ضرورت تسریع در اقدامات اجرایی تونل جمهوری

شهر بیست/ شهردار قم با اشاره به تلاش برای انجام تملک‌های تونل جمهوری، سازمان توسعه و عمران را نسبت به تحویل این پروژه تا تیرماه موظف کرد.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
ضرورت تسریع در اقدامات اجرایی تونل جمهوری
شناسه : 32290 | انتشار : 15 بهمن 1399   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید مرتضی سقائیان نژاد در جلسه شورای سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با اشاره به بودجه این سازمان، اظهار کرد: ۸۳ میلیارد تومان در بودجه ۱۴۰۰ سازمان توسعه و عمران به منظور آسفالت معابر پیش بینی شده است.

شهردارقم به پروژه‌های در دست انجام این سازمان اشاره کرد و گفت: پروژه جمهوری باید تا تیرماه به بهره برداری برسد و ما هم همزمان در حال پیگیری هستیم که تملکات سطح منطقه دو صورت بگیرد.

سقائیان نژاد با تأکید بر ضرورت مدیریت در صحنه از سوی سازمان توسعه و عمران برای پشبرد پروژه جمهوری، تاکید کرد: جبهه کاری مرتب باید در در کارگاه فعال بوده و منتظر انجام تملک نباشند، در بحث تملک اگر گرفتاری داشته باشد کار منطقه و مرکز است که باید پیگیری کنند اما معارضات تاسیساتی را باید خود سازمان پیگیری کند.

وی با بیان اینکه حتی شده چند شیفته کار انجام شود تا به برنامه زمان بندی برسد، تصریح کرد: یادگار امام را از طرح حذف کرده‌ایم به این خاطر که از نظر ترافیکی کاری برای ما انجام نمی‌داد و این کمک می کند به این که کار تا تیرماه به اتمام برسد.

شهردار قم بخش مالی و آزادسازی کار را وظیفه مرکز و مناطق برشمرد و تاکید کرد: سازمان توسعه و عمران باید در حیطه وظایف خود که اجرایی و برنامه ریزی است، به خوبی عمل کند و تا قبل از تیرماه باید پروژه جمهوری تحویل داده شود.

سقائیان نژاد در ادامه به پروژه آب درمانی هم اشاره کرد و افزود: استخرها می‌توانست بزرگتر پیش بینی شود و طراحی پیرامونی هم از یک سمت در مسیر بوستان آزاد بود که میتوانستیم با طرح را گسترده تر پیش بینی کنیم و در بوستان پیش روی داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه این پروژه‌ها باید طوری دیده شود که برای ۴۰ تا ۵۰ سال آینده نیز پیش بینی شده باشد، تصریح کرد: در حال حاضر کار پروژه خرید تأسیسات و نصب است که باید بیش از شرایط کنونی برای آن انرژی و وقت گذاشته شود.

شهردار قم با بیان اینکه هدف از پروژه آب درمانی این بود که همزمان به صورت خانوادگی و برای زنان و مردان در دوبخش قابل استفاده باشد، تاکید کرد: با توجه به افزایش قیمت‌ها و زمان با قیمانده از سال لازم است که دقیقا برنامه‌ریزی زمانی اجرای پروژه انجام شده و پیش بینی شود که چه وسایلی باید خریداری شود.

سقائیان نژاد با اشاره به اینکه پروژه آب درمانی به نسبت گذشته بهتر پیش رفته است، گفت: اما هنوز هم جای کار وجود دارد و خرید تأسیسات باید در اولویت قرار بگیرد و با توجه به گرانی ها باید بدون در نظر گرفتن نگرانی پول سازمان توسعه و عمران نسبت به خرید تاسیسات اقدام کند.

نوشته های مشابه
جدیدترین آمار بستری بیماران کرونایی در قم
فاز دوم طرح شهید سلیمانی در قم اجرایی می‌شود
مردم قم ۴۰۰ میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند
حال و هوای حرم حضرت معصومه(س) در شب شهادت امام موسی کاظم(ع) +تصاویر
اخلاق‌مداری از نماز واجب‌تر است/ بعثت نبی رحمت برای انسان‌سازی بود
پنج عامل مهم برای نزدیک شدن به ‌خداوند در کلام امام‌کاظم(ع)
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.