کج‌سلیقگی وزارت راه و شهرسازی در خانه‌دار کردن قمی‌ها/ استان قم وارث پروژه‌های بدون مطالعه است

شهر بیست/ استاندار قم با بیان اینکه استان قم وارث پروژه های بسیاری است که بدون مطالعه انجام شده و مشکلاتی را برای اداره استان پدید آورده، گفت: برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی برای خانه دار کردن اهالی قم در پروژه امیرکبیر اراک، یک کج سلیقگی و نوعی اجحاف به قمی‌ها بود.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
کج‌سلیقگی وزارت راه و شهرسازی در خانه‌دار کردن قمی‌ها/ استان قم وارث پروژه‌های بدون مطالعه است
شناسه : 30282 | انتشار : 27 آذر 1399   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از فارس قم، بهرام سرمست امروز در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان با ابراز تأسف از اینکه همچنان فاصله ای بین مراکز اجرایی و مراکز تحقیقاتی دیده می شود، بیان داشت: برخی تحقیقات دانشگاهی در قم، کاربردی نیست و نمی تواند مسئله ای از مسائل استان را حل کند.

وی افزود: بدیهی است که در تعریف پژوهش ها، باید اولویت های استان لحاظ و در عین حال پیوند بین دانشگاه و مراکز اجرایی تقویت شود.

استاندار قم با تأکید بر این که مدیران اجرایی باید سازمان های خود را به سازمان های یادگیرنده تبدیل کنند، اضافه کرد: استفاده از مشاوره ها و ایده پردازی های دانشگاهی، کمک فراوانی به مدیران اجرایی خواهد کرد.

سرمست در ادامه به ضرورت توسعه متوازن استان اشاره و خاطرنشان کرد: ساماندهی طرح های استانی باید با رعایت و در نظر گرفتن همه جوانب کار انجام شود.

وی سپس به طرح اقدام ملی مسکن پرداخت و اذعان کرد: برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای خانه دار کردن اهالی قم در پروژه امیرکبیر اراک، یک کج سلیقگی و نوعی اجحاف به قمی‌ها بود.

استاندار قم افزود: متأسفانه وقتی متوجه این موضوع شدیم که برخی شهروندان در این طرح ثبت‌نام کرده بودند.

سرمست گفت: بنده در مدیریت استان مخالف هر برنامه بدون مطالعه هستم و باید اذعان کم که استان قم، وارث پروژه های بسیاری است که بدون مطالعه انجام شده و مشکلاتی را برای اداره استان پدید آورده است.

استاندار قم تصریح کرد: طرح اقدام ملی مسکن باید تا پایان آذر ماه تعیین تکلیف شده و از این رو تا این تاریخ، باید زمین جایگزین برای پروژه امیرکبیر اراک معرفی شود.

وی تصریح کرد: البته تصویب الحاق اراضی ملی پردیسان به شهر قم به صورت کلی انجام می شود و در ادامه در شورای عالی معماری و شهرسازی، فازبندی طرح اقدام ملی مسکن در استان بر اساس نیاز متقاضیان و همچنین به شکل واقع بینانه خواهد بود.

نوشته های مشابه
جدیدترین آمار بیماران کرونایی قم
برگزاری نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در بهار ۱۴۰۰
احداث ۱۸۰۰ واحد مسکونی در قم با مشارکت بنیاد برکت
هفته آینده تولید انبوه واکسن کرونا آغاز می‌شود
معیشت و ‌اشتغال مطالبه اصلی جامعه مهندسی از مسئولان
بزرگ‌ترین کارخانه تولید چادرمشکی در قم احداث می‌شود
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • حسن

    تاریخ : 28 - آذر - 1399

    جناب استاندار و نمایندگان مجلس این طرح کج سلیقه گی نیست بلکه با هدف مشخصی مطرح شده این طرح در ادامه برنامه رژیم پهلوی جهت جلو گیری از گسترش قم به عنوان ام القرای اسلامی است به هوش باشیم


    پاسخ