شهرداری برای آب‌گرفتگی‌های قم فکری کند/ لزوم احداث کتابخانه‌های عمومی در شهر

شهر بیست/ امام جمعه قم با قدردانی از خدمات شهرداری قم در بحران کرونا، بر لزوم ساماندهی کارگران ساختمانی و رفع مشکل آب‌گرفتگی‌های قم تأکید کرد و خواستار احداث کتابخانه‌های عمومی در مناطق مختلف شهر شد.
شهرداری برای آب‌گرفتگی‌های قم فکری کند/ لزوم احداث کتابخانه‌های عمومی در شهر
شناسه : 23686 | انتشار : 05 تیر 1399   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار با ید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم، به شرایط خاص کشور به دلیل شیوع بیماری کرونا اشاره و اظهار داشت: حضور شهرداری قم در این بحران ناخواسته شایسته تقدیر است.

وی افزود: در استان قم همه دستگاه‌ها از جمله شهرداری همراهی‌های خوبی در مقابله با این ویروس داشتند، البته گاهی وقفه‌هایی ایجاد می‌شد اما کمی که جلوتر رفتیم روند کار قویی‌تر شده و در زمینهٔ های مختلف به‌گونه‌ای عمل کرد که شایسته تقدیر است.

عضو مجلس خبرگان رهبری، رنگ‌آمیزی‌های مساجد سطح شهر را قابل‌تقدیر دانست و ادامه داد: در شرایط تحریم درآمدهای شهرداری روزبه‌روز رو به کاهش بوده اما وقفه‌ای در کار و آبادانی شهری ایجاد نشده و همچنان حرکت پرشتاب روبه‌جلو است و توقفی در کارهای شهرداری ایجاد نشده است.

وی با تأکید برافزایش نمادهای مذهبی و دینی در سطح شهر گفت: المان‌هایی که در رابطه با شهدا و شهدای گمنام و سایر نمادهای مذهبی در سطح شهر نصب می‌شود نمایانگر فعالیت‌های مسئولان شهرداری است؛ درنتیجه باید در هر منطقه‌ای و متناسب با هر محله‌ای نمادهای مذهبی متناسب با مناطق و محله‌ها نصب‌شده و این کار تقویت شود.

نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مطرح کرد: در بوستان‌ها به‌ویژه بوستان علوی نمازخانه کم بوده و گفته می‌شود که هنگام اقامه نماز در این بوستان نمازخانه بسته است که لازم بوده در کنار خدماتی که درزمینهٔ عمرانی به همشهریان ارائه می‌شود به این نکات توجه جدی شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین اگر در سطح شهر خدمات رفاهی زائران مثل سرویس‌های بهداشتی ایجاد شود که می‌تواند در ارائه خدمات بهتر به زائران عملکرد مطلوب‌تری داشت.

امام‌جمعه قم بر استفاده بیشتر از گروه‌های جهادی در کارهای شهرداری تأکید کرد و افزود: در مقابله با کرونا افرادی درخشیدند که شایسته تقدیر هستند، برای نمونه حضور جهادگرانی که در تغسیل متوفیان کرونا از جان خود گذشتند نمونه بارز این ایثار و فداکاری بوده که باید تقدیر ویژه از آنان کرد.

آیت‌الله حسینی بوشهری بر وجود کتابخانه‌هایی در سطح شهر به نام شهرداری تأکید کرد و گفت: شهرداری می‌تواند با ایجاد این کتابخانه‌ها، مروج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری سپس بر ساماندهی کارگران ساختمانی و روزمزد تأکید و اضافه کرد: لازم است شهرداری مکانی برای این کارگران در نظر بگیرد تا دیگر نیازی به ایستادن آن‌ها بر سر چهارراه‌ها نباشد، با این کار هم مشکلی از این کارگران برطرف وهم در وجهه شهر تأثیر به سزایی دارد.

وی در پایان توجه به زیرساخت‌ها را مورد تأکید قرارداد و گفت: باید شهرداری فکر اساسی برای شرایط بحرانی مثل بارندگی‌های شدید کند تا از آب‌گرفتگی‌ها و جمع شدن آب در زیرگذرها جلوگیری شود.

نوشته های مشابه
سکونت ۲۰ درصد جمعیت قم در منطقه۲
مشارکت مردم قم در پرداخت عوارض نوسازی زیر ۵۰ درصد است/ پرداخت عوارض نیازمند فرهنگ‌سازی است
روسازی ۱۲ کیلومتر مسیر تونل در پروژه خط یک مترو قم
جمع‌آوری بیش از ۴۰ تن زباله در پردیسان
حفر ۱۰۰ حلقه چاه برای جمع‌آوری آب‌های سطحی جمکران/ طرح تفصیلی جمکران باید اجرایی شود
ثبت ۸۵ درصد درخواست‌های شهروندان از طریق سامانه «قمیار»
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.