کتابخانه‌های عمومی قم از اول تیرماه بازگشایی می‌شود

شهر بیست/ سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم گفت: سومین مرحله بازگشایی کتابخانه‌های عمومی قم، با رعایت دستورالعمل‌های وزارت بهداشت با شرایط جدید برای حضور و استفاده مراجعان، از ابتدای تیر ماه امکان پذیر خواهد بود.
کتابخانه‌های عمومی قم از اول تیرماه بازگشایی می‌شود
شناسه : 23419 | انتشار : 29 خرداد 1399   پرینت

به گزارش «شهر بیست»، سجاد عمرانی اظهار کرد: با توجه به دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هماهنگی با ستاد مبارزه با کرونا، در سومین مرحله از بازگشایی کتابخانه‌ها، اعضاء و مراجعان می‌توانند از روز یک‌شنبه یکم تیر ماه سال جاری به کتابخانه‌های عمومی قم مراجعه کنند.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم اظهار کرد: بر این اساس و با تأکید بر استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا، فضاها و بخش‌های مختلف کتابخانه تغییر خواهد کرد و بخش مخزن کتابخانه به صورت بسته اداره خواهد شد.

وی گفت: سالن‌های مطالعه در کتابخانه‌های عمومی نیز  با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و تغییر در چیدمان میز و صندلی‌های مطالعه فعال خواهند بود.

عمرانی بیان کرد: استفاده اعضا از سالن‌های مطالعه با رعایت نوبت امکان پذیر است؛ علاوه بر آنکه اجرای برنامه‌های فرهنگی به شکل حضوری تا اطلاع ثانوی ممنوع خواهد بود.

وی افزود: بر این اساس کتابخانه‌های عمومی این نوع برنامه‌های ترویجی و فرهنگی را همچنان طبق روال گذشته در فضای مجازی اجرا خواهند کرد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم تصریح کرد: افزایش خودکار زمان عضویت اعضا، به مدت ۴ ماه انجام شده است و بازه زمانی امانت منابع نیز به یک ماه افزایش می‌یابد و بابت دیرکرد منابع به امانت رفته نیز جریمه ای دریافت نخواهد شد.

وی در ادامه افزود: حضور اعضای کودک در این مرحله امکان پذیر نیست، ولی والدین می‌توانند کتاب‌های مورد نیاز فرزندان خود را امانت بگیرند و بخش نابینایان و ناشنوایان نیز تعطیل خواهد بود.

عمرانی یادآور شد: تا پیش از این کتابخانه‌های عمومی کشور طی دو مرحله بدون حضور اعضاء بازگشایی شد. در مرحله نخست بازگشایی بر اساس بخشنامه نهاد کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور بعد از حدود ۳ ماه تعطیلی اضطراری با رعایت ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی، از ۲۹ اردیبهشت ماه آغاز به کار کردند و در مرحله دوم نیز کتابداران طی بخشنامه دیگری به آماده سازی بخش‌های مختلف و ایجاد تغییرات مورد نظر برای بازگشایی جهت حضور اعضاء پرداختند.

نوشته های مشابه
جدیدترین آمار بستری بیماران کرونایی در قم
کُند شدن شیب نزولی کرونا در قم نگران‌کننده است
کتابخانه مرکزی قم به بهره‌برداری می‌رسد
دستگیری قاتل جوان در قم
کاهش ۴۷ درصدی جرائم خشن در قم
تصادف مرگبار وانت‌پیکان و کامیون در جاده جعفریه
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.