رئیس هیئت کاراته قم استعفا دهد/ دستور وزیر ورزش برای برگزاری مجدد انتخابات

شهر بیست/ مجید عبدالحسینی از قهرمانان ورزش کاراته قم با اشاره به تخلفات صورت گرفته در مجمع انتخابات هیئت کاراته قم، گفت: دستور وزیر ورزش بر برگزاری مجدد انتخابات است اما متأسفانه مسئولان اداره کل ورزش و جوانان قم می‌گویند هنوز این دستور به قم ارسال نشده. ما منتظر ابلاغ دستور وزیر هستیم تا انتخابات مجدداً برگزار شود.
رئیس هیئت کاراته قم استعفا دهد/ دستور وزیر ورزش برای برگزاری مجدد انتخابات
شناسه : 23483 | انتشار : 31 خرداد 1399   پرینت

به گزارش «شهر بیست»، مجید عبدالحسینی ظهر شنبه در نشست خبری نقد و بررسی مدیریت و حاشیه‌های ورزش کاراته استان قم، با اشاره به برگزاری مجمع انتخاباتی قم در تاریخ ۲۵/۱۰/۹۸، گفت: در این مجمع که با حضور ۱۵ نفر برگزار شد، هیچ یک از آقایان کاندیدا که دو نفر بودند، نتوانستند حد نصاب آرا را بدست بیاورند و با تصمیم مجمع قرار شد، این انتخابات به ماه آینده موکول شود و سرپرست هیئت، آقای فارسی یک ماه دیگر در پست سرپرستی بماند اما در کمال تعجب، آقای برخورداری را به عنوان رئیس هیئت معرفی کردند و همین موضوع باعث شد تا جامعه کاراته قم به این بی عدالتی معترض شود و به مراجع قضایی و قانونی شکایت کند.

وی تصریح کرد: طبق ماده ۹ اساسنامه، حد نصاب آرای رئیس مجمع نباید کمتر از نصف باشد در حالی که هیچ کدام از کاندیداها حد نصاب را نیاوردند. در انتخابات، آقای برخورداری ۷ رأی و آقای مهدی سلطانی ۵ رأی آورد، سه رأی هم سفید بود.  

این مدال آور سابق مسابقات آسیایی و جهانی افزود: طبق این ماده قانونی، هیچ یک از کاندیداها نمی‌تواند رئیس هیئت شود و باید انتخابات به زمان دیگری موکول شود که این کار انجام نشد.

عبدالحسینی افزود: با پیگیری های صورت گرفته، وزیر ورزش به صورت مکتوب دستور داد انتخابات هیئت کاراته قم مجدد برگزار شود اما متأسفانه مسئولان اداره کل ورزش و جوانان می‌گویند هنوز این دستور به قم ارسال نشده. ما منتظر ابلاغ دستور وزیر هستیم تا انتخابات مجدداً برگزار شود.

وی با اشاره به انتخابات مهندسی شده مجمع هیئت کاراته قم، گفت: لیستی که اعضای مجمع را تشکیل می داد، دارای مشکلات عدیده بود، از جمله باشگاه نمونه سال که باید باشگاه استقلال اعلام می شد اما باشگاهی را معرفی کردند که تاریخ تمدید پروانه آنها گذشته بود و طبق قانون انتخابات، باشگاهی که اعتبار پروانه آن تمام شده باشد، نمی‌تواند شرکت کند. با این حال آقایان، پروسه تمدید دو ماهه پروانه باشگاه را ظرف ۴۸ ساعت تمدید کردند!

وی افزود: در رابطه با قهرمانان هم تا حدودی اجحاف شد، ما قهرمان آسیا و نایب قهرمان آسیا داشتیم که آنها را از لیست بیرون گذاشتند و اشخاصی را که مایل بودند، در لیست گذاشتند.

تنها دارنده مدال طلای تیم ملی کاراته ایران در مسابقه ستارگان کاراته جهان افزود: خواسته پیشکسوتان کاراته قم این است که قانون و مقررات انجام شود و هرچه قانون بگوید. ما می‌گوییم طبق قانون و آیین نامه، این انتخابات باطل است چون حدنصاب آرا را نیاورده و باید باطل شود.

عبدالحسینی با بیان اینکه تمام کاراته قم یک طرف و یک باشگاه یک طرف، گفت: هیئتی که از ۹۰ درصد پیشکسوتان خود شکایت می کند، بعداً چگونه می‌خواهد با این افراد کار کند؟

وی افزود: بنده به آقای برخورداری عرض می‌کنم با توجه به شکایت انجام شده و شکستن حرمت پیشکسوتان، شایستگی خدمت ندارید و با یک استعفا، جامعه کاراته را خوشحال کنید تا کار به دست کاردان سپرده شود.

نوشته های مشابه
ترخیص بیمار کرونایی ۱۰۴ ساله در قم
جدیدترین آمار بیماران کرونایی قم
دستگیری خیّر قلابی در قم
کشف ۳۵ دستگاه ماینر از یک مرغداری در قم
اعضای بدن فرد ۵۰ ساله قمی اهدا شد
«شیر دارخوین» مهمان «نقد روایت» شد
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • حامد ابانگاه

    تاریخ : 31 - خرداد - 1399

    سلام اگر امروز پیشکسوتان کاراته صحبت کردن درددل چندساله کاراته هست ولی آنقدر مدیران ورزش استان بی کفایت بوده اند که در روزبرگزاری مجمع به مدیر ورزش بگویند بی کفایت چون از آنها حمایت نکرد اگر دوست دارین از خود مدیر ورزش بپرسید جریان را بگوید . حتما پیگیر شوید


    پاسخ