احداث سازه بتنی ایستگاه‌های اصلی مترو در مراحل نهایی

معاون فنی و اجرایی سازمان قطارشهری قم با اشاره به روند ساخت ایستگاه‌های مترو، از طی شدن مراحل نهایی احداث سازه بتنی ایستگاه‌های اصلی مترو خبر داد.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
احداث سازه بتنی ایستگاه‌های اصلی مترو در مراحل نهایی
شناسه : 32794 | انتشار : 26 بهمن 1399   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، داریوش زارع با اشاره به اینکه در حال حاضر بحث اجرایی مترو در دو فاز برنامه ریزی شده است، اظهار داشت: فاز اول شامل شش ایستگاه و دپوی پارکینگ است.

به گفته معاون فنی و اجرایی سازمان قطارشهری قم دپوی پارکینگ محل تعمیرات و پارکینگ قطارها بوده که در انتهای خط جانمایی شده است.

زارع با بیان اینکه در حال حاضر با توجه به منابع مالی و برنامه‌ریزی‌های شهری قرار بر این شده است که دو ایستگاه به صورت صددرصدی جانمایی شود، افزود: سازه و بحث‌های نازک کاری این دو ایستگاه صددرصدی باید به اتمام برسد.

وی افزود: در بخش جداگانه‌ای بحث تجهیزات هم در حال پیگیری و بستن قراردادهاست و در این دو ایستگاه در حال حاضر بحث سازه بتنی ایستگاه که شامل سازه مرکزی و سازه جانبی است، تقریبا مراحل نهایی خود را طی می کند.

معاون فنی و اجرایی سازمان قطارشهری قم با بیان اینکه در دو ایستگاه که در اولویت اجرا هستند پیمانکاران نازک کاری و تاسیساتی شروع به کار کرده‌اند، افزود: در ایستگاه‌های عبوری هم که صرفا فعلا قطار از آنها عبور می‌کند و مسافر گیر نیستند؛ با توجه به اهمیت عبور ایمن قطار از ایستگاه، برنامه ریزی اجرایی در دستور کار قرار گرفته است.

زارع افزود: قطعا در زمان بهره‌برداری با سیاست گذاری کلان شهری اولویت بندی می‌شود که کدام ایستگاه زودتر وارد مدار مسافرگیری شده و خدمت رسانی کند.

نوشته های مشابه
جدیدترین آمار بستری بیماران کرونایی در قم
‌اختتامیه ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر قم برگزار می‌شود‌
درخشش کشتی‌گیر جوان قم در جام بین المللی اوکراین
نیاز آبی تالاب‌های قم بسیار جدی است
احداث ۱۸۰۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی در قم آغاز شد
احتمال بازگشت قم به وضعیت زرد/ پُر شدن تخت‌های بیمارستان کودکان قم نگران‌کننده است
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.