صدور ۴۱۹ هزار بیمه‌نامه از شرکت بیمه ایران استان قم/ طرح بیمه‌نامه منازل مسکونی در قم اجرا می‌شود

شهر بیست/ مدیرکل شرکت سهامی بیمه ایران استان قم با بیان اینکه طی شش ماه نخست سال جاری، ۴۱۹ هزار بیمه‌نامه از شرکت بیمه ایران استان قم صادر شده و حق بیمه‌های «آتش‌سوزی» ۷۲ درصد، «بدنه» ۴۳ درصد، «عمر» ۷۰ درصد و «مسئولیت» ۳۹ درصد رشد داشته است.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
صدور ۴۱۹ هزار بیمه‌نامه از شرکت بیمه ایران استان قم/ طرح بیمه‌نامه منازل مسکونی در قم اجرا می‌شود
شناسه : 28187 | انتشار : 10 آبان 1399 - 18:34   پرینت

به گزارش «شهر بیست»، علی قطبی راوندی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت «هشتادوششمین سالروز تأسیس بیمه ایران» برگزار شد، به تاریخچه شکل‌گیری بیمه ایران اشاره کرد و گفت: بیمه ایران در سال ۱۳۱۴ در حالی افتتاح شد که تا آن زمان فقط بیمه‌های خارجی در ایران نمایندگی داشتند.

وی افزود: بیمه ایران در سال ۱۳۳۶ در استان قم افتتاح شد و در حال حاضر با ۱۳۲ نماینده حقیقی و حقوقی و کارگزار و نماینده‌های بیمه زندگی فعالیت دارد و در حال حاضر با دو شعبه به ارائه خدمات شهروندان می‌پردازد.

مدیرکل شرکت سهامی بیمه ایران استان قم تصریح کرد: خدمات بیمه ایران در زمینه بیمه‌های زندگی و غیرزندگی شامل بیمه اشخاص، اتومبیل، آتش سوزی، باربری، مهندسی و مسئولیت می‌شود..

قطبی راوندی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با اصحاب رسانه از «کرونا» و «تحریم‌های ظالمانه» به عنوان دو چالش پیش روی صنعت بیمه یاد کرد و گفت: اولین بیمه‌ای که مورد تحریم قرار گرفت، بیمه ایران بود و امروز مشکلات اقتصادی، صنعت بیمه را هم تحت تأثیر قرار داده است.

وی رسالت اصلی بیمه ایران را «تأمین امنیت و آرامش برای مردم» عنوان کرد و افزود: تمام شهروندان اهمیت صنعت بیمه را در زندگی حس کرده‌اند و بعد از خدای متعال، تنها چیزی که بعد از حوادث به افراد امید می‌دهد «بیمه نامه» است.

مدیرکل شرکت سهامی بیمه ایران استان قم از تلاش برای اجرای طرح بیمه‌نامه منازل مسکونی در قم خبر داد و گفت: در حال رایزنی با استانداری و شهرداری هستیم تا تمام منازل مسکونی را در قم بیمه کنیم و این طرح به صورت کنسرسیومی توسط شرکت های بیمه پوشش داده شود.

قطبی راوندی با تأکید بر اینکه دولت به دنبال اجرای بیمه حوادث همگانی است، افزود: بعد از حوادثی نظیر سیل و زلزله، کسانی که بیمه‌نامه داشتند خسارت‌های خود را دریافت و سریعاً منازل را بازسازی کردند.

وی با بیان اینکه مردم باید مراقب اموال و سرمایه خود باشند و آنها را بیمه کنند، تصریح کرد: مدتی قبل که مجتمع مسکونی «سحر» در قم آتش گرفت، متأسفانه بسیاری از خودروها و منازل بیمه نبودند. از ۷۰ وسیله نقلیه‌ای که آتش گرفت، ۶۰ خودرو بیمه نبود و بسیاری از منازل هم بیمه حداقلی داشتند.

مدیرکل شرکت سهامی بیمه ایران استان قم در ادامه به بیان ارائه گزارشی از عملکرد این بیمه در استان پرداخت و گفت: سال گذشته، مبلغی بالغ بر ۱۴۸ میلیارد تومان حق بیمه دریافت کردیم و ۱۱۷ میلیارد تومان خسارت پرداخت کردیم که از این مبلغ، ۱۰۴ میلیارد تومان مربوط به خسارت‌های اتومبیل است.

قطبی راوندی افزود: در تصادفات رانندگی، اگر راننده مقصر بخواهد خسارت بگیرد باید گواهی‌نامه داشته باشد.

وی همچنین به صدور ۸۰۱ هزار فقره بیمه‌نامه طی سال ۹۸ اشاره کرد و از رشد ۳۳ درصدی حق بیمه خبر داد.

مدیرکل شرکت سهامی بیمه ایران استان قم در ادامه تصریح کرد: طی شش ماه نخست سال جاری، حدود ۹۶ میلیارد تومان حق بیمه داشتیم و ۵۶ میلیارد تومان خسارت پرداخت شده که از این مبلغ، ۳۷ میلیارد تومان به خسارت‌های اتومبیل اختصاص داشت. 

قطبی راوندی افزود: طی شش ماه نخست سال، ۴۱۹ هزار بیمه‌نامه از شرکت بیمه ایران استان قم صادر شده و رشد حق بیمه نیز با افزایش ۴۰ درصدی مواجه شده است.

وی تصریح کرد: شرکت بیمه ایران استان قم در بخش تحقق اهداف شش ماهه توانست رتبه دوم را در سطح کشور بدست آورد.

مدیرکل شرکت سهامی بیمه ایران استان قم افزود: با دستگاه‌های مختلف استان نظیر راهور، شهرداری، دادگستری و پزشکی قانونی تعامل بسیار خوبی داریم و صنعت بیمه آماده فرهنگ‌سازی در بحث پیشگیری از وقوع جرم است.

قطبی راوندی همچنین از رشد حق بیمه ۷۲ درصدی در بخش آتش‌سوزی خبر داد و گفت: با توجه به فعالیت مشاغل صنعتی در استان، بیمه آتش‌سوزی مسئله ضروری است و ما در پرونده‌هایی، بیش از ۲۰ میلیارد تومان خسارت پرداخت کردیم.

وی خاطرنشان کرد: طی شش ماه نخست سال جاری، حق بیمه بدنه ۴۳ درصد، حق بیمه عمر ۷۰ درصد و حق بیمه مسئولیت ۳۹ درصد رشد داشته است.

نوشته های مشابه
نگاهی به پنجاه‌ویکمین محفل طنز قمپز/ از شوخی با شهردار اصفهانی تا کنایه به نماینده سابق قم!
جدیدترین آمار مبتلایان کرونا در قم
ثبت‌نام متقاضیان امریه سربازی در کهک و جعفرآباد قم آغاز شد
۵۰ رشته تله هوبره در قم تخریب شد
روزبازارهای قم نیازمند مکان ثبات هستند
توسعه بوستان‌های تخصصی بانوان در شهر قم
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.