ممنوعیت خرید و فروش اراضی کشاورزی و فاقد کاربری در محدوده بوستان جوان

شهر بیست/ مدیر منطقه دو شهرداری قم گفت: مردم باید توجه داشته باشند خرید و فروش اراضی کشاورزی و فاقد کاربری که خارج از محدوده شهر قرار دارند، خلاف قانون است.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
ممنوعیت خرید و فروش اراضی کشاورزی و فاقد کاربری در محدوده بوستان جوان
شناسه : 30664 | انتشار : 07 دی 1399   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، رضا رحیمی با اشاره به اینکه اخیراً گزارشاتی در خصوص فروش اراضی زراعی در حریم شهر و محدوده بوستان جوان صورت پذیرفته، اظهار داشت: در حالی که این زمین‌ها در داخل محدوده شهر نبوده و زمین فاقد کاربری یا با کاربری کشاورزی هستند.

مدیر منطقه دو شهرداری قم افزود: از طرفی این اراضی به صورت مشاعی بوده و امکان تفکیک آن به استناد قانون منع تفکیک اراضی زراعی وجود ندارد.

رحیمی اظهار داشت: اینگونه اراضی به اسم اراضی با کاربری مسکونی و یا گردشگری و با این وعده که در آینده به محدوده شهر اضافه خواهد شد به مردم فروخته می‌شود و نسبت به تنظیم اسنادی به صورت مشاعی اقدام می‌کنند.

وی افزود: برابر ماده ۱۰ قانون اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی جرم تلقی شده و همچنین مطابق ماده ۶ قانون منع فروش و واگذاری اراضی فاقد کاربری مسکونی برای امر مسکن، هرگونه نقل و انتقال اعم از رسمی و عادی، تفکیک، افراز و صدور سند و تغییر کاربری در مورد زمین‌های موضوع این قانون ممنوع است.

مدیر منطقه دو شهرداری قم گفت: افراد حقیقی یا حقوقی که اقدام به تفکیک و یا فروش املاک و اراضی حریم شهر یا فاقد کاربری مسکونی کنند، با اعلام اقدام غیرقانونی از طریق مراجع قضایی پیگیری تا بر اساس قوانین و مقررات با آنان برخورد شود.

رحیمی با اشاره به نصب تابلو و بنر در محدوده اراضی کشاورزی و همچنین اراضی داخل محدوده از جمله اراضی جاده اراک مبنی بر ضرورت آگاه سازی شهروندان، از عموم مردم خواست ضمن دقت کافی در زمان انجام نقل و انتقالات و خرید زمین با هدف ساخت مسکن در داخل محدوده و حریم شهر، در صورت لزوم موضوع را از شهرداری منطقه دو استعلام تا در زمان درخواست پروانه دچار مشکلات حقوقی نشوند.

نوشته های مشابه
جدیدترین آمار بستری بیماران کرونایی در قم
‌اختتامیه ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر قم برگزار می‌شود‌
درخشش کشتی‌گیر جوان قم در جام بین المللی اوکراین
نیاز آبی تالاب‌های قم بسیار جدی است
احداث ۱۸۰۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی در قم آغاز شد
احتمال بازگشت قم به وضعیت زرد/ پُر شدن تخت‌های بیمارستان کودکان قم نگران‌کننده است
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.