فعالیت ۵۳ بازارچه «ریحان» توزیع میوه و تره‌بار در سطح شهر قم

شهر بیست/ مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهرداری قم گفت: در حال حاضر ۵۳ بازارچه ریحان در توزیع میوه و تره‌بار در سطح شهر قم فعال است تا دسترسی مردم به میوه با قیمت و کیفیت مناسب راحت‌تر باشد.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
فعالیت ۵۳ بازارچه «ریحان» توزیع میوه و تره‌بار در سطح شهر قم
شناسه : 31979 | انتشار : 08 بهمن 1399   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، علیرضا مظفری در مورد وظایف و عملکرد این سازمان، اظهار داشت: طبق اساس‌نامه وظایف سازمان در دو بخش شامل ایجاد میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری تعریف‌شده است.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهرداری قم افزود: وظیفه اصلی سازمان، ایجاد میادین میوه و تره‌بار همانند میدان بزرگ شهید رجایی است و به تناسب در سطح شهر طبق نیاز شهروندان در سطح خرد اقدام به ایجاد بازارهای ریحان در توزیع میوه و تره‌بار کرده‌ایم.

مظفری با بیان اینکه در حال حاضر ۵۳ بازارچه ریحان در توزیع میوه و تره‌بار در سطح شهر قم فعال است تا دسترسی مردم به میوه با قیمت و کیفیت مناسب راحت‌تر باشد، ابراز کرد: در این راستا در مسیر کنترل قیمت و ارائه کیفیت مناسب نیز دارای وظایفی هستیم.

وی با تأکید بر اینکه برای توجه شهروندان در خرید مناسب نیز کارهای فرهنگی و اطلاع‌رسانی انجام‌شده است، عنوان کرد: به‌طورکلی کاسبان برای ادامه کار و حفظ جان شهروندان مجبور به رعایت این نکات بهداشتی هستند.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهرداری قم خاطرنشان کرد: نظارت بر کیفیت میوه‌ها با اصناف است. بر عملکرد اتحادیه نیز اتاق اصناف نظارت دارد و تذکرات لازم را می‌دهد، خوشبختانه مراکز توزیع میوه در سطح شهر افزایش‌یافته است. در کنترل قیمت نیز بازرسین و تعزیرات مراجعه می‌کنند.

مظفری در مورد ساماندهی مشاغل شهری، تصریح کرد: صنوفی همانند آهن‌فروشان، مصالح ساحتمانی و صنوف وابسته به خودرو که بهتر است در داخل شهر فعال نباشد با ایجاد شهرک‌های تخصصی به خارج از شهر هدایت و ساماندهی می‌شود.

نوشته های مشابه
اعمال محدودیت سفر نوروزی برای شهرهای مسافرپذیر
۴۵۰ تُن میوه شب عید در قم توزیع می‌شود
برگزیدگان ششمین جشنواره ابوذر استان قم معرفی شدند
برد شیرین فردوس قم در قلعه عقاب‌ها
افتتاح بیش از یکصد پارک شهری طی ۵ سال/ احداث ۷ بوستان بانوان در قم
شهروندان قمی درختی به نشانه دوستی با طبیعت بکارند
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.