری کرونا افزود: گروه‌های جهادی درکرونا نشان دادند که وقتی همه از بیماران کرونایی هراس داشتند، جهادگران تغسیل و تکفین اموات مبتلا به کرونا را انجام می‌دادند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با گلایه از عدم انجام کارهای رسانه‌ای هنرمندانه خاطرنشان کرد: جا داشت این حرکت‌های عظیم کمک مؤمنانه، خدمات کادر درمان و مدافعین سلامت به صورت سریال و فیلم سینمایی به تصویر کشیده می شد.

وی با اشاره به مطالبات رهبر انقلاب از جهادگران تصریح کرد: عمومی کردن گفتمان جهادی و انعکاس هنرمندانه فعالیت‌های جهادی از جمله مطالبات رهبر انقلاب از جهادگران است.

زهرایی با بیان اینکه قرار است قانون بسیج سازندگی به تصویب مجلس برسد گفت: هویت بخشی به گروه‌های جهادی برای فعالیت‌های قانونی، تعریف شهید و جانباز جهادی و ایجاد بستر برای واگذاری بخشی از فعالیت‌های فرهنگی ارگان‌ها به جهادگران، بخشی از عناوین قانون بسیج سازندگی است.

وی با اشاره به لزوم تخصصی بودن کارهای جهادی خاطرنشان کرد: برگزاری دوره رسم جهاد، تشکیل کارگروه‌های تخصصی به همراه ارتباط با ارگان‌ها در غالب طرح ره نشان، تشکیل مجمع‌های جهادگران برای آموزش، توانمند سازی و پیشبرد مأموریت‌های بسیج سازندگی، ازجمله فعالیت‌ها برای توانمند سازی جهادگران بوده است.

وی با بیان اهمّیت مطالبه گری افزود: مطالبه‌گری و اشراف داشتن به موضوعات از مهمترین فعالیت‌های گروه‌های جهادی است.

نوشته های مشابه
آخرین آمار بیماران کرونایی قم/ تشخیص دو مورد کرونا انگلیسی جدید
فوت جوان قمی در اثر برخورد با قطار
شهرداری منطقه چهار در صدر رضایت شهروندان قم
محفل ادبی «شعر سبز شاخه‌ها» برگزار شد+ تصاویر
مشارکت خوب شهروندان در تفکیک پسماند
پایان ترافیک هسته مرکزی با تکمیل بلوار فردوسی
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.